Jump to content
Dogomania

Saba-serduszko u stóp..biega za TM[*]


aganela

Recommended Posts

[quote name='aganela']pewnie,że z chęcią,:) no ale brak czasu,bo na studia wyjedzam na stancje do miasta i w domu jestem tylko na weekendy,moja mam sama nie poradziłaby sobie z 2 dwoma dużymi psa,kotem i jamnikiem.Bo Saba niestety jest strasznie cięta na jamniczkę jak i na inne psy,zaraz jest zazdrosna,czasem reaguje z zębami na obce psy które chcą ją powąchać,choć ostatnio na jednego psa sama już nie startuje z zębami,ale nie cierpi suki u sąsiada i przez płot chcą się zjeść:(poza tym wiadomo dochodzą koszty utrzymania itp.z jednej strony chciałbym mieć szczeniora najlepiej wilczastego lub czarnego,z drugiej strony szkoda mi takiego kupować gdy jest tyle owczarków w schronach...dlatego nie mogę się doczekać gdy będę miała własny kąt i pracę;)[B]wtedy będzie parę zwierzaków,może wtedy uda mi się z dt lub hotelikiem[/B],zobaczymy jak potoczy się moje życie po studiach,jestem dopiero na IIroku licencjatu.:)[/QUOTE]


Oj, jak mi się marzy dom z dużą ilością zwierzaków :loveu: Tylko mój mąż mnie stopuje i póki co muszę się ograniczyć do psa i kota :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ooo ja jestem na III roku licencjatu i mam dokładnie tak jak Ty, tzn, stancja w innym mieście i do domu tylko na week. Męczące to czasem jest strasznie, ale nie umiem sobie znaleźć miejsca jak nie mam co robić.
I też z chęcią chciałabym szczeniaka, ale wszystkie obowiązki na mamę spadłyby no i kicha :) :lol: ja mam podobnie bo mam Sonię w typie ON i Ciapka coś koło jamnika i na dodatek 3 koty :D
no i tata wydał mi zakaz brania ze schronu psa :( bo jakby nie było my mamy już stado i 3 psa mogłyby nie zaakceptować, tym bardziej że to raczej dorosłyby był. No i wiadomo mamę zostawić z obcym psem to jakaś fikcja jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']ooo ja jestem na III roku licencjatu i mam dokładnie tak jak Ty, tzn, stancja w innym mieście i do domu tylko na week. Męczące to czasem jest strasznie, ale nie umiem sobie znaleźć miejsca jak nie mam co robić.
I też z chęcią chciałabym szczeniaka, ale wszystkie obowiązki na mamę spadłyby no i kicha :) :lol: ja mam podobnie bo mam Sonię w typie ON i Ciapka coś koło jamnika i na dodatek 3 koty :D
no i tata wydał mi zakaz brania ze schronu psa :( bo jakby nie było my mamy już stado i 3 psa mogłyby nie zaakceptować, tym bardziej że to raczej dorosłyby był. No i wiadomo mamę zostawić z obcym psem to jakaś fikcja jest...[/QUOTE]
Kalyna to jak Sonia albo Ciap odejdzie to możecie wziąźć jakiegoś schroniskowca najlepiej na pocz.wakacji to miałabyś dużo czasu by go ułożyć i widze ,że nie macie daleko schronisko,to możesz wcześniej pary razy odwiedzić wybranego dla was psa i go poznać,no wiesz jak weźniesz psiaka który jest już np.trochę starszy ,ale już ułożony w miarę,to napewno bedzie wam łatwiej.A na jakim kierunku jesteś.?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem na ekonomii :) a Ty co studiujesz??
Ale moje psy są stosunkowo młode, bo Ciap ma 4 lata a Sonia 2,5. I my chcemy dużego psa na podwórko, tak jak Sonia jest. W naszym schronie to każdą nowość śledzę i szczeniaki są, które docelowo małe będą, bo wielkości Ciapka.
Wiadomo, że szczeniaka to sobie podporządkują i same ustalą hierarchię, a branie psa, który ma już 4 lata to jest w jakimś stopniu ryzykiem. miałam na oku prawie 3 letnią suczkę, na którą byłam gotowa, ale niestety zostawienie jej mamie to nie było dobrym pomysłem. Co innego gdybyśmy ja z tatą byli na miejscu, ale tak to my ciągle w rozjazdach jesteśmy. W wakacje staram się pracować.
I tak jest dobrze, bo tata chciał brać z pseudo, ale zostaliśmy przy tym, ze będzie to szczyl z rodowodem. Ale z tego co mi wiadomo jeszcze nie teraz...tylko u nas takie decyzje są podejmowane na spontanie.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']dla nas zwierzofanów to mało...a nie dałby się namówić na kolejnego kota lub psa/ale mniejszego niż on do 10-20kg?:([/QUOTE]

