Jump to content
Dogomania

Buldożek francuski + OFF


anutka

Recommended Posts

  • Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Draczyn'][quote name='anutka']Mnie też się to pojawia.
Ale to tylko momenatami i zaraz jest dobrze[/quote]A ja za każym wejściem, ćzy też powróceniem do tematu spędzam co najmniej 10 min. bez przerwy klikając. To mało zabawne[/quote]
Rzeczywiście najwygodniejsze to nie jest.
W takim razie ide teraz wykąpać Matyldę i wróce później

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anutka'][quote name='Draczyn'][quote name='anutka']Mnie też się to pojawia.
Ale to tylko momenatami i zaraz jest dobrze[/quote]A ja za każym wejściem, ćzy też powróceniem do tematu spędzam co najmniej 10 min. bez przerwy klikając. To mało zabawne[/quote]
Rzeczywiście najwygodniejsze to nie jest.
W takim razie ide teraz wykąpać Matyldę i wróce później[/quote]My soje będziemy kąpać dopiero po ostatnim spacerze, ab na wystawę były pachnące i czyściutkie, ale pewnie rano i tak się wymorusają. Jutro niestety wystaiam łaciatkę i płową, ana nich widać każdy brudek. to nie to co pręguski

Ja już ledwo na oczy patrzę. Ten upał na wystawie plus emocje dają znać osobie . Zegnam Was dzisiej i życzę Wam wszystkim dobrej nocy i kolorowych snów o buldożkach

Link to comment
Share on other sites

Dziś była w ZG wystawa,ale niestety nie mam wyników.W ZG cały tydzień było Winobranie i pełno imprez,w związku z tym tłok niemożliwy.Dlatego też na wystawę jechałam 55 min :o .Gdy juz dotarłam i ustawiłam się w kolejce po bilet,moja córka poszła oglądać pieski sprzedawane przed wystawą.Tam znalazła w bagażniku ledwo żywego china japońskiego.Poszłam z nią go obejrzeć i już wróciłam z nim do domu.Piesek ma metryczkę.Jest to Soto z Doliny Neru.Nie potępiajcie mnie,że kupiłam przed wystawą,ale nie miałam serca go zostawić.Wiem,wiem miał być drugi buldożek...ale los płata niespodzianki.Soto ma 10 miesięcy.Jest śliczny,bardzo podobny do kingów.Misia nie daje mu dzisiaj żyć :wink: ,ciągle go zaczepia,a on na początku na nią warczał.Teraz już jest spokojny.Ale przyjaźni z jego strony coś narazie nie widać(Misia jest bardziej przyjaźnie do niego nastawiona).Myślę,że parę dni i będzie ok :D .Soto już się u nas zadomowił i nie płacze za starym domkiem.Oto jego fotki:
[URL=http://imageshack.us][img]http://img241.imageshack.us/img241/7664/tndscf02248yn.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img205.imageshack.us/img205/264/tndscf02263fm.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img205.imageshack.us/img205/6593/tndscf02277zy.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

misiaczek! gratuluję nowego domownika - jest śliczny. no i masz świadomość, że uratowałaś go przed dalszymi torturami. ja wczoraj w wawie porzed wystawą widziałam wiele cierpiących psów, nawet buldożki francuskie! Jest to bardzo przygnebiające, ale handlarze zlatuja sie na wystawy jak sępy do ofiary...

