Jump to content
Dogomania

Antek z autostrady (Łódź - Poznań) ZAMARZŁBY na śmierć. PILNIE DT!!!


mitheithel

Recommended Posts

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ajula']jak odżyje, poczuje się pewniej, podniesie główkę do góry, wyprostuje się, podniesie ogonek - to będzie z niego śliczny piesek :)[/QUOTE]

On już powoli taki chodzi na spacerkach i do tego ogonkiem zaczyna merdać jak spaceruje...:lol:
Straszny z niego gaduła. Marudzi pod nosem jak zajmuję się labradorką, a nie nim. :evil_lol:
Jest bardzo czujny i nikt nie przejdzie po klatce schodowej nieobszczekany zza drzwi (szczególnie w nocy).:roll:
Jak na psa tak niedożywionego, to jest wybredny, bo byle czego nie zje - paniczysko:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mitheithel']
Jest bardzo czujny i nikt nie przejdzie po klatce schodowej nieobszczekany zza drzwi (szczególnie w nocy).:roll:
[/QUOTE]
współczuję :roll: moje też drą pyski, jak ktoś jest na korytarzu, na szczęście mieszkam na ostatnim piętrze i mało ludzi koło nas przechodzi

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam na allegro Antka; myślę, że przydałoby się jeszcze kilka innych zdjęć, zdjęcia to podstawa... Ludzie "kupują oczami":)

No i troszkę więcej napisać o nim... Psich ogłoszeń jest cała masa, musi jakoś czytających za serce złapać.

A umowa adopcyjna będzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiaaap']Zajrzałam na allegro Antka; myślę, że przydałoby się jeszcze kilka innych zdjęć, zdjęcia to podstawa... Ludzie "kupują oczami":)

No i troszkę więcej napisać o nim... Psich ogłoszeń jest cała masa, musi jakoś czytających za serce złapać.

A umowa adopcyjna będzie?[/QUOTE]

Będzie umowa adopcyjna i kastracja przed wydaniem na pewno! :)
Co do allegro, to fajne ogłoszenia wychodzą, jak ktoś ma swój szablon aukcji, a ja w tych sprawach jestem początkująca...

[B]maggiejan[/B], wyślę wszystko na pw, a fotki możesz wziąć z 2 str. jego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Mam tylko problem z Antkiem na Święta, bo w domu mam samca (80kg), który drugiego na swój teren nie wpuści i może być nieciekawie...
Zależałoby mi na kimś kto mógłby przychodzić do niego albo zaopiekować się nim te kilka dni.
Mój TZ jutro wyjeżdża i wraca późnym popołudniem wigilijnym, po czym w drugi dzień świąt jedzie znowu. Także on zabrać nie ma go jak. Jeśli jest już ktoś kto ewentualnie mógłby się nim zająć, to akurat nie w Święta...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=navy][B]ANTOŚ[/B]
Mały kundelek w wieku ok. 3lat. Zagłodzony leżał na pewną śmierć w piątkową, mroźną noc przy autostradzie na trasie Łódź - Poznań... Wycofany i smutny, nie chciał już żyć...
Tak bardzo zawiódł się na człowieku dla którego był w stanie zrobić wszystko.
Został zdradzony, sponiewierany i tak okrutnie skrzywdzony przez swojego "Pana".

Boi się dotyku ludzkiej dłoni co świadczy o tym ile zła zaznał z rąk człowieka! Otwiera się powoli i nieśmiało merda ogonkiem na mój widok. Nauczył się, że smycz to nic strasznego. [/COLOR] [COLOR=navy]

Nie ma wiele czasu i miejsca gdzie mógłby znaleźć ciepły kąt... [/COLOR] [COLOR=navy]

Przygarnij Antka do siebie przed Świętami. Już za wiele wycierpiał się w swoim pieskim życiu... Pozwól mu zaufać człowiekowi, a odwdzięczy się dozgonną miłością i oddaniem.[/COLOR] [COLOR=navy]
To co trzeba mu najbardziej to własnego Pana, którego pokocha i będzie mu wierny do końca swych dni.


Antek toleruje inne psiaki (aktualnie mieszka z roczną labradorką). [/COLOR] [COLOR=navy]

Nie ma w nim cienia agresji. To taki malutki, bezbronny niedźwiadek, który nie rozumie dlaczego został tak potraktowany...

