Jump to content
Dogomania

Inter


zpr

Recommended Posts

[COLOR=#005633]CACIB rezerwowy (res.CACIB) może zostać przyznany i przekształcony w CACIB na wniosek właściciela psa, który otrzymał res.CACIB lub na wniosek krajowej organizacji kynologicznej, której jest on członkiem, o ile spełnione zostaną następujące warunki:
1. CACIB został przyznany psu, który jest już Międzynarodowym Championem Piękności (tytuł potwierdzony przez FCI).
2. CACIB został przyznany psu, który nie posiada pełnego, trzypokoleniowego rodowodu uznanego przez FCI.
3. CACIB został przyznany psu zbyt młodemu (zgłoszenie do niewłaściwej klasy), aby mógł pretendować do tego tytułu.
[B]4. CACIB został przyznany psu, który w dniu wystawy spełniał warunki do uzyskania tytułu Międzynarodowego Championa Piękności (odpowiednie terminy i ilość przynanych CACIBów). [/B][/COLOR]
[COLOR=#005633][/COLOR]
[COLOR=#005633]Czyli nie musi mieć zatwierdzonego.:p [/COLOR][U]


[/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='r_2005'][COLOR=#005633]CACIB rezerwowy (res.CACIB) może zostać przyznany i przekształcony w CACIB na wniosek właściciela psa, który otrzymał res.CACIB lub na wniosek krajowej organizacji kynologicznej, której jest on członkiem, o ile spełnione zostaną następujące warunki:
1. CACIB został przyznany psu, który jest już Międzynarodowym Championem Piękności (tytuł potwierdzony przez FCI).
2. CACIB został przyznany psu, który nie posiada pełnego, trzypokoleniowego rodowodu uznanego przez FCI.
3. CACIB został przyznany psu zbyt młodemu (zgłoszenie do niewłaściwej klasy), aby mógł pretendować do tego tytułu.
[B]4. CACIB został przyznany psu, który w dniu wystawy spełniał warunki do uzyskania tytułu Międzynarodowego Championa Piękności (odpowiednie terminy i ilość przynanych CACIBów). [/B][/COLOR]

[COLOR=#005633]Czyli nie musi mieć zatwierdzonego.:p [/COLOR]


[/quote]
To fajnie, bo w Ml.Boleslav na pewno będziemy konkurowac z psem, który w Bratysławie skończył Intera, więc jest szansa, ze nawet za res.Cacib mozna miec Caciba, super by było.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam z FCI [B]potwierdzenie CACIBa dla suki,która nie była na wystawie[/B] (Nie była zgłoszona i nie figurowała w katalogu!). Była za to pół roku wczesniej jej siostra i tamtego CACIBa przysłano (wszystkie dane oprócz imienia suki sa takie same ). .I co teraz? Moge pisać o intera na podstawie karty oceny? Czy czekac az Nitra i FCI to odkrecą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Dostałam z FCI [B]potwierdzenie CACIBa dla suki,która nie była na wystawie[/B] (Nie była zgłoszona i nie figurowała w katalogu!). Była za to pół roku wczesniej jej siostra i tamtego CACIBa przysłano (wszystkie dane oprócz imienia suki sa takie same ). .I co teraz? Moge pisać o intera na podstawie karty oceny? Czy czekac az Nitra i FCI to odkrecą?[/quote]
No to też ciekawe :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']To fajnie, bo w Ml.Boleslav na pewno będziemy konkurowac z psem, który w Bratysławie skończył Intera, więc jest szansa, ze nawet za res.Cacib mozna miec Caciba, super by było.[/quote]
A ja mimo wszystko życzę całego CACIB-a:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Dostałam z FCI [B]potwierdzenie CACIBa dla suki,która nie była na wystawie[/B] (Nie była zgłoszona i nie figurowała w katalogu!). Była za to pół roku wczesniej jej siostra i tamtego CACIBa przysłano (wszystkie dane oprócz imienia suki sa takie same ). .I co teraz? Moge pisać o intera na podstawie karty oceny? Czy czekac az Nitra i FCI to odkrecą?[/quote]
Ja pisałabym reklamację do FCI - tam sa kompetentne i miłe osoby - sądzę ze pomogą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Pewnie! Zrobiłam ksero wszystkiego i dałam osobie odpowiedzialnej za wystawe w Nitrze. Oryginał mam na wieczną pamiątkę razem z katalogami na dowód, jak to FCI CACIBy za friko rozdaje :evil_lol: :multi:[/quote]
Oni tylko potwierdzają to, co im Nitra przesłała w protokole po wystawie- trzeba zatem u Słowaków wyjaśniac.
Miałam taką sytuację w Rumunii,pomylili mi nr z PKR zrobili PRK inne dane w porządku.Reklamowałam u Rumunów i wszystko się dobrze skończyło.Z FCI przyszło takie jak miało byc potwierdzenie.

