Jump to content
Dogomania

CACIB Ukraina Lwow 7,8.05.2011


Pointer11

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeszcze odnośnie tych przeciwciał i paszportu? Nie wiem czy zrozumiałam poprawnie, zatem się upewniam...czy wyniki na przeciwciała mają jakiś termin ważności czy są dożywotnio przypisane psiakowi? No i paszport...(zaczynam dopiero wystawiać) wyrabia się go dokładnie tak samo jak człowiekowi...urząd, znaczek trele morele itp? czy inaczej? proszę o info:)
aha jeszcze jedno czy nie wystarczy zamiast tych badań na przeciwciała tylko zaświadczenie od weta że pies jest zaczepiony na wściekliznę i szczepienie jest aktualne tak jak...jest obligatoryjnie proszone i sprawdzane podczas wystaw w Polsce?

Link to comment
Share on other sites

Paszport wyrobisz u uprawnionego do wystawienia weta/51zł-koszt urzędowy/.Namawiam do wykonania także chipa ponieważ do niektórych krajów bez takiego identyfikatora psa nie wjedziesz.
Przeciwciała jeżeli pilnujesz terminu szczepień psa -możesz wykonać raz w życiu psa.
Przekraczam granicę Uk.w Hrebenne 8-9 razy w roku i nigdy żadna strona nie pytała o te badania.
Należy jednak pamiętać o dodatkowych opłatach po stronie naszych sąsiadów....;) Nie pomoże tu zaświadczenie od powiatowego weta z tzw. okrągłą pieczątką:shake:
Jeżeli ktoś potrzebowałby transportu na te wystawy to zapraszam . Mamy jeszcze wolne miejsca w busie. Hotel zarezerwowany.
Kontakt : [email][email protected][/email]:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Paszport wyrobisz u uprawnionego do wystawienia weta/51zł-koszt urzędowy/.Namawiam do wykonania także chipa ponieważ do niektórych krajów bez takiego identyfikatora psa nie wjedziesz.
Przeciwciała jeżeli pilnujesz terminu szczepień psa -możesz wykonać raz w życiu psa.
Przekraczam granicę Uk.w Hrebenne 8-9 razy w roku i nigdy żadna strona nie pytała o te badania.
Należy jednak pamiętać o dodatkowych opłatach po stronie naszych sąsiadów....;) Nie pomoże tu zaświadczenie od powiatowego weta z tzw. okrągłą pieczątką:shake:
[B]Jeżeli ktoś potrzebowałby transportu na te wystawy to zapraszam . Mamy jeszcze wolne miejsca w busie. Hotel zarezerwowany.
Kontakt : [email][email protected][/email]:)[/B][/QUOTE]
paszport zrobisz u weta - na poczekaniu, chyba ze nie ma akurat druczka. Chipa też rób - jak pisał Krzysio (ja właśnie musze swojemu zrobić)

To znów jedziesz? Fajnie! Podobał mi sie ten ten wyjazd rok temu z Wami! dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Nam wyjazdy z Toba/Panbazyl/ na pokładzie też odpowiadają:multi:
Przysyłaj mi dane do zgłoszenia Twojego młodego na Mołdawię:mad:
Pozdrawiam ;)[/QUOTE]
ok, zaraz się wylogowuję z dogo i prześlę dane. (zaraz ro za jakieś 20 minut, bo na dole są jacyś goście krorych nie bardzo chcę spotkać a dokumenty psów mam na dole a ja jestem z kompem na strychu....)

