Jump to content
Dogomania

Zaczerwienione oko u psa.


Malwa774

Recommended Posts

Posiadam około 12-nastoletnia suczkę, jest mieszańcem
Ostatnio zauważyłam, że ma zaczerwienione oko, jakby spuchnięte (?), miejscami ''wychodzi'' ropa, łzawi, suka to oko ma takie ''przymrużone''.
Nie wiem co robić :shake:, byłam u weta ale podobno gdzieś wyjechał, a na drzwiach wisi ciągle kartka 'zaraz wracam', tak samo jak poprzednim razem..
Przemywam jej to oko herbatą, oko wygląda troche lepiej, ale jednak i tak zostaje spuchnięte, i nie wiem co zrobić, aby opuchlizna z tego oka zniknęła i dodam, że tylko jedno oko ma takie chore.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, w troche lepszym stanie, po przemyciu tego oka i pozbycia się ropy:
[URL="http://s2.ifotos.pl/img/qwer_hrrerpp.jpg"][IMG]http://s2.ifotos.pl/mini/qwer_hrrerpp.jpg[/IMG][/URL]
[SIZE=1][kliknij w obrazek, aby powiększyć][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem.
Dziś zauważyłam że Joy ma zaczerwienioną powiekę i delikatnie opuchniętą. Czytałam że to może być jęczmień. Zastanawiam się również czy nie ma to nic wspólnego z jej zwyczajem wskakiwania na parapet i wyglądania przez okno. Obok są kaktusy, ale Joy się nimi nigdy nie interesowała. Zastanawiam się czy to po prostu nie jest od ukucia się kaktusem. Czy to może być coś poważnego i powinnam pojechać z Joy do weta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaAntonina']Mała bidulka. Do weta na pewno trzeba pójść, ale myślę, ze do czasu, aż wizyta będzie możliwa, to możesz małej aplikować kropelki z antybiotykiem: Dicortineff-vet, do kupienia za parę zł w aptece.[/QUOTE]
Nie powinno się podawać antybiotyku bez konsultacji z wetem - można zaszkodzić.
Doraźnie można zastosować krople ze świetlika i trzeba lecieć do weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...