W jakim celu dawałaś cokolwiek komuś tam na wystawie- ja nigdy nic nie zostawiałam i wszystkie potwierdzenia mam w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']Oni tylko potwierdzają to, co im Nitra przesłała w protokole po wystawie- trzeba zatem u Słowaków wyjaśniac.[/quote]

To jaki ma sens takie potwierdzenie,skoro niczego nikt nie sprawdza? Wychodzi na to,że jak ktoś byle co napisze w protokole,to FCI tylko parafuje?!
Napisałam,że Słowacy wyjasniają.Dzięki doradcy hodowlanemu mojego klubu interwencja była szybko i bezpośrednio u osoby kompetentnej.Gdyby szło pocztą to trwałoby rok,a tak ,to może pół....Trzeba skorygować protokół,potem to musi przejść przez Bratysławę,odleżeć się w FCI...
Pytanie,czy dadzą intera na podst kart ocen? Mam 2 suki -miotowe siostry i obie niemal interki - stąd ta zadyma...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']To jaki ma sens takie potwierdzenie,skoro niczego nikt nie sprawdza? Wychodzi na to,że jak ktoś byle co napisze w protokole,to FCI tylko parafuje?!
Napisałam,że Słowacy wyjasniają.Dzięki doradcy hodowlanemu mojego klubu interwencja była szybko i bezpośrednio u osoby kompetentnej.Gdyby szło pocztą to trwałoby rok,a tak ,to może pół....Trzeba skorygować protokół,potem to musi przejść przez Bratysławę,odleżeć się w FCI...
Pytanie,czy dadzą intera na podst kart ocen? Mam 2 suki -miotowe siostry i obie niemal interki - stąd ta zadyma...[/quote]
Podejrzewam,że mieli w komputerze w jakimś swoim programie dane obydwu Twoich suk i tak się komuś klepnęło:cool1:,ze poszła do FCI nie ta , co trzeba.
Życze szybkiego załatwienia sprawy.Mam nadzieję ,ze będzie łatwiej niż w Rumunii:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']To jaki ma sens takie potwierdzenie,skoro niczego nikt nie sprawdza? Wychodzi na to,że jak ktoś byle co napisze w protokole,to FCI tylko parafuje?!
Napisałam,że Słowacy wyjasniają.Dzięki doradcy hodowlanemu mojego klubu interwencja była szybko i bezpośrednio u osoby kompetentnej.Gdyby szło pocztą to trwałoby rok,a tak ,to może pół....Trzeba skorygować protokół,potem to musi przejść przez Bratysławę,odleżeć się w FCI...
Pytanie,czy dadzą intera na podst kart ocen? Mam 2 suki -miotowe siostry i obie niemal interki - stąd ta zadyma...[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak jest. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Mój jeden pies dostał res-CACIB za swoim ojcem (interem). A że sędziował Jędrasik, który jest dystrakt i artysta, to zapomniał o tym w protokole. Potem dostałam z FCI kolejne potwierdzenie CACIB-a ojca z pieczatką "rappel" jak należy, a CACIB-a dla synka niet. Musiałam wysłać do ZK kopię karty oceny, gdzie res był jak byk zaznaczony. No i po pół roku dostałam potwierdzenie dla synka.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Puli[/B], nie wiem, jak to jest. U nas zawsze mówią, że wniosek na intera musi iść przez ZK, po otrzymaniu wszystkich 4 potrzebnych CACIB-ów. No i tak robiłam dla 3 moich i mam nadzieję niedługo dla młodej Bestii (brak jej jednego, na Poznań nie liczę, ale może Kielce ?)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ale mój znajomy Austriak kiedyś mi mówił, że on przesyła po prostu kopie 4 protokołów, na których są wnioski o CACIB wprost do FCI.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Puli[/B], nie wiem, jak to jest. U nas zawsze mówią, że wniosek na intera musi iść przez ZK, po otrzymaniu wszystkich 4 potrzebnych CACIB-ów. No i tak robiłam dla 3 moich i mam nadzieję niedługo dla młodej Bestii (brak jej jednego, na Poznań nie liczę, ale może Kielce ?)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ale mój znajomy Austriak kiedyś mi mówił, że on przesyła po prostu kopie 4 protokołów, na których są wnioski o CACIB wprost do FCI.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Ja tak zrobiłam- wysłalam i do FCI i do naszego ZK w tym samym czasie, ale dosc szybko dostałam e-mail z FCI , że muszę złożyc wniosek przez ZK.Chyba nie da się tego obejśc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue] (brak jej jednego, na Poznań nie liczę, ale może Kielce ?)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
Więcej wiary we własnego psa! Przeciez wiadomo,ze jest najładniejszy na świecie.
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ale mój znajomy Austriak kiedyś mi mówił, że on przesyła po prostu kopie 4 protokołów, na których są wnioski o CACIB wprost do FCI.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
No to ktos powinien zadzwonić do FCI i sie oświecić dlaczego inni tak mogą a my nie.Ja nie zadzwonię bo ja nie poliglotka a po naszemu to chyba z nimi nie pogada....;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Pamiętaj Puli, że łba pod topór nie położę, że ta informacja jest pewna. Ja z Austriakiem konwersuję po angielsku, a więc zawsze mogą być jakieś niedogadania. A z FCI to chyba gadać, po francusku - tu jestem niema ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...