Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chyba spanikowałam, bo to 1. odrobaczenie, które Muszkieter przechodził od czasu, kiedy u mnie zamieszkał. Wymiotował przez ponad godzinę co 2-3 minuty, nie chciał wody, słaniał się na nóżkach, poszedł spać, potem znowu zaczął wymiotować, w końcu usnął spokojnie i spał bez przerwy aż do teraz: 2,5 h. Na szczęście teraz wychłeptał trochę wody, obmyłam mu w końcu pyszczek i śpi dalej. Ale zaczyna już machać ogonkiem i po drodze do łóżka zacząć broić - chyba wraca do normy :)

Link to comment
Share on other sites

kinia,

Jesli piesek tak zareagowal na odrobaczenie, powinnas isc z nim do weta i powiedziec o tych sensacjach.

Jest to o tyle wazne, ze psiak zwrocil srodek na odrobaczenie i nalezy mu podac nowa porcje, najprawdopodobniej innego srodka.

Przed odrobaczeniem jak i po pieska nie karmimy (przez ok. 4 h).

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Dostał dwa psiki jakiegoś środka, o ile umiem rozpoznać pismo, to Drontal. Mam z nim iść na ponowne odrobaczanie jak już wypocznie (a patrząc na mój kalendarz, to będzie to wtorek) i dostanie to jeszcze raz, ale ma mieć dłuższą głodówkę, a jak znowu będzie taka reakcja, to dostanie jakiś zastrzyk. Tyle się dowiedziałam telefonicznie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ślicznie. Przeszukałam weterynarię, ale nie wpadłam na pomysł, żeby najpierw poszukać na Yorkach ;) Najciemniej pod latarnią :D

Muszki już wrócił do formy, wczoraj było to bardzo widoczne, szalał za trzech. Teraz właśnie wrócił z długaśnego spaceru, chwilę pomaltretował wapienną kość i poszedł spać :)

Link to comment
Share on other sites

To zupelnie normalne, ze kazdy psiak reaguje inaczej na ten sam lek :)

Majka gdy byla szczeniakiem dostawala paste vetminth. Okropnie jej nie lubila :( Perturbacji zoladkowych nie miala, ale wcisniecie tej pasty do jej pyszczka graniczylo z cudem :-?

Gdy skoczyla 12 miesiecy paste zamienilismy na tabletki Pratel, poniewaz ich spektrum dzialania na robale jest szerszy niz vetminth'u. Na szczescie tez sa dobrze tolerowane i nie wywoluja zadnych ubocznych skutkow.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam w książeczce zdrowia tabletki, które dostawała Fleur (ale koncowka jest niewyraźnie napisana, więc przepraszam za ewentualne błędy), to: Aniprazol (-zal?).

A Stronghold też kiedyś dostała, w 2 dawkach, ale podobno nie działa on na wszystkie pasożyty.

Link to comment
Share on other sites

Moja mała bestia dzisiaj dostała ćwierć tabletki Paretex na tak pusty brzuchol, jak to tylko możliwe - jadł ostatni raz poprzedniego dnia o 18. Zeżarł tabletkę ;) i nic się nie stało, robali nie ma.

Wracając do głównego tematu: Muszkieter vel Kruszyna waży dokładnie 1650 gram (o całe 50 więcej niż w czwartek, pewnie miałby jeszcze kilka gram więcej, gdyby nie te sensacje).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A Sinda wazy bagatela, ponad 5 kilo, miala wazyc tak ok 3 :) Kosztowala tyle ile kosztuja yorki z hodowli Bakarat po dobrych rodzicach, ale mowi sie trudno. Pani Ania proponowala mi jeszcze jedna suczke, tym razem juz po o wiele nizszej cenie, ale mam juz 3 psy, w tym jeden znaleziony na ulicy i przygarniety, dosc duzy, wiec nie zdecydowalam sie. Pogodzilam sie z sytuacja i nie mam do pani Ani pretensji, przeciez to nie jest jej wina ze Sinda taka duza wyrosla. I Sindy rowniez nie :)

Link to comment
Share on other sites

A ten pies przygarniety z ulicy to oczywiscie kundelek. Lezal po prostu kiedys pod sklepem, wygladal na wycienczonego, wokol niego zebral sie spory tlumik i wszyscy sie nad nim zastanawiali, skad sie wzial, czyj moze byc i tak dalej. Poniewaz wygladal na chorego wiec zapytalam sie, czy nikt nie wie czy on ma wlasciciela, na co uslyszlam odpowiedz ze chyba go ktos wyrzucil, zabralam wiec psa do weterynarza, dostal zastrzyki i tak dalej. Zamierzalam znalezc prawowitego wlasciciela, niestety, nie udalo mi sie to. Potem szukalam dla niego domu, rowniez bezskutecznie. Nie mialam serca oddac go do schroniska na Paluchu i tak ostal sie z nami. Wabi sie Bef. Spookie zaakceptowal go dosc szybko :) A Sinda doszla do naszej rodzinki kiedy Bef w niej juz byl, on jest madry i nie kloci sie z yorkami. Taka trojka kumpli powstala :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[b]jolaa,[/b]

Bardzo Cie prosze, przed zalozeniem tematu przeszukaj archiwum! Temat o wadze i wzroscie juz byl! Mozesz sie z nim zapoznac [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=5937&start=0]tutaj[/url].

Milo nam tez bedzie, jak przeczytasz tez Regulamin Forum Dogomanii. :-)

Twoj temat teraz zamykam, a wieczorem przeniose go do wlasciwego topiku o wadze yorkow.

Moderator

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...