Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
sachma

różne klasy na różnych wystawach w tym samym okresie?

Recommended Posts

Pytanie dość dziwne..
czy mogę wystawić psa na wystawie w klasie pośredniej a tydzień później w klasie młodzieży? czy jeśli już raz wystawie go w jakiejś klasie to jest to gdzieś odnotowane i muszę już tak wystawiać?

Chodzi o to że mam psa w młodzieży - mogę go w tej kasie wystawiać do 18miesiąca, klasa pośrednia jest od 15miesiąca - czy między 15 a 18 miesiącem mogę sobie dowolnie zmieniać klasę w zależności od tego jaka wystawa będzie mi potrzebna?
mamy już zw mł z krajówki - jeszcze krajówka i międzynarodówka, ale jeśli będziemy mieli zaliczone zw mł na międzynarodówce i krajówce, a kolejna w naszym kalendarzu będzie międzynarodowka to mogę go wystawić w pośredniej, a później znów w młodzieży żeby zaliczył krajówkę i dorobił się JCh?
chyba zawiło opisałam..
to samo ciekawi mnie z klasą otwartą/pośrednią i championów - mogę sobie w ten weekend wystawić psa w klasie championów, w kolejny weekend w otwartej, w kolejny znów w klasie championów?
zakładając oczywiście że pies spełnia wymagania danej klasy tj ma odpowiedni wiek i odpowiedni papier..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
Jak najbardziej, to właściciel decyduje do jakiej klasy zgłasza psa i tym samym z jakimi przeciwnikami przyjdzie mu konkurować. Niestety w Polsce można wystawać championy w klasie otwartej i w ten sposób bardzo skutecznie zablokować konkurencję, bo championowi kolejne CWC nie jest do niczego potrzebne. W Danii championy mogą być wystawiane tylko w klasie championów i tym samym nie blokują "pretendentów" do tego tytułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie, że możesz, ja np. do Zabrza zeszłorocznego zgłosiłam psa do otwartej, bo w pośredniej leciał znajomy Cairn, który potrzebował CWC, a w Kielcach lecieliśmy w pośredniej, teraz, na Zabrze, również leci w pośredniej, nasz ostatni raz w tej klasie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='sachma']kurcze, to ja muszę sobie narobić znajomości w pudlach średnich :D chociaż jak policzyłam z hodowczynią to w Polsce wystawia się 8 sztuk w tym mój :D[/QUOTE]

No zawsze miło wiedzieć kto gdzie będzie :) My np. pasujemy z Opolem i Łodzią, pewnie sama podaje, albo z psem na Młodego Prezentera tylko, bo przyjeżdża miotowy brat mojego psa, a że już po klasach nie rozdzielimy to mu ustępujemy, bo na te dwie wystawy z Finlandii specjalnie przylatuje, a my CACIBów w Polskie jeszcze objeździmy :D Kontakty fajna rzecz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
[quote name='Kisses']No zawsze miło wiedzieć kto gdzie będzie :) Kontakty fajna rzecz :D[/QUOTE]

Zależy, bo często środowisko hodowców i wystawców danej rasy to hermetycznie zamknięta kasta, do której nie sposób się dostać.:shake: Może w przypadku Cairn Terierów tak nie jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Lotty']Zależy, bo często środowisko hodowców i wystawców danej rasy to hermetycznie zamknięta kasta, do której nie sposób się dostać.:shake: Może w przypadku Cairn Terierów tak nie jest.[/QUOTE]
Jest, jest ;)
Ale ja zwykłam zadawać się z ludźmi, dla których wystawa to przyjemność, możliwość spędzenia czasu razem, porozmawiania, a nie wyprawa po puchary, medale :)
Odkąd pamiętam to z ludźmi na wystawie milo mi się rozmawiało, często ktoś coś dobrego upichci, po prostu jest miło, sympatycznie, a wiadomo - raz się trafi w gust sędziego, raz nie ;)
Nie lubię chorej rywalizacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
[quote name='Kisses']
Odkąd pamiętam to z ludźmi na wystawie milo mi się rozmawiało, często ktoś coś dobrego upichci, po prostu jest miło, sympatycznie[/QUOTE]

W takim razie cieszę się, że miałaś lepsze doświadczenia ode mnie. Ja naszych pierwszych wystaw nie wspominam zbyt miło właśnie ze względu na atmosferę. Nie bardzo można sobie dobrać towarzystwo, bo hodowle i wystawców pekińczyków w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jak to jest z wpuszczaniem psów które nie będą wystawiane ? oczywiście chodzi mi o psa z rodowodem którego ma się zamiar w przyszłości wystawiać tylko czy można idąc na wystawe wziąć np. 5 miesięcznego psiaka tak poprostu żeby się socjalizował ? będąc w Katowicach na wystawie widziałam jak hodowcy wystawiający swoje psy mają nieraz szczeniaka ze sobą więc jak to jest ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
[quote name='hektor999']a jak to jest z wpuszczaniem psów które nie będą wystawiane ? oczywiście chodzi mi o psa z rodowodem którego ma się zamiar w przyszłości wystawiać tylko czy można idąc na wystawe wziąć np. 5 miesięcznego psiaka tak porostu żeby się socjalizował ? będąc w Katowicach na wystawie widziałam jak hodowcy wystawiający swoje psy mają nieraz szczeniaka ze sobą więc jak to jest ?[/QUOTE]

Obecnie można oficjalnie wystawiać psy już od trzeciego miesiąca życia (klasa baby) nie ma więc potrzeby "przemycać" malucha co wcześniej się zdarzało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×