Jump to content
Dogomania

zdezorientowanie utratą wzroku


Milena.

Recommended Posts

To mój pierwszy temat na forum ;)
Więc, mam 8 -letniego kundelka, Miśka, u którego stwiedzono zaćmę. Jest zdezorientowany utratą wzroku- albo leży całymi dniami i śpi, a kiedy już się ruszy, zaczyna skamleć bez powodu.
Czy mogę mu jakoś pomóc...?

Link to comment
Share on other sites

Czy tej zaćmy nie da się operować?
Musisz pomóc psu poznać na nowo jego teren-zanim zapamięta gdzie co stoi i co trzeba omijać. Na początek możesz zaznaczyć, np zwykłym dezodorantem kanty mebli, początek schodów(jesli są w mieszkaniu) i wszystkie inne rzeczy, w które mógłby wejść. Musisz do niego dużo mówić, zawsze najpierw uprzedzić głosem zanim go dotkniesz. Mów do niego, jeśli zaczyna skomleć- być może nie wie,gdzie jest i jest zdezorientowany i przestraszony. Na spacerze wypracuj system ostrzegania przed przeszkodami (schody,krawężniki itp.), ja np. z moja psicą lekko zwalniałam przed krawężnikiem i wtedy Buczyna wiedziała, że musi wyżej podnieść łapę. Takiego psa nie wolno puszczać luzem na nieogrodzonym terenie. No, i trzeba wykorzystać zmysły, ktore mu zostały. Z czasem na pewno będzie żył prawie jak przed chorobą.
ale..8 letni pies i zaćma? To musi się dać zoperować... A może Twój pies choruje na coś jeszcze, co sprawia, że jest smutny? może coś go boli? Moze warto przebadać dokładnie Misia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...