Jump to content
Dogomania

Dieta dla psa z kamicą. Prosze o pomoc.


Agucha

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem przedstawicielem firmy Vetfood i jeśli na Wasze zwierzaki działał Uropet, to mamy tańszy odpowiednik w nieco innej formie.

Dawka w jednej kapsułce to 500mg l-metioniny. Kapsułki można otwierać i mieszać z pokarmem zwierzaka. Jeśli chodzi o dawkowanie, to dla kota jest to jedna kapsułka dziennie.

Preparat nazywa się L-methiocid (niedawno zmienialiśmy nazwę, wcześniej pod nazwą Urocid, takie opakowania mogą być jeszcze w niektórych lecznicach)

pozdrawiam serdecznie

Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wucha']Witam serdecznie.

Jestem przedstawicielem firmy Vetfood i jeśli na Wasze zwierzaki działał Uropet, to mamy tańszy odpowiednik w nieco innej formie.

Dawka w jednej kapsułce to 500mg l-metioniny. Kapsułki można otwierać i mieszać z pokarmem zwierzaka. Jeśli chodzi o dawkowanie, to dla kota jest to jedna kapsułka dziennie.

Preparat nazywa się L-methiocid (niedawno zmienialiśmy nazwę, wcześniej pod nazwą Urocid, takie opakowania mogą być jeszcze w niektórych lecznicach)

pozdrawiam serdecznie

Ewa[/QUOTE]
Czy preparat ten można dostać tylko w lecznicach czy w sklepach zoologicznych również?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Właśnie dowiedziałam się, że mój psiak ma kryształy w moczu i że jest to genetyczne - choć dostał ich zdaje się teraz (podczas leczenia rozwalonej łapy). Czy u Waszych psiaków również jest to sprawa genetyczna czy te kryształy po prostu powstają? Nie znam się na tym, ale nie chcę by mój piesek miał dożywotnią dietę, jeśli nie jest to konieczne...

Link to comment
Share on other sites

Z tą dietą to trochę skomplikowana sprawa.

Bywa tak, że zasadniczym powodem zmienionego pH są bakterie powodujące zapalenie pęcherza, np coli, proteus itp, a z powodu "złego" pH dochodzi do wytącania kryształów, co jest poczytywane za przyczyne, tak naprawdę będąc jedynie objawem.
Karma pomoże rozpuścić kryształy, ale karmy typu urinary zawieraja dość dużą dawkę soli, zwiększają pragnienie, a więc także ilość wydalanego moczu. Przy czym nieznany jest wpływ długotrwałej podaży wysokich dawek chlorku sodu na organizm psa.... więc z żywieniem dożywotnio byłabym ostrożna.

Pierwszą rzeczą jaka należy zrobić jest dokładne badanie moczu, jeżeli w polu widzenia są bakterie, to koniecznie posiew. Bakterie trzeba koniecznie wytłuc (co bywa bardzo trudne). Nie leczyć w ciemno pierwszym lepszym antybiotykiem, zrobić antybiogram.
Zakwaszeniu moczu sprzyja podawanie preparatów z żurawiny, niekiedy faktycznie zaleca sie tez wysokie dawki wit c (a jeszcze lepiej rutinoskorbiny itp). Z doświadczenia wiem, że fajnie dodatkowo działają zioła.

Link to comment
Share on other sites

fredziu u ciebie są szczawiany i faktycznie dobrze jest podawać te karmę do końca życia(jak pewnie wiesz szczawiany -kamienie jesli już powstana to w przeciwieństwie do struwitów,usuwa się je chirurgicznie)tak,żeby ph było cały czas zasadowe i uniemożliwilo powstanie oxalatów.
kares-raczej kamienie nie sa uwarunkowane genetycznie.napisz jakie to krysztay wyszły w moczu twojego psa

