Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[quote name='Katie']3,5 kg, przeciez to jest kolo 3 kilo :evil_lol:
tak juz na powaznie, to duza ta sunia 6 tygodniowa, moj dorosly pies wazy 1,78 kg, to troche malo, ale jak mowilam na 6 tygodni duzo[/QUOTE]

a ile Twój psiak ważył jak go kupiłaś o ile pamiętasz jeszcze?:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='lonka1']Hodowca powiedział ile będzie ważyła jak będzie dorosła i szkoda że niemam tego na piśmie.:angryy:[/QUOTE]

nie sądzę żeby hodowca na piśmie podpisał Ci ile będzie ważył pies jako dorosły...to jest żywe stworzenie przecież nie można go "zaprogramować" na jakąś wagę. oczywiście nie mówię że wagi nie można przewidzieć. moja sunia w wieku 2tygodni ważyła 450gram. potem jak miała 8 tygodni ważyła 1,5kg(to sporo-teraz mam suczkę która ma 8 tyg i waży 350gram ale to jest fenomenalne maleństwo...), teraz ta spora suczka jest już dorosła i waży 3,3kg- z tym że jest gruba także przy normalnej wadze, po diecie powinna ważyć 2,9kg-nie więcej niż 3kg.
jest to suczka spora, Aale za to mocna, silna i nigdy nie chorowała:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agunia_so']Witam.
Jestem tu nowa :). [COLOR=Sienna][B]Mam nadzieje że można uzyskać tu pomoc w razie potrzeby :lol:. Ostatnio zrezygnowałam z innego forum, bo tam była czysta dyskryminacja. [/B][/COLOR]Nie będę mówić co to było za forum, ale ludzie tam są straszni, ciągle kkogoś krytykują albo kłócą sie między sobą :angryy:.
Wracając do tematu to [COLOR=Sienna][B]mój Yoreczek ma 16 miesięcy[/B][/COLOR] i waży 3,5kg. Na początku byłam troszkę rozczarowana, bo osoba z hodowli w której kupowałam psa mówiła że będzie ważył do 3kg. Ogólnie teraz jestem zadowolona, wole żeby ważył tyle niż za mało. Ogólnie to słyszałam że pieski powinny być mniejsze, ale mi to osobiście nie przyszkadza.
[COLOR=Sienna][B] W przyszłym miesiącu odbieram sunię[/B][/COLOR] która z informacji hodowczyni ma 6 tyg. i waży 1700g[/quote]


No to na porady co do prowadzenia rozmnazalni to tu tez za mocno nie licz...
Bo jakos nie wyglada na psy rodowodowe, z przemyslana hodowla, skoro jedynym wyznacznikiem jest waga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']No to na porady co do prowadzenia rozmnazalni to tu tez za mocno nie licz...
Bo jakos nie wyglada na psy rodowodowe, z przemyslana hodowla, skoro jedynym wyznacznikiem jest waga.[/QUOTE]


Dla mnie jedynym wyznaczynikem nie jest waga. Nie jest to dla mnie istotne. Napisałam wagę piesków bo w tym poScie wszyscy piszą na ten temat :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka1']Witam mam sunię yoreczkę ma 8 miesięcy --- waży 5 kilo oczywiście ma metryczkę ,hodowcy mówili ze bedie miała wagę 2,70kg.Narazie nie piszę co to za chodowla - bo chcę się wybrac do związku kynologicznego no a potem do chodowcy .I co wy nato???//:shake: Wiadom że jej nie oddam bo bardzo ją pokochaliśmy ale liczy się fakt i muszę to poprostu wyjaśnić.[/quote]


Miałam podobną sytuacje tylko ze moja sunia ponad roczna waży 3.8 - 4.1 kg hodowca zapewniał ze będzie mniejsza. Na szczęście wyrosła, jest zdrowa jest taką "mocną suką" ale po rozmowie z hodowcą który okazał się facetem z klasą, dostałam zwrot połowy kwoty za sunie (pieniążki poszły na smakołyki hehehe) i obiecałam że nie będę robić złej reklamy hodowli, ale "przyszłościowej" drugiej suni tam nie kupię.

a i jeszcze jedno nie jest zapasiona :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILI08']Miałam podobną sytuacje tylko ze moja sunia ponad roczna waży 3.8 - 4.1 kg hodowca zapewniał ze będzie mniejsza. Na szczęście wyrosła, jest zdrowa jest taką "mocną suką" ale po rozmowie z hodowcą który okazał się facetem z klasą, dostałam zwrot połowy kwoty za sunie (pieniążki poszły na smakołyki hehehe) i obiecałam że nie będę robić złej reklamy hodowli, ale "przyszłościowej" drugiej suni tam nie kupię.