Kota on nie chce, może kiedyś (czyt. [B]nigdy :placz:[/B])zgodzi się na drugiego psa. I ja lubie duże psy :p Taki 10-20 kg raczej nie wchodzi w grę. Marzy mi się drugi ONek albo dog niemiecki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']to powiedz mu, że co jest piękniejsze niż ONek?
2 ONki :loveu:

jak mu dobrze wyargumentujesz i jak Tora będzie trochę starsza to pewnie będziesz mieć 2 psa ;)[/QUOTE]

Póki co, teraz jest czas na "robienie" potomka :loveu:, a nie branie kolejnego zwierzaka :shake:. Trzeba mieć w życiu jakieś piorytety, a moim jest w tej chwili dziecko ;). No a potem się zobaczy :p

Link to comment
Share on other sites

tak dog,to kawał psa,podobają mi się zwłaszcza pręgowane lub płowe,to oczywiście zauroczenie od Saby z filmu W pustyni i w Puszczy:)oj tam magdabroy jakby takie 10kg.chuchro było w potrzebie to napewno byś mu pomogła;) dla mnie warto pomagać mniejszym psom ze schronisk,bo większość z nich mieszka w budach i dla takich mniejszych ciężka jest zima,oj cieżka...:(

Link to comment
Share on other sites

Ładniej będzie wyglądało samo [B]Magda [/B](zamiast magdabroy ;))
Napewno bym przygarnęła nawet yorka jakby była taka potrzeba. Kiedyś przygarnęłyśmy z mamą małą sunie w typie jamnika :) Ale dopóki mam świadomy wybór psa, to na 1 miejscu jest ONek, a na 2 miejscu dog. Ja też się zauroczyłam tymi psami po "W pustyni i w puszczy" :D i po wizycie u mojego pediatry jak byłam mała (miał 2 dogi :loveu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Póki co, teraz jest czas na "robienie" potomka :loveu:, a nie branie kolejnego zwierzaka :shake:. Trzeba mieć w życiu jakieś piorytety, a moim jest w tej chwili dziecko ;). No a potem się zobaczy :p[/QUOTE]
no ale jak pisałam, że Tora będzie mieć trochę lat to wtedy drugiego ONka możesz brać. No i dziecko będzie już wtedy kilkuletnie :) ehh to wszystko potrzebuje tylko czasu :)

a na psiaki w schronisku to przykro się patrzy. Ciap też miał tam wylądować, ale znaleźliśmy się my i go wzięliśmy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Kalyna coś dla ciebie szczeniak onka-sunia ,więc łatwiej by było mamie niż z samcem-wiem bo jak byłam mniejsza to byłą u nas samiec on,a suczki wg.mnie są ''mniej dominujące'' -szuka domu/dt na cito!!
podnoszę ii możecie zajrzeć pomóc dziewczynie tu z szczeniakiem ON: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/215247-ODDAM-10tygodniowego-OWCZARKA-NIEMIECKIEGO"]http://www.dogomania.pl/threads/2152...A-NIEMIECKIEGO[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']my zawsze mieliśmy samce, a Sonia jest naszą jedyną suczką i chyba ostatnią, bo cieczki nas przerosły a strach związany ze sterylizacją to dla ludzi o mocnych nerwach :( ale w sumie pomyślimy :)[/QUOTE]
wg.mnie sterylizacja nie jest taka zła,ja już wolę jednorazwo przeżyć te nerwy,niż patrzeć jak w każdej ciecze suka ''głupieje'',nie słucha,chce wyjść na spacer,ale nie może bo jest za bramą pełno adoratorów..:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ostatnie robione zdjęcia:
[IMG]http://images40.fotosik.pl/1279/fff04048489a34e6med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images38.fotosik.pl/1277/f191ba9fce0cf010med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images45.fotosik.pl/1289/da468858ba082976med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1250/8f3956139e11655bmed.jpg[/IMG]
:)jesienny spacer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...