Jump to content
Dogomania

Archiwum X,a może sie myle?Sprawa spokoju mi nie daje...


Mortycja

Recommended Posts

Jutro jade do swojej mamy więc postaram sie tej sprawie przyjrzeć...
Nie wiem jak na mój gust to wygląda dziwnie ale być może sie myle...

Moja mama od zawsze mówiła że bedzie mieć kiedys yorka albo mopsa.Na mówieniu sie kończyło bo zawsze tak wychodziło ze w domu kudelki były,oczywiście kochane niesamowicie:loveu: Ale do rzeczy:
Ja tez chorowałam na yorka,moja kolezanka poznała pewnego hmm...typa.I on miał parę yoreczków.Ja na jej relacje wyłowiłam tylko jedno słowo.Faktycznie miał.Wtedy 6.Ja widziałam 2 w tym jednego szczeniaczka.Osobiscie sie z nim widziałam.Pieski nazywał od narkotyków,co mnie wtedy zdziwiło ale nie wnikałam.Pomyslałam o swojej mamie ale cena która podał za suczke bez rodowodu o nieznanych rodzicach była za wysoka.Potem dowiedziałyśmy sie ze on jest heroinista,podobnie jak reszta mieszkancow jego domu.I wiadomo kontakt sie urwal,kolezanka wyjechała,ja zaraz za nia.Niedawno wrocilam,poszlam z TZ na spacer i w domu zostały tylko 2 osoby tamten typ nie zyje.A co zobaczyłam na podwórku....Myślałam ze wszystkie zeby strace.:crazyeye:
Pod furtka biegało stadko yorków,na oko 14.
Wiem że to nie jest hodowla.Yorki wygladaja na yorki bez zadnej domieszki.I raczej na zdrowe.Zastanawiam sie nad tym skad ich sie tyle wzieło,bo kiedys ten typ mówił mojej kolezance ze tam jest parka która ten...ale teraz tych pieskow jest mnostwo.Wczeniej nigdy nie widziałam nikogo z zadnym z tych piesków,biegaja tylko po podworku.Pierwszy raz widziałam je jak spotkałam tego typa czyli ponad 2 lata temu.To małe miasteczko i ta rasa nie jest popularna,myśle że ich nie sprzedaja,tylko martwi mnie jedno jak one sie rozmnazaja miedzy sobą?Nie wygladały na zaniedbane,wiec ne wiem co o tym myslec.Wlascicieli boje sie zapytac bo sa raczej agresywni,no i uzaleznieni,a niewiele osób słyszało o tym.

Link to comment
Share on other sites

No nielegalne,wiem ja sie martwie bo wydaje mi sie ze w zwiazku z tym jaki tryb zycia prowadzi ta "rodzinka Adamsow" mozliwe ze tam brat z siostra:oops: i szczeniaki gotowe,wady genetyczne :-( postaram sie dowiedziec po co oni ich tyle maja,i co tam dokladnie sie dzieje ale to ciezko bedzie,wiem ze na pewno nie sa to pieski na wystawe,i bez rodowodu.Gdyby nie to ze sie tej dziewczyny boje to jakos bymzagadała ale tyle sie nasłuchałam,zapytam sąsiadów może...zdjęcia zrobie ale co to da?:-(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli psy nie są zaniedbane to niwewiele mozna zrobić.
Może podpytaj, tak niby z ciekawości i zrób wrażenie ze nie wiesz co to za rasa, a jakie to ładne pieski i takie tam bla bla bla. Właściciel lub opiekun połechtany Twoim zaintresowanie moze sam sie wygada skąd ma cała tą wataszkę.
Jeśli masz jakie kolwiek wątpliwości co do warunków w jakich przebywaja psy, powiadom jak najszybciej okręgowy TOZ. Adres [URL="http://www.toz.pl"]http://www.toz.pl[/URL]
Tam są informacje na temat działalności i kontakt do poszczególnych okręgów.

ps. Daj znac jak się sprawy mają.