Link to comment
Share on other sites

generalnie nie powinno być podawane nic dodatkowego prócz wody,oczywiście jeśli pies jest na ścisłej diecie(no bo przeciez u/d jest dietą)jeśli nie jest na ścisłej raz na jakiś czas podanie czegokolwiek nie jest "przestępstwem"-ale raz na jakiś czas a nie codziennie.każdy inny pokarm może spowodować zmianę ph(np.żywienie samym mięsem mocno zakwasza mocz,natomiast roślinożerne bydło ma ph moczu zasadowe)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[SIZE=2]Metionina jest związkiem organicznym - aminokwasem, naturalnie występującym w przyrodzie w konfiguracji L. Nie jest typowym lekiem, a suplementem wspomagającym i działa odtruwająco, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, żółciotwóczo, żółciopędnie i przeciwkamiczo, zakwaszając mocz i żółć zapobiega wytrącaniu się złogów w drogach moczowych i żółciowych. Również zapobiega zakażeniu dróg moczowych. Jest silnym przeciwutleniaczem wpływającym na gospodarkę tłuszczową. Ważna jest jej forma. Formą aktywną metioniny jest forma L, forma D jest nieaktywną. Dlatego ważnym jest, żeby preparaty z metioniną były oczyszczonymi preparatami zawierającymi wyłącznie formę L.[/SIZE]

[SIZE=2]Pozdrawiam[/SIZE]

[SIZE=2]Ewa[/SIZE]

oczywiście L-metionina powinna być stosowana tylko przy kamicy struwitowej, bo wtedy potrzebne jest zakwaszenie moczu

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Chciałam odnowić temat, bo moja sunia miała usuwane 2 tygodnie temu 2 kamienie struwitowe wielkości 1,5-2cm + duże ilości piasku. Wet zalecił karmę specjalistyczną do końca życia. Zamówiłam na krakvecie Trovet USD.

Czy rzeczywiście sunia musi do końca życia przyjmować tylko tą karmę? Nie wiem też - -pojawiło się już tu takie pytanie - czy stosować jej do karmy suplementy diety zakwaszające mocz? Znalazłam na krakvecie: [URL]http://www.krakvet.pl/dolfos-urinomet-regulator-kwasowosci-moczu-psow-60tab-p-23125.html[/URL]

Zastanawiałam się też czy nie mogę jej gotować - bardzo lubi gotowane - z odpowiednim doborem składników - może ma ktoś doświadczenie?

Co do diety znalazłam jeszcze coś takiego:

"W profilaktyce zaleca się podawanie zwierzęciu diet specjalistycznych (np. Struvite Urinary Formula) wzmagających pragnienie i o obniżonej podaży białek, fosforu, magnezu.
Przy stosowaniu żywienia domowego należy obniżyć udział białka do 2-6% oraz podawać codziennie do pokarmu 1-10g soli kuchennej oraz środki zakwaszające mocz jak:
- witaminę C
- metioninę
- chlorek amonu
w dawce 100mg/kg dwa razy dziennie per os.
Infekcje bakteryjne najlepiej zwalczać opierając się na antybiogramie."

[quote name='martini-ka'][URL="http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1735"]\[/URL]
A z diety to nieśmiertelny kurczak gotowany z ryżem i marchewką, pieruszką i BEZ soli, pieprzu i innych takich.[/QUOTE]

No właśnie kurczak + ryż to duże ilości białka, a wszędzie pisze żeby ograniczyć białko w takiej diecie + dodawać trochę soli.

Edited by __Lara
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[URL="http://sklep.mvet.pl/Drogi-moczowe/Choroby-pecherza-moczowego/produkt.1926/"][B]Hill's Prescription Diet Canine c/d[/B][/URL]
Dieta ograniczająca tworzenie się kryształów i kamieni w pęcherzu moczowym u psów
- kamica z fosforanu amonowo-magnezowego (struwitowa)
- zapobieganie powstawaniu i nawrotom

Edited by qca
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...