Jump to content
Dogomania

jak ochronić psa??


Apolla

Recommended Posts

co zrobić, gdy psy, które latają luzem po ulicy, a nawet na podwórku mogą sobie chodzić przy otwartej bramie i są agresywne rzucają się na inne psy, które widzą już z daleka??

Zawsze z psami wychodziłam jeden raz dziennie na spacer, ale gdy w naszym sąsiedztwie pojawiło sie więcej psów przestałam z moimi psami chodzić na spacery. po prostu nie mogłam, bo psy które były spuszczane, żeby sobie po polach same pobiegały od razu chciały się rzucać na moje psy!! Najczęściej chodziłam obok płotów i gdy te psy się rzucały przekładałam moje psy do ogrodu sąsiada!! Nie chciałam, żeby moje psy zostały pozagryzane!! Prośby do sąsiadów nic nie dały bo psy dalej się rzucały!! Chcę chodzić z moimi zwierzętami nba spacery ale nie mogę bo boję się że jak się zbytnio oddalę to te psy je pozagryzają a ja nie dam rady ich obronić!! Moje psy to kundelki małe a te psy co je terroryzuję sa duże, silne i masywne (najczęściej w typie bokserów albo molosów)!!

Błagam o pomoc, jak się przed takim czymś bronić??
Odstraszyć jakoś psa?? czy podnieść i bronic mojego psa??

Link to comment
Share on other sites

rozumiem że psy biegają luzem po publicznej przestrzeni? jeśli tak to nie widzę innego wyjścia jak wezwać straż miejską/gminną/ policję i zgłosić agresywne wałęsające się psy - agresywne psy nie zagrażają tylko innym psom, ale i tobie, a oni mają obowiązek interweniować, można też dowiedzieć się czy gmina ma podpisaną umowę z hyclem i zgłosić to tam..

Link to comment
Share on other sites

znaczy, te psy niby sobie siedzą na schodach, przed domkiem i pilnują domu... a jak szłam z moimi psami np. do sklepu i chcąc nie chcąc musiałam obok przejść to rzucały się na moje psy!! :( :(

Kiedyś było tak, że szłam z moją sunią do sklepu właśnie i taka duża suka na nią wyskoczyła... goniła ją aż do samego domu i tam zaczęła ją gryźć!! Całe szczęście że mój tata właśnie z pracy wrócił właśnie i tego psa krzesłem walnął parę rasy... zabolało to tego psa i uciekł... A właściciel tego psa tylko patrzał i się śmiał!!

Link to comment
Share on other sites

Ja mam gaz pieprzowy i po trzecim ataku na Cerbera mam zero litości dla osiedlowych burków. Póki co nie musiałam użyć ale zawsze mam przy sobie. Najlepiej kupić pieprzowy w żelu, żeby w razie czego gaz trafił na agresora, a nie na Twojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apolla']To są takie w zelu?? No jakby co to ja tam nigdy tego nie miałam i nie używałam więc nie wiem jak to tam jest :) A jak to działa ten w żelu??[/QUOTE]
Gaz w sprayu może trafić w Twojego psa, jeśli np. zawieje wiatr dlatego ten żelowy wydaje się sensowniejszy. Są różne. Ja mam taki:
[url]http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Miotacze-gazu/Gaz-pieprzowy-KOLTER-GUARD-TORNADO-40-ml-z-latarka/1319[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...