Jump to content
Dogomania

Odszedł cichutko za TM :(


iwa77

Recommended Posts

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Basia1244']No to nie ma się nad czym zastanawiać! Jeśli jesteś w stanie przekonać ich - to przekonuj! On poza boksem schroniskowym na bank znormalnieje - bo u tego właściciela zachowywał się jak przeciętny pies - nie był może nad wyraz otwarty, ale nie był dzikusem - czekam na sprawne przekonanie sąsiadów - trzymam kciuki![/QUOTE]Wrócą 15lipca jeszcze raz piszę że jeśli oni nie "dojrzeją" jak pies będzie u nich w kojcu(lub raczej na podwórku i w mieszkaniu jak ich znam ha,ha,) to zostanie z nami ale dopiero jak się szczelnie ogrodzę(myślę że do końca wakacji skończę ogrodzenie).Oni mieszkają 100m od nas więc Cyganek i tak byłby cały czas pod naszym "nadzorem".A decyzje podjęliśmy bo on jednak w schronie bezpieczny nie jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']Wrócą 15lipca jeszcze raz piszę że jeśli oni nie "dojrzeją" jak pies będzie u nich w kojcu(lub raczej na podwórku i w mieszkaniu jak ich znam ha,ha,) [B]to zostanie z nami ale dopiero jak się szczelnie ogrodzę[/B](myślę że do końca wakacji skończę ogrodzenie).Oni mieszkają 100m od nas więc Cyganek i tak byłby cały czas pod naszym "nadzorem".A decyzje podjęliśmy bo on jednak w schronie bezpieczny nie jest.[/QUOTE]
wspaniale :) :)

Link to comment
Share on other sites

No i nawet codzienna praca z Cygankiem (tu ukłon w stronę Pat) nie przynosi jak na razie efektów - Cyganek jest wyciągany siłą, na spacerach ze strachu się nie załatwia, czasem wcale nie da się go wyciągnąć, jutro i pojutrze ja spróbuje "coś" z nim zrobić, ale mam za mało czasu i za dużo tych biedaków na głowie, żeby uczciwie się Cygankiem zająć.

Dla przypomnienia, jeśli ktoś planuje adoptować psa prosto ze schroniska:

[B]Adopcja bezpośrednio przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (Osobowice, dojazd bezpośrednio autobusem 140), tel. 713625674, godziny pracy biura: w dni powszednie 8.00-16.30, w soboty i niedziele 9.00-15.00.
Trzeba się zaopatrzyć w obrożę i smycz![/B]

Link to comment
Share on other sites

Ale ja już go szykuje na wyjazd do ciebie :D! - będziesz miał trudny orzech do zgryzienia, bo on nie tylko ludzi się boi, ale i psów i generalnie to jest jeden wielki strach z syndromem ofiary - po prostu siedzi w kącie i ma wypisane na pysku - pogryź mnie! Taki jest Cyganek i dlatego musi ze schroniska zmyknąć koniecznie! Toteż ja go już na wyjazd do Saby przysposabiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']Ale ja już go szykuje na wyjazd do ciebie :D! - będziesz miał trudny orzech do zgryzienia, bo on nie tylko ludzi się boi, ale i psów i generalnie to jest jeden wielki strach z syndromem ofiary - po prostu siedzi w kącie i ma wypisane na pysku - pogryź mnie! Taki jest Cyganek i dlatego musi ze schroniska zmyknąć koniecznie! Toteż ja go już na wyjazd do Saby przysposabiam :)[/QUOTE]Szczegóły po15.07.2o11r. mam nadzieję że sąsiedzi go pokochają a jak nie to Sabcia go na pewno przyjmie ona ostatnio małe kotki i kurczaczki liże taka opiekuńcza się zrobiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']Komentarz do dzisiejszego dnia z Cygankiem....eeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhh, jutro będzie lepiej.[/QUOTE]Dziękujemy za komentarz bardzo sugestywny ale wierzymy że chłopak się przełamie i na pewno będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

No dziś nawet sam chciał wyjść. Oczywiście na dworze wpada w panikę, gdy szczekają inne psy, albo jakiś do niego podleci, ale i tak jest postęp spory. Jutro spróbujemy wyjść do stada (właściwie tylko do pół stada, czyli mojego całkiem spokojnego wszystkich olewającego Odiśka). On próbuje przegryźć smycz, gdy się boi lub szarpie się, ale z każdym dniem jest lepiej. Ludzie nie są dla niego aż tak straszni, jak inne psy - tu liczę na Odiśka, bo sama to ja Cyganka do psów nie przekonam nigdy.
A nie mam aparatu, ale Iwa pstryknęła kilka fotek i wstawi. I JESZCZE - Cyganka obowiązkowo należy odchudzić!!! Bo jest gruby okropnie - szelek dziś nie założyłam, bo......... zabrałam za ciasne dla niego szelki! jutro wezmę inne - takie na średniego psa!!! a Cyganek przecież ledwo nad kostkę sięga!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia123']Brawo Basiu, podziwiam naprawdę to, co robisz![/QUOTE]
To nie ja - my grupowo - przede wszystkim pani Bożena, która jest tam kilka godszin dziennie, potem Pat, ona też dzień w dzień, ja jestem 3 w szeregu :) Cyganek to praca zespołowa :)

Link to comment
Share on other sites

Foto- relacja z dzisiejszego spacerku Cyganka z Basią :)

[IMG]http://up.picr.de/7635707gjk.jpg[/IMG]

[IMG]http://up.picr.de/7635708wdf.jpg[/IMG]

[IMG]http://up.picr.de/7635709itt.jpg[/IMG]

[IMG]http://up.picr.de/7635710pci.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Powolutku powolutku przejmuje kontrolę nad jego strachem :) - już dziś minął nas pędzący Hektor i opanowaliśmy z Cygankiem jego panikę - ufff, z każdym wyjściem (dziś był dwa razy) jest postęp - jutro też ze dwa razy połazimy i zmierzymy się z tą cholerną paniką - poszła sio paniko Cyganka!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o zachowanie, to Cyganek naprawdę robi postępy, chodzimy coraz dłużej, coraz energiczniej i coraz częściej bez paniki. Ale są też złe wieści, od [przedwczoraj coś z brzuszkiem było nie bardzo, wczoraj już Cyganek nie dostał jeść, sama mu miski zabrałam, bo brzydka koopa i wymiotował, a dziś byliśmy u weta i pobrano mu krew i niestety są złe wyniki wątrobowe, dziś ma jeszcze głodówkę i jutro porozmawiam z wetem jakie zalecenia w tej sytuacji są.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam wam jeszcze powiedzieć, że w tej panice Cyganka nie ma cienia agresji - on kuli się w sobie, ale nie ma żadnych odruchów agresji - to aż przerażające, jak bardzo ten pies chce zniknąć. A u weta bardzo spokojniutki , skulony, dał sobie wszystko zrobić, krew pobrać, no muszę mu dodać jakoś odwagi, bo strasznie mi go żal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...