Jump to content
Dogomania

George Schogol (Gruzja)


Kisses

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

mnie też interesuje ten sedzia, mianowicie wystawiać bede u niego shih-tzu ( IX grupa )
Bardzo proszę o jakąś rade, wskazówki, na co szczególnie zwraca uwagę itp.
P.S to bedzie moja pierwsza wystawa i ogromnie sie stresuje dlatego lepiej bym sie czuła wiedząc czego sie spodziewać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CassieLS']mnie też interesuje ten sedzia, mianowicie wystawiać bede u niego shih-tzu ( IX grupa )
Bardzo proszę o jakąś rade, wskazówki, na co szczególnie zwraca uwagę itp.
P.S to bedzie moja pierwsza wystawa i ogromnie sie stresuje dlatego lepiej bym sie czuła wiedząc czego sie spodziewać :)[/QUOTE]
A kiedy się wystawiacie? Bo ja już 19 lutego będę po pierwszym wystawianiu u niego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nas ten sędzia oceniał w Chorwacji ;) Jeśli miały kierować się wzorcem, to trudno jego wybory uzasadnić, aczkolwiek to bardzo sympatyczny sędzia, który pogada, zaczepi. Przywiązuje wagę do zachowania psa w ringu, prezentacji i stabilności charakteru psa.

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej boje sie dyskwalifikacji przez lekkie braki w szacie.... Najgorsze, że Cassie zadebiutuje w klasie otwartej gdzie jak wiadomo w przypadku shih-tzu psy mają juz włosy do ziemi i tak jak wystawcy nie są juz takimi żółtodziobami :( Troche mnie ta wizja przeraża... A jeszcze mam pytanie co do sędziów zagranicznych. W jakim języku z nimi rozmawiać? Na wystawach są jacyś tłumacze?

Link to comment
Share on other sites

Oj nie zawsze wystawca w klasie otwartej jest obcykany ;)
Ja porozumiewałam się po angielsku, ale jeśli chodzi o to, co masz wykonywać to pokazuje po prostu :) A jak coś to sekretarz na ringu powinien znać przynajmniej język w takim stopniu, żeby swobodnie mógł pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='vpassione']Pan Schogol powinien chyba troszkę bardziej zagłębiać się w wzorzec danej rasy przed oceną.. :roll:
[URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&postID=143617#post143617"]LINK[/URL][/QUOTE]

...o zgadzam się całkowicie. Fakt, że człowiek miły i radosny, ale IX gr nie jest chyba jego mocną stroną. Nie chcę się tutaj rozwijać, żeby nie zostać posądzoną o subiektywizm (wróciłam ze srebrem i ReCACIBEM), ale chyba więcej nie wybiorę się do tego pana. Ja także, jak moi przedmówcy, nie mam pojęcia, czym kieruje się w swoich wyborach....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Pan Schogol to sedzia ktory na wystawie w Warszawie pokazal co to znaczy korupcja przez duze K. Juz przed wystawa otrzymalem informacje z dobrze poinformowanego zrodla jakie psy wygraja i sprawdzilo sie w 100%! Wygrywaly psy z chodowli rosyjskiej gdzie wspolwlascicielem jest Gruzin. W klasie otwartej psów, nie bylo jego faworytow wiec cala klase odprawil z kwitkiem, bez oceny, nie tracil czasu na zabawe z psami ktore mial za przeproszeniem w ..., zaden z tych psów nie otrzymal oceny doskonalej. Bezczelność i korupcja tego sędziego aż porażała kiedy pokazywałem znajomym które psy będą kolejno wygrywać. Nigdy wiecej nie wystawie psa na wystawie gdzie on będzie oceniał. ZKWP nie powinien więcej zapraszać tego biznesmena który niszczy poczucie sportowej rywalizacji, jaka by nie była. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...