Link to comment
Share on other sites

Hej, dzięki za rozwianie moich wątpliwości, jesteście b. pomocni:)

Przymierzam się tak na poważnie do tych wystaw, ale jeszcze mam wątpliwości:/ "krzysio" chętnie bym się z Wami zabrała ale moje psiaki to nie kruszynki i chciałam wziąć dwa psiaki, jednego wystawić w jednym dniu, drugiego w drugim, tak żeby dostały oba CACIBy (jak się uda) do Intera, ale teraz się dowiedziałam że 2xCAC w Lwowie to psiak uzyskuje tytuł Champion Ukrainy, więc mam dylemat i mętlik w głowie:/ żeby chociaż jeden był już CHPL to byłoby ok a tak oba czekają pół roku:) i najwcześniej w kwietniu z nimi powojuje o ostatnie CWC:) a do 17go jest deadline więc oba by musiały być w klasie otwartej:) Jakbyście mi radzili? co zrobić? czy poczekać i pojechać za rok?

"krzysio" czy mogę napisać do Ciebie na maila w sprawie ewentualnego hotelu i szczegółów przejazdu, kosztów?

Link to comment
Share on other sites

pisz do Krzysia - teraz jest chyba gdzieś na wystawach, bo nie odpowiada na mail, ale jak wróci to od razu odpisze. jesli to ten sam hotel co rok temu - miód malina! cena baaardzo przystępna, ale niech sie Krzysio wypowie. Duze psy też jeździły z nami - leosie, dogi. Żaden problem. Poza tym możesz też pojechać i na inne wyjazdy a nimi. Ja sie wybieram z Krzysiem na przykład do Mołdawii a potem gdzieś moze i dalej na psie wystawy ze swoimi futrzastymi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ganzi']chciałam wziąć dwa psiaki, jednego wystawić w jednym dniu, drugiego w drugim, tak żeby dostały oba CACIBy (jak się uda) do Intera, ale teraz się dowiedziałam że 2xCAC w Lwowie to psiak uzyskuje tytuł Champion Ukrainy, więc mam dylemat i mętlik w głowie:/[/QUOTE]
Przepisy na temat przyswajania tytułów można znaleźć tutaj:
[url]http://www.uku.com.ua/english/titles.html[/url]
Chociaż wersją w języku rosyjskim jest bardziej dokładna:
[url]http://www.uku.com.ua/shows_champ/titles.html[/url]
Czyli według tych tekstów nie dostaniesz od razu Championatu Ukrainy na podstawie tych dwóch CAC dla każdego psa. W taki sposób można zrobić tylko Championat młodzieżowy, nawet jeżeli Championat mł. Polski dostaniesz później, to potem 2xjCAC z 2xCACIBów i Ch. mł. Polski dają prawo na Championat mł. Ukrainy.
Żeby zostać Championem Ukrainy, pies z Polski musi spełnić takie same warunki, jak każdy pies ukraiński (są tam różne warianty, ale najprostsze to są za 1 CAC z Championatu rasy albo 2xCAC z dwóch wystaw międzynarodowych W KIJOWIE, które się odbywają w kwietniu i grudniu).
Chyba że organizatorzy przejazdu (na przykład krzysio :)) wylicytują u organizatorów wystawy we Lwowie obietnicę, że psy, które dostaną tam 2xCAC, zostaną Championami Ukrainy. Tak też się robi... Raczej dla tego trzeba będzie dołączyć Championat Polski, ale można to zrobić później, czyli najpierw wystawić psy we Lwowie, a potem, dopiero po otrzymaniu Championatu polskiego, złożyć wniosek na Championat Ukrainy.

Jeżeli chodzi o problem, żeby każdy pies dostał CACIB, to można jego rozwiązać w taki sposób - wystawiać oba psy oba dni. Kogoś z nich, kto dostanie w pierwszy dzień CACIB, po prostu nie wywodzić na porównanie w drugi dzień. W klasie wystawić, a na CACIB już z nim nie wychodzić.