Link to comment
Share on other sites

No na moje oko nie były zaniedbane,moze trochę za chude :roll: miały pocieta sierść,były czyste,ciężko było sie dokladniej przyjrzeć bo biegały jak szalone i szczekały czyli zachowanie tez miały raczej normalne:evil_lol: wiem ze w domu zbyt ciekawie nie jest(chodzi mi o czystość i ogólne warunki) ale to przeciez nie jest wyznacznik.
Postaram sie wypytac jak nie jej(mam nadzieje ze mnie nie pamieta:evil_lol: )to sasiadów bo wiadomo to mała wioska ludzie wszystko wiedzą,a to plus sytuacji.Zrobie zdjęcia bo ja sie nie znam,zawsze chciałam miec yorka ale znawcą rasy nie jestem może specjalista coś wypatrzy.Pamietam że oni nie uczyli tych piesków załatwiania na dworze,ale spały w domu,ale wtedy było ich 6 i to było 2 lata temu:nonono2: mam nadzieję ze moje podejrzenia sa bezpodstawne ale sprawdze.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli psy ,sa zadbane, czyste ,nakarmione i niedzieje im sie nic zlego to TOZ nic niezrobi!! bo wiecej niemoze.
Przeciez kazdy ma prawo trzymac wiecej psow na swojej pososji,zadne prawo tego niezabrania. Jedynie co mozesz,zrobic to Powiadomic Urzad skarbowy,ale to tez musisz miec pewnosc ze tam jest nieopodatkowana hodowla.


Samam mam 5 psow 4 Yorki iJamniczke,i naprawde szlag mnie trafia gdy idac z nimi na spacer slysze zasoba glosy zlosliwych ludzi.......Jak mozna w domu trzymac tyle psow?......Tam to musi byc brudno od tych psow.... smierdzi...... To napewno zarobkowa hodowla......itp W koncu kazdy lubi co innego? jedni graja w karty,inni lowia ryby a ja mam swoje psy....Cala 5 wystarylizowana,i powiem ze gdybym mial warunki to napewno mialabym tych storzen wiecej........Bo CZYM WIECEJ POZNAJE LUDZI TYM WIECEJ KOCHAM Zwerzaki.
Dlaczego w naszym Kraju ludzie widzac Pijana matke z dzieckiem, niemowia NIC ..Ale osobe z kilkoma psami na smyczy potrafia wytykac palcami.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie naprawdę są dziwni..:shake: skąd ja to znam!!!!!......Gdy moja mama wychodzila z 6 Jamnikami to byly takie same uwagi.

Gdy pewnego razu pewna kobieta zapytala ja po co Pani tyle psow...ta grzecznie odpowiedziala .......Abyscie intrygantki mialy o czym gadac.


Niekazdy kto ma po kilka psów. odrazu musie miec hodowle,ale mozna sie zainteresowac ,czy te Yorki niepochodza z Kradziezy!! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Niekazdy kto ma po kilka psów. odrazu musie miec hodowle,ale mozna sie zainteresowac ,czy te Yorki niepochodza z Kradziezy!! :angryy:[/quote]

No właśnie, też mi się nasuwa podejrzenie, czy to aby nie jakaś "dziupla" do przechowywania skradzonych piesków :mad:. Nieodmiennie wciąż szokują mnie aukcje sprzedawania yorków (i innych pewnie też...)-można sobie wybrać w różnym wieku, kolorze, wielkości...i to w dowolnym momencie :crazyeye:. Jak to możliwe?!

Link to comment
Share on other sites

Skoro psiaki nie są zaniedbane to nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź czemu tyle ich jest-po prostu nie są wysterylizowane i nie były odpowiednio pilnowane.To się często zdarza.Ktoś kupuje sobie parkę piesków,ale nie myśli o tym co sobie szykuje na następne lata.Suka może rodzić co pół roku,a jeśli chce się zachować szczeniaki,to łatwo można zauważyć,że po pewnym czasie jest zbyt dużo psów.Ktoś może istotnie kochać te psiaki ponad życie,ale jak jest ich zbyt dużo to nie zawsze może się nimi odpowiednio zająć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...