Jump to content
Dogomania

Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)


*Magda*

Recommended Posts

Ten pochód, który był u mnie, to w piątek był gdzie indziej, w sobotę u nas, a w niedzielę i poniedziałek już w innych miastach :P Poza tym owszem, biedronki u mnie były, ale smerfy już nie :P Smerfy były rok temu ;) I tak jak pisze Angi, to stroje się powtarzają, więc wcale nie musiało to być u mnie :P

Link to comment
Share on other sites

Hej Marta :)

No widzisz, ja wczoraj pisałam do Ciebie, napisałaś mi o tym popsutym dogo i wczoraj znowu był zonk :/ Teraz niby chodzi, ale jestem ciekawa co będzie do wieczora?!

A zdrówko dobrze, dziękuję :* Byłam dziś na wizycie kontrolnej i wszystko dobrze z dzidziusiem :)

Ze mną niby też, ale ciągle mam w moczu wysoki cukier :/ Cukrzycy ciążowej nie mam, cukier w glukometrze mam w normie, a w moczu ciągle cukier ponad normę :( Pan doktor powiedział, że to nie jest normalne i że przy kolejnej wizycie u swojej pani doktor, coś z tym musimy zrobić. Tylko ja nie mam pojęcia co można zrobić? Słodyczy nie jem praktycznie wcale. Ok, jem. No ale np. dziś zjadłam kawałek ciasta, ale dopiero po badaniach, właśnie po to, żeby nie było cukru w moczu. Jeśli zjem coś słodkiego, to może jeszcze jutro, a potem do kolejnej wizyty znowu nie tknę nic słodkiego, czyli do środy. Herbatę piją tylko z cytryną, kawę jeśli już piję, to też bez cukru, do tego woda, nie piję słodzonych napoi. Jedyne z czego może być cukier, to mleko, bo piję około pół litra dziennie. No ale bez przesady, żebym miała za wysoki cukier z samego mleka? Albo z pieczywa, które jem?!

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, marta1624 napisał:

Kurde,niefajnie z tym cukrem :(

Ale najważniejsze że z maluszkiem wszystko dobrze :)

No nie fajnie, nie fajnie :/ Z Theodorem też miałam całą ciążę cukier w moczu. Ale po badaniu na cukrzycę ciążową, lekarka sobie dała spokój i przestała mnie "męczyć". Chyba taki mój urok, że nawet jak nie jem nic słodkiego, to mój organizm go magazynuje :D

46 minut temu, _milena napisał:

Pozdrawiamy cieplutko w to zimne popołudnie. :)

Milena :) Jak miło, że jesteś :)

Link to comment
Share on other sites

Hej Aga :)

Nie mam pojęcia skąd ten cukier :/ Wiem, że cukier jest we wszystkim. No ale nie może być go tak dużo, żeby występował w moczu :/

https://parenting.pl/portal/poziom-glukozy-w-moczu Cytat z tego artykułu: " Cukromocz w ciąży jest natomiast całkowicie normalny." I cytat z innego artykułu: "Obecność glukozy w moczu może wynikać również ze stosowanych leków, hormonów oraz substancji trujących zażytych przez chorego. Innymi przyczynami cukromoczu mogą być choroby wątroby, nadnerczy, mózgu (przysadki mózgowej) czy samych nerek." Żadnych leków nie biorę, ani hormonów, ani żadnych substancji trujących :D Więc chyba pozostaje mi tylko badanie moczu po ciąży i sprawdzenie czy nie są winne właśnie nerki, wątroba, nadnercza czy też przysadka mózgowa :/ Skonsultuję to w środę z moją panią doktor ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś na zakupach i pomyślałam, że kupię mleko odtłuszczone, bo może to przez to mleko mam ten cukromocz. Normalnie kupuję 3.5% tłuszczu i z Theodorem w tydzień wypijamy około 10 litrów. Nie lubię mleka odtłuszczonego, bo ono i w smaku gorsze, no i oczywiście ma mniej wartości odżywczych, niż takie tłuste mleko. No ale se pomyślałam, że przemęczę się do końca ciąży z takim odtłuszczonym mlekiem, jeśli będzie miało mniej cukru niż to 3.5%. I co? I okazało się, że moje mleko zawiera 4.8g cukru w 100ml, a to odtłuszczone 5g w 100ml. Tak więc zostaję przy tłustym mleku :)

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, dOgLoV napisał:

Hmmm dziwne to wszystko , już niedługo urodzisz i problem zniknie , moja koleżanka miała dzisiaj cc , urodziła Maję :D

Moja koleżanka z ostatniej pracy, w grudniu, też przez cc urodziła Maję :)

 

Kurcze, dziś czuję kopniaki w innym miejscu, Nie wiem czy się Nathan znowu nie obrócił :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...