Link to comment
Share on other sites

Juz jestem:)
A jakie masz psy Ganzi?
Panbazyl ma rację jeżdżą z nami dość duże psy/dog,mast.tyb.,berni.../
Gorwin ma rację we Lwowie za każdym razem jest inaczej, jeden raz wykupujesz championaty Uk za 2 Cace innym razem nie chcą dać za 3 Cace czy 2 Caciby:shake:-wolna amerykanka.
Nawet jeżeli w mailach mam zapewnienie ,że otrzymamy za 2 cace to ja im do końca nie wierzę. Znam przypadki kiedy obiecywali tylko dlatego aby więcej ludzi przyciągnąć na wystawę:mad:W Użgorodzie podobnie jedni wykupili innym nie dali nawet gdy mieli większe osiągnięcia. Pozostał nie smak...
Piszcie do mnie po więcej info. na maila: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

No i poza tym jeszcze coś co mnie na ostatniej lwowskiej wystawie lekko wkurzyło - ilość psów w katalogu a ich ilość na ringu - lekko odbiegało od tego co bylo napisane - a żadnej erraty do katalogu nie było. W końcu to nie jakaś krajówka a międzynarodowa wystawa. No niesmak pozostaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Gorwin ma rację we Lwowie za każdym razem jest inaczej, jeden raz wykupujesz championaty Uk za 2 Cace innym razem nie chcą dać za 3 Cace czy 2 Caciby:shake:-wolna amerykanka.[/QUOTE]
Na Ukrainie po zmianie kierownictwa KSU 3 lata temu zaczęły się również zmiany w przepisach. Najpierw ułatwili je, teraz cały czas coś kombinują i niedawno po raz czwarty co najmniej przez ten okres zmieniły się przepisy, dotyczące Championatów. Sama byłam zaskoczona, gdy po pytaniu [B]Ganzi[/B] zajrzałam na stronę KSU, żeby jeszcze raz poczytać, jak z tym jest, i podać link. Przed Nowym rokiem przepisy były inne. Wiedziałam że będą się zmieniać, ale nie podejrzewałam że aż tak skomplikują...
Myślę jednak że faktycznie można się umówić z organizatorami wystawy (znam podobne przypadki), żeby na podstawie Championatu Polski i 2xCAC z obu wystaw międzynarodowych pies mógł zostać Championem Ukrainy. Championaty na wystawach we Lwowie z zeszłym roku wypisywali na miejscu przedstawicielu oddziału głównego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']No i poza tym jeszcze coś co mnie na ostatniej lwowskiej wystawie lekko wkurzyło - ilość psów w katalogu a ich ilość na ringu - lekko odbiegało od tego co bylo napisane - a żadnej erraty do katalogu nie było. W końcu to nie jakaś krajówka a międzynarodowa wystawa. No niesmak pozostaje.[/QUOTE]
Koniecznie musiał być tzw. "katalog dodatkowy", czyli tamte psy musiały być wpisane gdzieś na końcu katalogu. Bo FCI po prostu nie potwierdzi tym psom CACIBy, jeżeli ich tam nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorwin']Koniecznie musiał być tzw. "katalog dodatkowy", czyli tamte psy musiały być wpisane gdzieś na końcu katalogu. Bo FCI po prostu nie potwierdzi tym psom CACIBy, jeżeli ich tam nie będzie.[/QUOTE]

a to z tym różnie...czytając fora z relacji z wystaw widocznie nie tylko na Ukrainie panuje taki bałagan, bo w Niemczech również to nie nowość ocena psa nieujętego w katalogu!

