Jump to content
Dogomania

Apolla

Members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Apolla

 • Rank
  Advanced Member
 1. teraz włśnie oglągałam na TVNie to i bardzo się cieszę, że MILIONY POLAKÓW TO WIDZIAŁY!! I nawet ta psycholog Wiśniewska była wstrząśnięta!!
 2. Ja uważam, że taka petycja byłaby świetna ale w sądzie... bo przz internet nie ma takiego czegoś jak wyrok.
 3. No to właśnie mówię, że na małłopolaki, wielkopolaki, ślązaki... można się starać o dotacje...
 4. w TVN na forum jest ten temat o tym kotku, ale czy zrobią coś więcej i to nagłośnią to w to wątpię :(
 5. No a jak piszą np. w końskim Targu: w ogłoszeniach: Klacz dotacyjna?? I to kon Mlp...To co chyba nbie jest to koń pierwotny a na dotacje...!!
 6. Też tak myślę... akwaryści nie mchować się :) Ja poza 112 mam jeszcze dwa akwaria- pierwsze 63 l-- żyworódki do przekazywania koloru i drugie jako kotnik lub kwarantanna i szpital :) Wdzystko w jednym :) (25 l)
 7. No ma bardzo ogromne... Bo są rasy psów typu szpice, że szczekają prawie bez końca. Lubia głośnie i dogłębnie szczekać i to leży w ich naturze. Zachowań wrodzonych ciężko oduczyć, to tak jakby naprzykład psa rasy agresywnej oduczyć swojej wrodzonej agresywności. Jest to zachowanie do którego dążono. Owszem, można tego oduczyć psa w pewnym stopniu i można to powstrzymać, ale nie da się tego w 100%.
 8. Proponowałabym mówić wprost ludziom, że nie wolno wołać psa, i skłamać powiedzieć, że jest agresywny!! I przede wszystkim nauczyć psa podstawowych komend i posłuszeństwa (komendy: do mnie, do nogi,stój, nie wolno, zostaw) Gdy pies to opanuje nie powinno być problemu. tylko z tymi ludźmi nieodpowiedzialnymi. A i jeszcze bym ludziom gadała, że ten pies jest szkolony na posłuszeństwo i do policji. Zazwyczaj nic więcej nie trzeba mówić :)
 9. Albo popróbować z komendą "dziękuję". Jeśli pies szczeka gdy zadzwoni dzwonek podejdź do niego i powiedz "dziękuję". Jeśli się uspokoi daj przysmak, jeśli nie i będzie dalej szczekać- próbuj zająć czymś psa, jeśli zajęty czymś przestanie choć na chwilę szczekać daj przysmak. Możliwe, że pies po usłyszeniu dzwonka staje się strachliwy i tak jak zostało powyżej przez [B]Martens[/B] napisane, że pies chce wyładować napięcie. Nie jest dobrze uciszać psy na siłę bo to tylko zwiększa ich agresję i może przenieść się na ciebie.
 10. [quote name='Fun']Pies jest ze schroniska ,ma ok.1,5 roku. Do mnie trafił mając 8-9 mies. Był lękliwy, momentami agresywny, ale pewne zachowania udało się wyleczyć. Problem polega na tym,że czasem mu po prostu coś odpali i zaczyna obszczekiwac biegnącą osobę/ mężczynzę. Kiedy jest puszczony ze smyczy wraca na zawołanie, zawsze biega w kagańcu. Może przebiec obok niego stado przedszkolaków i nie zareaguje, a zdaży się ,że będzie biegł to facet i nie odpuści , szczeka jak głupi. Nie reaguje na mnie, nie da się złapać. Nie wiem co robić, dlatego,że jest to typ psa,który potrzebuje bardzo dużo
 11. Apolla

  Husher

  Uważam, że to tylko debilizm ludzi za tym przemawia. Pies przez to głupieje i robi się bardziej strachliwy. "Elastyczne elementy Hushera wywierają delikatny nacisk na kufę tym samym męcząc mięśnie odpowiedzialne za otwieranie pyska. Już po kilku szczęknięciach pies rozumie, że bardziej przyjemne jest zachowanie ciszy niż dalsze szczekanie. Jednocześnie dobrze dopasowany Husher pozwala psom dyszeć, pić i jeść z łatwością. " Uważam, że w powyższym zdaniu nie ma prawdy. Poznałam kiedyś psa, który nadmiernie szczekał. Właściciele kupili husher'a temu psu, a przez to stał się bardziej s
 12. A można wiedzieć czy pies autora wątku to pies mieszaniec czy rasowy??
 13. [quote name='Kindziora1']Ja również zastanawiam się jaki pies najlepiej nadawałby się do jazd konnych. Mój koń jest tarantem ,więc raczej nie sprawię sobie dalmatyńczyka :lol: , może jakiś chart albo terier.[/QUOTE] Szczerze dziwiła mnie ta wypowiedź. Psa nie wybieramy "do konia" pod względem umaszczenia, a cech charakteru, osobowości i jego podatności na sporty wyczynowe. Ktoś tam jeszcze napisał, że owczarki niemieckie i kundelki?? No ludzie owczarki to nie są psy na długie dystanse ze względu na ich problemy ze stawami. A kundelki?? Najbardziej rozbawiła mnie ta wypowiedź... Skąd wies
 14. A co do tematu to widzę, że nikt jak do tąd nie napisał nic konkretnego na ten temat. Więc może objaśnię: najpierw uczymy konia komendy:odejdź stąd!! Jeśli pies poprawnie zajaży i będzie odchodził na kilka metrów to jest ok. Jeśli jednak nie będzie wiedział o co chodzi zaczynamy tak: trzymamy przysmak na wysokości głowy psa z zamkniętą ręką. Jeśli wymówimy komendę i pies lekko (lub i mocno) odwróci głowę dajemy przysmak, później pies będzie musiał wykombinować co zrobić aby dostać jedzonko :). Będzie niecierpliwy- będzie się wiercił i możliwe że się oddali. Nagradzamy psa. Powinien po kilku ta
 15. Owczarki niemieckie byłyby dobre do krótszych dystansów i do mniejszego wysiłku. Jeśli byłby to krótszy dystans to byłoby dobrze, ale nie mógłby to też być galop. Najlepiej krótkie tereny stępo-kłus.
×
×
 • Create New...