a i jeszcze jedno nie jest zapasiona :P[/QUOTE]

jedna z moich suczek waży 3,9- jest mocną suką, troszkę gruba ale to minimalnie. jest na wysokich łapkach do tego.
patrząc na yorki na wystawach wcale nie uważam że jest ZA DUŻA. nawet większe yorki zostawały medalistami.
jak dla mnie idealna waga dla yorczki, jeśli ma być suką hodowlaną a jednocześnie zdrową i mocną to 2,5-2,7kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']jedna z moich suczek waży 3,9- jest mocną suką, troszkę gruba ale to minimalnie. jest na wysokich łapkach do tego.
patrząc na yorki na wystawach wcale nie uważam że jest ZA DUŻA. nawet większe yorki zostawały medalistami.
jak dla mnie idealna waga dla yorczki, jeśli ma być suką hodowlaną a jednocześnie zdrową i mocną to 2,5-2,7kg.[/quote]


Tak zgadzam się całkowicie "jak dla mnie idealna waga dla yorczki, jeśli ma być suką hodowlaną a jednocześnie zdrową i mocną to 2,5-2,7kg.[/quote]"

Ale ja za Lili zapłaciłam dość dużo i miała być idealna zgodna ze wzorcem wszystko było omówione z hodowcą bo chciałam uczestniczyć w wystawach. Nie wiem czemu tak wyrosła ;) i hodowca też mi nie potrafił powiedzieć dlaczego tak się stało, urodziła się pierwsza ( i może geny przeszłości w niej się odezwały) w sumie od początku była minimalnie większa od rodzeństwa,
ale tylko ona była dla mnie tą wymarzoną moją sunią która od razu sobie mnie wybrała :eviltong:

Dla mnie jest idealna do kochania do tarmoszenia :cool3:

Jak odchowam Lili to będziemy myśleć o koleżance dla niej :cool3:

oczywiście też : rasowej = rodowodowej :loveu:

Link to comment
Share on other sites

sunia waży 4kg jak piszesz, ale jeśli poza wagą jest ładna, ma ładną budowę, jedwabisty długi włos w odpowiednim kolorze i odważny temperament to nie rezygnuj z wystaw!!
moja 3,8kg waży i zawsze była doskonała, raz na 22 suki zajęła 3 miejsce, a często wygrywały z nią suki i wiele większe od niej. tak więc ta waga w niczym nie przeszkadza;)

Link to comment
Share on other sites

mój Max ma 4 miesiące i waży 2,8 kg.. hodowca, jak ktoś już powiedział, nie może dać gwarancji ile psiak może ważyć jako dorosły.. tak jak ktoś powiedział że psa się nie da zaprogramować.. to zależy przede wszystkim ile ważyli rodzice psiaka, jak jest karmiony, czym jest karmiony i od jego przemiany materii.. więc nierozsądne jest mówić komuś że pies ma ważyć jako dorosły tyle i tyle.. bo może się okazać że lepiej się będzie czuł ważąc mniej od podanej przez kogoś wagi albo jak będzie ważył więcej ponad to co powiedziane było..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']sunia waży 4kg jak piszesz, ale jeśli poza wagą jest ładna, ma ładną budowę, jedwabisty długi włos w odpowiednim kolorze i odważny temperament to nie rezygnuj z wystaw!!
moja 3,8kg waży i zawsze była doskonała, raz na 22 suki zajęła 3 miejsce, a często wygrywały z nią suki i wiele większe od niej. tak więc ta waga w niczym nie przeszkadza;)[/quote]


:) dziękuje za miłe słowa to rzadkość na tym forum. Nawet chciałam Lilcie wystawić pojechaliśmy w czerwcu na organizowaną w naszym mieście wystawę i jak zobaczyłam inne yorki zrezygnowałam... poczekałam tylko do końca wystawy i jak się okazało wygrało prześliczne maleństwo... naprawdę piękne, nie wiem chyba jednak królują mniejsze yorki. Rozmawiałam nawet z właścicielką zwyciężczyni to jej sunia ważyła 2.2 kilo i była naprawdę ładna i ta Pani nawet powiedziała, że chciała tylko zdobyć uprawnienia hodowlane bo chce sunie rozmnażać. Poprosiłam też tą Panią żeby obejrzała Lili tak pod kątem wystaw i powiedziała ze ma piękny włos, wybarwienie i trochę się wierci przy oglądaniu :cool3:, gdy tylko jej napomniałam o wadze też przyznała mi rację że trochę dużo. :)