Link to comment
Share on other sites

Czin faktycznie jest piękny.
Należałoby jednak wpłynąć na Związek Kynologiczny by wydali ponownie pozwolenie na sprzedaż szczeniąt na terenie wystawy. Niech to będą tylko psy rodowodowe , niech mają stworzone odpowiednie warunki . To byłby taki ukłon w strone wystawców . To przecież za nasze pieniądze opłacany jest teren , na którym hodowcy kundelków sprzedają swój produkt. Tym sposobem my wszyscy reklamujemy pieski bez rodowodu.
Czy Związek Kynologiczny jeszcze tego nie zauważył?
Taka wystawa to najlepsza reklama dla dzikich hodowli.
A hodowcy typu Stasiu mają problemy ze sprzedażą swoich pięknych rasowych psiątek.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich
Pomóżcie,bo chyba pochopnie podjęłam decyzję o kupnie czina.Misia do wieczora jakoś go znosiła,bo to była ciekawość.Ale wieczorem przeżyłam horror.Zaczęła się między nimi walka o dominację i trwa do dziś.Nie wiem co robić(Misia waży prawie 13kg a Soto trochę ponad 4kg).Boję się,żeby go nie połamała jak z nim walczy...tak,tak,bo tamten mimo,że kruchutki to waleczny i on ją gryzie.Powiedzcie czy mam ich rozdzielać czy pozwolić ustalić hierarchię i się nie wtrącać.Strasznie mi żal ich obu,bo Misia to stara rezydentka,zazdrośnica i nie ma co się dziwić,że Soto nie toleruje,a on w nowym domu,zagubiony,najchętniej nie schodziłby z kolan.I powiem Wam,że jest bardzo posłuszny i grzeczniutki.No i fajnie,że ma 10 miesięcy,bo w domu mam czysto :wink: .
Gdyby tylko chcieli żyć w zgodzie to byłoby super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']Witam wszystkich
Pomóżcie,bo chyba pochopnie podjęłam decyzję o kupnie czina.Misia do wieczora jakoś go znosiła,bo to była ciekawość.Ale wieczorem przeżyłam horror.Zaczęła się między nimi walka o dominację i trwa do dziś.Nie wiem co robić(Misia waży prawie 13kg a Soto trochę ponad 4kg).Boję się,żeby go nie połamała jak z nim walczy...tak,tak,bo tamten mimo,że kruchutki to waleczny i on ją gryzie.Powiedzcie czy mam ich rozdzielać czy pozwolić ustalić hierarchię i się nie wtrącać.Strasznie mi żal ich obu,bo Misia to stara rezydentka,zazdrośnica i nie ma co się dziwić,że Soto nie toleruje,a on w nowym domu,zagubiony,najchętniej nie schodziłby z kolan.I powiem Wam,że jest bardzo posłuszny i grzeczniutki.No i fajnie,że ma 10 miesięcy,bo w domu mam czysto :wink: .
Gdyby tylko chcieli żyć w zgodzie to byłoby super.[/quote]Zrobiłaś Misiaczek 2 błędy. Po pierwsze do dorosłej suki powinnaś kupić szczeniaka ok 8 tyg., którego ona prawdopodobnie zaakceptowała by jak swoje dziecko, a po drugie zawsze musisz jednocześnie rozdzielać pieszczoty sprawiedliwie między obie panny, aby nie było zazdrości. Nie bierz na kolana jednej w obecności drugiej. Buldożka jest poprostu zazdrosna i musisz wszystko zrobić, aby nie była, boinaczej będzie walka i nienawiść do końca

Link to comment
Share on other sites

Draczyn,ja wogóle nie biorę czina na kolana,wręcz przeciwnie.To Misia jest na pierwszym miejscu aby jak najmniej odczuwała zazdrość.Ale ona nawet za bardzo nie może się skupić na czym innym,bo cały czas pilnuje Soto,chodzi za nim.Ale teraz widzę,że leżą na jednej kanapie.Jeden na jednym brzegu,drugi na drugim.Ale to i tak sukces :D .Może będzie dobrze.Bo Misia to moja miłość i nie chciałabym jej skrzywdzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']Draczyn,ja wogóle nie biorę czina na kolana,wręcz przeciwnie.To Misia jest na pierwszym miejscu aby jak najmniej odczuwała zazdrość.Ale ona nawet za bardzo nie może się skupić na czym innym,bo cały czas pilnuje Soto,chodzi za nim.Ale teraz widzę,że leżą na jednej kanapie.Jeden na jednym brzegu,drugi na drugim.Ale to i tak sukces :D .Może będzie dobrze.Bo Misia to moja miłość i nie chciałabym jej skrzywdzić.[/quote]Myślę, że powoli się zaakceptują, tylko musisz naprawdę uważać z pieszczotami, aby ani jedna, ani druga nie była zazdrosna, bo sama rozumiesz - przybyła do dou konkurencja i trzeba ją zniszczć. Misia musi się przekonać, że to nie jest silna konkurencja

Link to comment
Share on other sites

nie zostawiaj ich samych!mam znajomą ktora miala jamniczke i dokupili sunie astka. zapoznaly sie jak astka miala 8tygodni ale z wiekiem coraz silniejsze byly spory o dominacje. jamniczka ciagle chciala rzadzic i rozstawiac mala po katach i skonczylo sie ze tamta wkurzyla sie ze chce zabrac jej kosc i ugryzla ja tak w glowe ze zrobila jamniczce dziure w glowie...na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo i juz jest ok ale walki tocza sie ciagle bo jamniczka do te pory nie moze pogodzic sie z tym ze nie jest jedyna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...