Jump to content
Dogomania

cieczka i problem z psem..


collie_ad

Recommended Posts

mam wielki problem, liczę na waszą pomoc. w tamtym roku przeprowadziłam się do rodziców, z moją sunią... tydzien temu dostała ona pierwszą cieczkę. 5lutego będzie mieć rok. Sunia to pekinczyk. Tu, w domu mieszka z nami jeszcze jeden pies- w typie collie, ma 7 lat. On zawsze był baaardzo wyczulony na cieczki... 3x jak normalny pies... on cały czas "płacze", bo czuje te feromony... nie idzie wytrzymać z nimi... tzn, ja nie mam z tym problemu, i jakoś sobie radzę, ale obecna sytuacja przeszkadza moim rodzicom... Chcę iść dziś do weta... (to moja pierwsza sunia, tak więc nie znam się super na antykoncepcji.. oczywiście wiem, ze jest szkodliwa a ryzyko ropomacicza jest wielkie (nieznam się na niej jednak szczegółowo jeszcze)... zamierzam za jakis czas (3, 4 miesiące) wysterylizować moją sunię, to jest pewne, nie jest psem rodowodowym i nie zamierzam jej rozmnażać...) Jak można przerwać obecną sytuację- nie chcę isć do weta na darmo, albo zostać naciągnięta- czy da się przerwać cieczkę, jeśli trwa ona tydzień?? albo jakieś tabletki dla psa, na osłabienie popędu ( o ile coś takiego istnieje...) poradźcie coś.... proszę o szybką odpowiedź....

Link to comment
Share on other sites

przypuszczałam, że w czasie cieczki nic już zrobić nie można, dostałam jednak tabletki na "wiciszenie hormonalne psa"... po przeczytaniu info znalezionego na google- nie byłam pewna czy to właściwe tabletki, jednak postanowiłam zaufać lekarce, która już raz Rudiego uratowała od śmierci- podałam psu 2 tabletki. Skorzystałam z porady online weterynarza i czekam na odpowiedź... (spytałam, czy te tabletki można podawać psom, by osłabić ich popęd...itd...)to jest lek- Promon Vet i w specyfikacji online jest napisane, że to podaje się kotkom i że zawiera żenskie hormony... dlatego właśnie napisałam do tego weta- potrzebna mi opinia innego weta. Po podaniu tych tabl. - pies uspokoił się na tyle, że nie wyje... dał się namówić do położenia się... i choć nadal troszkę popiskuje i nadal za mną chodzi krok w krok- jest ciut spokojniejszy...

Link to comment
Share on other sites

mieszkam w małym domku... nie da się tu izolować moich psów... im bardziej próbuję- tym większa rozpacz Rudiego. Mała chodzi w majtkach, bardzo często zmieniam jej wkładki, kupiłam dezodorant "dystans"- spryskałam okolice sromu suni (tak jak pisało na opakowaniu) oraz jej majtki i jej inne rzeczy (kocyk i zabawki- czyli wszystko co mogłoby drażniący zapach... ale jak na razie średnio to działa... co do octu- chyba nie mogę tego zrobić- rodzice by narzekali na zapach octu, gorzej niż narzekają na obecną sytuację teraz... tabletek z chlorofilem niestety nie było w sklepie:( (tylko smakołyki..podobne do greenees) będę chyba zmuszona "wyemigrować" na parę dni do Stęszewa, do dziadkow mojego narzeczonego razem z Tolą... mam tam jechać w sobotę, ponieważ pomagam dziadkom zaadoptować sunię pekinczyka, (Tola to tez pekin)... tam dom jest wielki, więc jeśli "dziewczyny" nie polubią się- nie ma problemu z odizolowaniem ich... co innego u mnie w domu Tola z Rudim... tak więc chyba będę zmuszona pojechać tam wcześniej,bo na podniecenie Rudka nie pomaga kompletnie nic:(

Link to comment
Share on other sites

Sprobuj tez pare razy dziennie podmywac suczke, a dokladnie okolice sromu, ciepla woda oraz szarym mydlem lub szamponem dla psow. nic tak nie usuwa zapachu jak kapiel:) Pieskowi mozna podac zstrzyk progesteronowy, ktory wyciszy jego libido na okolo 2 miesiace. W przeciwienstwie do antykoncepcji u suk, u psow jest ona duzo bezpieczniejsza a dodatkowo zapobiega przerostowi prostaty, ktory moze pojawic sie w okresie pobudzenia hormonalnego u psa.
Podsylam tez linka do [URL="http://www.wroblewscy.net/zycie-seksualne-psow-477"]artykulu o zyciu seksualnym psow.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...