Link to comment
Share on other sites

ej ale są przecież różnej wielkości yorki.. a że w miastach dominują (przyznać to trzeba) raczej te mniejsze do 2,5 kg to się nie dziwię że wydawało mu się że jest "wyrośnięty".. ja mam yorka z tych do 3,5 kg wagi (ma 4 miesiące) a wygląda na wielkość jak dorosły york z tych do 2,5 kg.. mnie jak ludzie dopytują czy to york to potwierdzam że tak ale dodaję że z tych większych do 3,5 kg... i się nie czepiają :P

Link to comment
Share on other sites

ja bym swojego określiła jako tornado przechodzące przez dom :D oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.. wszedzie go pełno i wszedzie musi zajrzeć.. no i lubi różne rzeczy podkradać m.in. resztki mydła albo śrubki od szafek (oczywiście pozabieraliśmy mu z pyszczka wszystko żeby nie zrobił sobie czegoś złego)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Mój Riki ma 25 cm w kłebie i 6 i pół miesiąca... Wczoraj sie wkurzyłam :angryy::angryy::angryy: Bo sąsiad mi powiedzial ze jak na yorka to on jest wyrośniety za bardzo :angryy::angryy::angryy:[/quote]
hehe to pewnie jakiś wieśniak:mad:
Jak ja nienawidze takich komentarzy-zwłaszcza,że najczęściej komentują tacy "znawcy" spod sklepu hehehe nie ma co zwracać uwagi i kochac swoje maleństwa albo troszczę większe maleństwa:loveu::loveu:
Mój Tolek ma 2 lata i waży 2,8 i moim zdaniem jest za chudy,bo czuję grzbiet:crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jofka']hehe to pewnie jakiś wieśniak:mad:
Jak ja nienawidze takich komentarzy-zwłaszcza,że najczęściej komentują tacy "znawcy" spod sklepu hehehe nie ma co zwracać uwagi i kochac swoje maleństwa albo troszczę większe maleństwa:loveu::loveu:
Mój Tolek ma 2 lata i waży 2,8 i moim zdaniem jest za chudy,bo czuję grzbiet:crazyeye::crazyeye:[/quote]

Nasz Riki lubi sobie podjeść a w domu pozostali domownicy mu nie żałują :loveu: Żeberek nie czuję ani kręgosłupa... :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

mi mówią ludzie że można już mojemu zakładać kokardki albo pytają czy będą zakłądane a ja im na to że my mu zakładać nie będziemy albo po prostu mówię że ludzie wtedy myślą że jest Max suczką :D nieraz miałam taką sytuację z poprzednim yorkiem, Kubą, że jak miał kokardkę to ludzie pytali: "suczka?"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILI08']:) dziękuje za miłe słowa to rzadkość na tym forum. Nawet chciałam Lilcie wystawić pojechaliśmy w czerwcu na organizowaną w naszym mieście wystawę i jak zobaczyłam inne yorki zrezygnowałam... poczekałam tylko do końca wystawy i jak się okazało wygrało prześliczne maleństwo... naprawdę piękne, nie wiem chyba jednak królują mniejsze yorki. Rozmawiałam nawet z właścicielką zwyciężczyni to jej sunia ważyła 2.2 kilo i była naprawdę ładna i ta Pani nawet powiedziała, że chciała tylko zdobyć uprawnienia hodowlane bo chce sunie rozmnażać. Poprosiłam też tą Panią żeby obejrzała Lili tak pod kątem wystaw i powiedziała ze ma piękny włos, wybarwienie i trochę się wierci przy oglądaniu :cool3:, gdy tylko jej napomniałam o wadze też przyznała mi rację że trochę dużo. :)[/quote]

Źle zrobiłaś.
Trzeba było się przemóc i wystawić suńcię. Mała dostałaby opis i byś wiedziała "na czym stoisz" - co jest ok , a co się nie podobało sędziemu.

Wcale nie jest prawdą, że na wystawach najlepsze oceny dostają małe yorki.
Każda ocena to jest ocena danego sędziego - jednemu podobają się niższe i drobnej budowy psiaki, innemu wyższe i "mocnej" kości.
Z tego co zauważyłam (szczególnie) w klasie suczek - to właśnie te wyższe i "mocniejsze" najczęściej dostają dobre lokaty.

My teraz jedziemy do Legnicy pokazać naszą małą (kl. szczeniąt).
Ta wystawa to praktycznie piknik - jedziemy porównać szczeniaczki miotowe:eviltong:, bo praktycznie wszystkich właścicieli namówiłam na tę wystawę :multi:
Jestem bardzo ciekawa jak maluchy urosły, jak wyglądają itd, bo sama waga nic nie mówi. Psiak może mieć "grubą" kość i będzie cięższy nawet od większego kolegi:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...