Jump to content
Dogomania

Kto ma radę dla początkującego wystawcy?


dobka

Recommended Posts

Od pięknych paru miecięcy jestem mega szczęśliwą posiadaczką pięknej dobermaniej suni:multi:.Od poczatku wymyśliłam sobie, że będziemy sie
'upubliczniać" na wystawach. Swój debiut mamy w klasie szczeniaków na Klubówce w Bydgoszczy. Coś tam w domciu ćwiczymy, ale muszę przyznać, że mam niezłą tremę. Doświadczeni wystawcy proszę o radę:help1:

Link to comment
Share on other sites

powiem, że największy problem mamy z "napięciem" w trakcie stójki. niby sunia ładnie stoi, ale sie nie napina i zbytnio niewidać umięśnienia. ząbki daje sobie zobaczyć, podotykacć tez sie da. jednak jest to jeszcze dzieciaczek i trudno dłużej skupić jego uwagę.boję się też , że inne psiaki będą ją bardzo interesowały, a może nawet stresowały. mamy kontakt z innymi pieskami, ale na pewno nie w takich ilościach.

Link to comment
Share on other sites

jesteśmy po pierwszej wystawie i niestety.....kiepsko. moje prognozy były słuszne sunia nie napięła tylnej partii ciała. nie pomogła znajoma osoba, inne psy, zabawki i jedzonko:shake:. czy jest jakis sposób żeby to u psa wypracować? proszę poradźcie:help1:

Link to comment
Share on other sites

Co powiesz na taką sekwencje: miej jakąś zabawke którą pies kocha, którą dostaje tylko podczas ćwiczeń i której ciągle ma niedosyt (który musisz utrzymać, kończ zabawe zawsze wtedy gdy on chce się nią dalej bawić, poprostu ją chowaj w miejsce niedostępne dla psa). I ucz psa że żucasz Zabawke znajomemu, pies się napina i po 2 sekundach żucacie piłke a psa puszczacie. W ten sposób przedużajcie stopniowo, bardzo powoludku czas. Raz dłużej raz krórej, żeby nigdy nie widziała jak ta piłka leci. Naucz ją że piłke żuca znajomy, a na wystawie wystarczy odpowiedni ruch ręką i znajomy za ringiem w odpowiedniej pozycji. Stopniowo będziecie mogli delikatnie chować Zabawke (wiesz tak że za siebie, że dłoń do psa wierzchem) aż na samej wystawie ją wyeliminować.
Tak to w teori :roll: ja widze

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, może daj psa do wystawiania jakiemuś znajomemu (np. hodowcy suni), a Ty schowaj się lekko w tłumie. Sunia zacznie Cię wypatrywać i tym sposobem ładnie stanie;).
Tylko najpierw musisz z nią to poćwiczyć, żeby potem nie było tak, że psina będzie chciała za Tobą zwiać z tego ringu.

Link to comment
Share on other sites

Skoro jest to klasa szczeniąt, to również sędzia bierze pod uwage fakt, że jest to młody pies i jeszcze rozbrykany :)
Ustawiaj go, poprawiaj, ale niezbyt często, żeby go nie zniechęcić.
Wsadź sobie w kieszeń smakołyki (jakaś karma albo psie cukierki, za które sunia najchętniej oddałaby wszystkie łapy ;) ) , nie przekarm jej nimi przed wystawą, ale przed wejściem na ring pokaż jej, że je masz, wtedy pies będzie się ładnie ustawiał, jak pokażesz mu je przed pyskiem.
Po 10 sekundach stania grzecznie daj jej smakołyk :)

Link to comment
Share on other sites

ja juz widzialam jak psy w szceniakch dostawaly dyskwalifikacje - duzo zalezy od sedziego ;) moj pies na pierwszej wystawie w szceniakach dostal li jedynie obiecujaca, bo swirniety byl kompletnie, drygiego dnia nie znormalnial ;) ale juz byl 3/7 wiec tu raczej wiele zalezy od sedziego.

co do napiecia, to raczej ja bym sugeorwala opcje "wiecznego oczekiwania" - uczenia psa, ze nagroda spadnie niewiadomo kiedy i niewiadomo skad. w sensie tej zabawki, chociazby dawania w momentach naprawde fajnego stania, pozniej nieoczekiwanie i z nienacka, to wyrabia w psie poze - ojej ojej zraz cos sie stanie i stoi jak sprezynka. pozniej jak masz wyrobionego psa wystaczy machniecie reka i on juz jest nakrecony i zakrecony bo wie ze "cos sie zaraz stanie".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...