Jump to content
Dogomania

uparty 8 miesieczny mix Amstaffa


Karolina Tyszkiewicz

Recommended Posts

We wrzesniu wzielam ze schroniska malego mixa . Do dzis mam z nim straszne problemy ze spacerami jak i z zabawa z nim .

Piszac ze spacerami chodzi mi dokladnie o chodzenie na smyczy . Caly czas ciagnie mnie :/ i w zaden sposob nie moge go tego oduczyc .... Na samym poczatku probowalam go oduczyc tego poprzez lekkie pociagniecie go na smyczy i cofanie go za siebie .... Robilam to przez okolo ponad miesiac ....Pozniej probowalam stawac z nim i czekac az smycz sie poluzni,i isc w przeciwna strone . Żaden sposob nie zdolal go nauczyc do spokojnego chodzenia bez ciagniecia .... :placz:Dodam jeszcze ze pies wychodzi na spacery 30 min. 4 razy dziennie .

A jesli chodzi o zabawe strasznie podczas niej gryzie rece i nogi , rozumie slowo nie wolno ale tylko na chwile .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina Tyszkiewicz']We wrzesniu wzielam ze schroniska malego mixa . Do dzis mam z nim straszne problemy ze spacerami jak i z zabawa z nim .

Piszac ze spacerami chodzi mi dokladnie o chodzenie na smyczy . Caly czas ciagnie mnie :/ i w zaden sposob nie moge go tego oduczyc .... Na samym poczatku probowalam go oduczyc tego poprzez lekkie pociagniecie go na smyczy i cofanie go za siebie .... Robilam to przez okolo ponad miesiac ....[B]Pozniej probowalam stawac z nim i czekac az smycz sie poluzni,i isc w przeciwna strone .[/B] Żaden sposob nie zdolal go nauczyc do spokojnego chodzenia bez ciagniecia .... :placz:Dodam jeszcze ze pies wychodzi na spacery 30 min. 4 razy dziennie .

A jesli chodzi o zabawe strasznie podczas niej gryzie rece i nogi , rozumie slowo nie wolno ale tylko na chwile .[/QUOTE]

To co pogrubilem uwazam za nietrafiony pomysl. Dajmy na to, ze pies ciagnie w kierunku miejsca, do ktorego bardzo chce dojsc, a samo dojscie bedzie dla niego nagradzajace. Ty chcesz go tego ciagniecia oduczyc, stajesz i czekasz, smycz sie luzuje czyli pies zachowal sie tak, jak oczekiwalas i zamiast go za to nagrodzic idac dalej, zmieniasz kierunek. Pies nie zostal nagrodzony, a dodatkowo go dezorientujesz. W efekcie prawdopodobnie nie wie czego od niego oczekujesz.
Tak czy siak powinnas popracowac nad posluszenstwem pod okiem kogos doswiadczonego.

Link to comment
Share on other sites

poza tym,TTB to psiaki,które rozpiera energia.
30minutowe spacerki na smyczy ok-pod warunkiem że psa porządnie zmęczysz.bieganiem koło roweru np.[acz w jego wieku to powinny być raczej energiczne truchty,żeby nie obciążać stawów]
te psy kochają aktywność i oprócz pracy nad posłuszeństwem,koniecznie trzeba z psem 'coś robić'.
wybiegany pies sprawia mniej problemów wychowawczych.

Link to comment
Share on other sites

Koszmaria poruszyła tu ważną sprawę - ciężko o efekty w nauce chodzenia na luźnej smyczy u młodego, energicznego TTB (i pewnie każdego innego psa) który działa na najwyższym poziomie naładowania baterii. Nie powinno się zaczynać nauki, kiedy psa rozpiera energia. Najpierw musisz go troszkę wymęczyć - fizycznie i psychicznie.

Piszesz również, że psa ponosi w trakcie zabawy. W jaki sposób bawicie się?

Jeszcze jedna kwestia - kwestia spacerów... Nie mówię, że każdy spacer musi trwać 2 godziny, ale przynajmniej jeden taki dłuższy w ciągu dnia przydałby się. Co robicie w trakcie spacerów, pracujesz z nim jakoś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...