Link to comment
Share on other sites

a w ogóle[B] gorwin[/B], [B]panbazyl[/B] dzięki za info, przepisy się cały czas zmieniają i wszędzie inaczej piszą, mail do lwowa nie doszedł, błąd serwera, i takie tam:) Nie macie pojęcia na jakich obrotach teraz pracuję aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, ale wiele jeszcze wątpliwości przede mną. Strasznie napaliłam się na tą Ukrainę a tu może nie pójść po mojemu. Nie wiem czy uda mi się zakończyć Championat, chciałam o ostatnie CWC powalczyć w Zabrzu (10.04) na drugi dzień składałabym już papiery o Championat ale i tak musiałabym zgłosić do 17.04 psiaka do Lwowa, nie miałabym championatu wiec idzie do klasy otwartej, a to znaczy że, zgodnie z tym co gorwin napisał we Lwowie mogłabym powalczyć z psiakiem o CACIBa a Championat Ukr już nie bardzo. Myślę nad tym cały czas! Ile teraz czeka się na Championat? Mój kolega w ubiegłym roku nawet czekał do pół roku:(
I gdzieś wyczytałam że po ostatnim wniosku od wystawy musi upłynąć 45 dni i +/- 2 tygodnie aby przyjęli formularz zgłoszeniowy (na wniosek championowy) jakaś masakra :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorwin']Koniecznie musiał być tzw. "katalog dodatkowy", czyli tamte psy musiały być wpisane gdzieś na końcu katalogu. Bo FCI po prostu nie potwierdzi tym psom CACIBy, jeżeli ich tam nie będzie.[/QUOTE]
w MOIM katalogu TYCH psów nie było a żadnego anexu też nie było ani dodatku z drukarki. Znam dość dobrze ukraiński - w tym języku również nic nie było.
Za to psy były. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ganzi']a to z tym różnie...czytając fora z relacji z wystaw widocznie nie tylko na Ukrainie panuje taki bałagan, bo w Niemczech również to nie nowość ocena psa nieujętego w katalogu![/QUOTE]
A to ciekawe! Nie podejrzewałam, że takie coś może być w Niemczech. :D
Na Ukrainie też różnie bywa, zależy od konkretnych organizatorów. Nie wszędzie jest bałagan. Wspaniale wystawy prowadzi oddział w Dniepropietrowsku. W Kijowie prze ostatnie parę lat też jest w porządku. Natomiast są wystawy, w porównaniem z którym Lwów - to światówka. ;) Na przykład wystawy w Chmielnickim - to jakaś tragedia, wszyscy narzekają...
Myślę, że w przypadku wystawiania psów, których nie ma w katalogu, organizatorzy muszą coś kombinować, ewentualnie już po wystawie wydrukować ten dodatek dla wysłania w FCI czy jakoś tak. Ale takie wyniki zawsze można oskarżyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']w MOIM katalogu TYCH psów nie było a żadnego anexu też nie było ani dodatku z drukarki. Znam dość dobrze ukraiński - w tym języku również nic nie było.
Za to psy były. :)[/QUOTE]
No to mając ochotę można było wyniki tamtych psów podważyć. Dostać ocenę one mogły, owszem. A na CACIBy nie miały prawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorwin']No to mając ochotę można było wyniki tamtych psów podważyć. Dostać ocenę one mogły, owszem. A na CACIBy nie miały prawa.[/QUOTE]
no tak, ja nie miałam, bo nie jestem z tych co hodują psy obronno-zaczepne. Ja hoduję psy o innej psychice i tym przesiąkłam na wskroś. Jedno w tym wszystkim jest pewne - wolę swoje € wydać na coś milszego dla duszy i ciała. Uważam, ze każdy ma swoje sumienie i kiedyś będzie się z tego rozliczał.

Link to comment
Share on other sites

Panbazyl ma rację co do braku psów w katalogach. Często jest to wina organizatorów ale niestety cała wina spada na wystawcę.Zdarza się to coraz częściej.
Wysyłasz listę 12 psów na wystawę a tu jednego nie ma i co wtedy ma zrobić właściciel?Przejechał 1700km.... Ma nie wystawić? Kto z Was w takiej sytuacji by nie wystawił? Zapomnijcie ,że wydrukują dodatek na wystawie i włożą do każdego katalogu gdy cały sekretariat składa się z 1-2 osób.
Dziwicie się ,że to się zdarza na zwykłych krajówkach czy międzynarodówkach?
A co ze Światową Wystawą w Bratysławie?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...