Jump to content
Dogomania

Agresywny właściciel szczuje swojego psa - co robić?


ajlii

Recommended Posts

Mam 3 psy, średniej wielkości. Chodzą na smyczy, ale bez kagańca. Nie są agresywne do innych psów, choć lubią obszczekać konkurencję.

I mam sąsiada po drugiej stronie ulicy. Dziś był pijany, wyszedł ze swoim dużym psem na smyczy i w kagańcu. [B]Zaczął go szczuć na moje psy. [/B]
Pechowo stałam z moimi tak, że nie miałam jak uciec. Za mną kilkanaście metrów byli inni ludzie z mniejszymi psami, gdyby doszło do awantury by ich maluchy też ucierpiały.
Moje psy szczekały. Jeden spanikował, zerwał sie ze smyczy i próbował uciec do domu.
Nie miałam komórki żeby zadzwonić na policję. Zaczęłam krzyczeć że atakuje mnie pies, że właściciel go szczuje. Zareagował inny sąsiad - przytrzymał właściciela psa, żebym mogła uciec z moimi z psami do domu. Pojawiła sie też moja koleżanka, pomogła złapać spanikowaną moją sunię.

Sytuacja jest absurdalna i nie wiem co zrobić [B]żeby nie zaszkodzić tamtemu psu.[/B]
Bo obawiam się że to on poniósł by konsekwencje za głupotę właściela.
Jeśli będzie dalej szczuty na inne psy, albo zostanie w końcu pogryziony przez broniącego się psa albo dostanie kopa od właściciela psa którego zaatakuje.

Moje psy mogły też ponieść konsekwencję, choćby spanikowana sunia która zerwała sie ze smyczy i próbowała uciec - mogła zostać potrącona przez samochód.

Nie jest to pierwszy raz kiedy ten człowiek szczuje swojego psa na inne, ale bardzo dawno tego nie robił wobec moich psów.

Czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją i może podpowiedzieć jak to rozwiązał?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B][URL="http://www.arslege.pl/szczucie-czlowieka-psem-/k11/a3523/szczucie-czlowieka-psem-/k11/a3523/"][COLOR=#1d8e24]Art.108 [I]Szczucie człowieka psem [/I][/COLOR][/URL]Kodeks Wykroczeń[/B]

Kto szczuje psem człowieka,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany

Link to comment
Share on other sites

jeli szczuje psem jest pod pływem środków wyskokowych masz prawo rościć o ukaranie go i też odszkodowanie :)

sprawę skieruj do prokuratury policja może się wymigać znajdz 20 koleżanek które potwierdza ze tak było masz sprawę wygrana

mogły nic nie widzieć a on był pijany tytuły prawnego niema szans na wybronienie pijanej osobie nie wieża tak jak trzeźwej

powinnaś rozśćic tez żeby odebrano mu status trzymania psów innych zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12']
sprawę skieruj do prokuratury policja może się wymigać znajdz 20 koleżanek które potwierdza ze tak było masz sprawę wygrana

mogły nic nie widzieć a on był pijany tytuły prawnego niema szans na wybronienie pijanej osobie nie wieża tak jak trzeźwej

powinnaś rozśćic tez żeby odebrano mu status trzymania psów innych zwierząt[/QUOTE]

1. Składanie fałszywych zeznań jest przestępstwem. Podżeganie do przestępstwa tez. P.S. po edycji moderatorzy i tak mają dostęp do pierwotnej treści posta ;)
2. To, że był pijany musiałoby zostać udowodnione - badaniem alkomatem/krwi. Nie ma badania, nie ma żadnego dowodu, że ktoś był pijany.
3. Polskie prawo nie przewiduje możliwości zakazania komuś posiadania kolejnych zwierząt. Takie rzeczy to tylko w Ameryce.

Link to comment
Share on other sites

tak robi policja :) nawet dają lewych świadków tak zwanych konfidentów co do zakazu to jest taki : [URL]http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/26074,mozliwy_dozywotni_zakaz_trzymania_zwierzat_domowych.html[/URL]


daje sie go osobom nie równoważonym stawiające zagrożenia życia innym zwierząt on ma problemy z alkocholem mozna to wykorzystac


to przeszło dali głośnej sprawie co koles przyczepil psa do samochodu jechał z nim az biedakowi głowa nie odleciała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12']tak robi policja :) nawet dają lewych świadków tak zwanych konfidentów co do zakazu to jest taki : [URL]http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/26074,mozliwy_dozywotni_zakaz_trzymania_zwierzat_domowych.html[/URL]


daje sie go osobom nie równoważonym stawiające zagrożenia życia innym zwierząt on ma problemy z alkocholem mozna to wykorzystac


to przeszło dali głośnej sprawie co koles przyczepil psa do samochodu jechał z nim az biedakowi głowa nie odleciała[/QUOTE]

Czy ty w ogóle czytasz treść linków, które wklejasz? :( Piszesz takie same dyrdymały co przy tej wielkiej liście ras agresywnych. Zakaz posiadania zwierząt jako jedna z możliwych restrykcji znajduje się w PROJEKCIE ustawy, która nawet głosowana jeszcze nie była. Obowiązująca w tej chwili ustawa nie daje możliwości zastosowania takich sankcji prawnych, bo takowych nie przewiduje, ku rozpaczy bardzo wielu osób z tego forum. Zejdź na ziemię.

To że policja łamie prawo i podstawia lewych świadków nie znaczy, że składanie fałszywych zeznań przez szarych obywateli nagle staje się z prawem zgodne. Ładnie można za to beknąć.

Link to comment
Share on other sites

czytałem to uważnie u nas taki wyrok padł dla 2 upośledzonych braci i matki gdzie trzymali 6 psów warunkach tragicznych zakaz trzymania zwierząt domowych


co do tych świadków wracając jest praktycznie nie do wykrycia jeśli zeznania się pokrywają ja opisałem sposób jak pozbyć się problemów takich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...