[/COLOR][LEFT][COLOR=black]Dodałybyście coś albo zmieniły? Śmiało, bo ja nie mam w pisaniu ogłoszeń doświadczenia...[/COLOR]
[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie fajnie ogłoszenie, bo smutne i łapie ze serce;

ale ja bym jeszcze parę zdań napisała takich, że nauczył się ładnie chodzić na smyczy i zachowywać czystość w domu (nawet jesli to jest w tej chwili trochę na wyrost, to za moment nie bedzie), żeby ludzie wiedzieli, że nadaje się na domowego pieska, żeby nie pomyśleli, że będą z nim problemy typu sikanie w domu, niemożność wyjścia z nim na smyczy itp.

Bo rozumiem, że on się jak najbadziej nadaje do domku?
(Jeden z moich psów, gdy do nas trafił, też na bank pierwszy raz był w mieszkaniu, a o smyczy i o tym, że sika się na dworze, pojęcia nie miał; ale się szybko nauczył i jest stuprocentowym psem domowym:)

No i fotki, dużo fotek.

Link to comment
Share on other sites

[B]basiaaap[/B] ogromne dzięki za wsparcie finansowe!:loveu:

Fotek dopstrykam jeszcze więcej później. On spokojnie nadaje się do domu, zresztą nie wyobrażam sobie go na zewnątrz, bo 10 minut spaceru w tą pogodę i telepie się z zimna...

Szeleczki już mu nie przeszkadzają. Wchodzi i schodzi ładnie po schodach tez sam!:lol:
Załatwia się na dworze. Nie niszczy, jakby go nie było... Od czasu do czasu przyjdzie sie przypomnieć i o pieszczoty dopomnieć.;)
Szczeka jak słyszy kogos na klatce schodowej - to jedyny jego minus.

Link to comment
Share on other sites

Rozkręca się jak widzi, że szykuję jedzonko, wtedy siada obok, mruczy pod nosem i macha ogonkiem z niecierpliwością czekając na swoją porcję :)
Teraz stanowczo więcej pewności daje mu Bliska, bo jak głaskam ją, to on od razu podbiega i mnie też zaczepia. Bez niej nie jest taki odważny.

Link to comment
Share on other sites

No ja bym właśnie dodała do ogłoszeń to, co napisałaś o jego zachowaniu w ostatnich dwóch postach, bo to będzie ważne dla potencjalnych przyszłych właścicieli.
A brzmi bardzo zachęcająco:loveu:
Na allegro też bym to wstawiła. I pozostałe fotki z tego wątku, fajne są.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dostałam bardzo miłego maila w sprawie Antka;)
Co prawda nie związanego z adopcja, ale też pomocą dla małego.
Pewna Poznanianka chce podarować mu psie akcesoria, które jej się już nie przydadzą, a o których Antek mógłby pomarzyć:loveu:

Dzięki temu małemu szczylowi przekonałam się jak dobrzy i przy tym bezinteresowni potrafią być ludzie.
Najpierw wiadomość od [B]basiaaap[/B], która oferuje [I]ni stąd[/I], [I]ni zowąd[/I] wsparcie finansowe i teraz jeszcze ten e-mail z prezentami dla Antosia:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Nawiasem mówiąc, pozlepiałam trochę Twoje wypowiedzi i wyszło mi takie ogłoszenie:

ANTOŚ

W mroźną, zimową noc leżał przy autostradzie mały kundelek, czekając na pewną śmerć. Wycofany i smutny, nie miał już nadziei. Tak bardzo zawiódł się na człowieku, został zdradzony, sponiewierany i okrutnie skrzywdzony...
Wbrew wszystkiemu piesek dostał jeszcze jedną szansę, aby zaufać człowiekowi. Został zabrany, być może w ostatniej chwili, do domu tymczasowego, gdzie uczy się nie bać dotyku ludzkiej ręki. Otwiera się powoli i nieśmiało merda ogonkiem. Zaczyna wierzyć, że smycz to nic strasznego.
Nie ma w nim cienia agresji. To taki malutki, bezbronny niedźwiadek, który nie rozumie dlaczego został tak potraktowany...


Piesek ma na imię Antek i ok. 3 lat. W domu tymczasowym mieszka z suczką labradora Bliską, z którą się zaprzyjaźnił i która pomaga mu odzyskać radość życia.
Antek rozkręca się jak widzi, że szykowane jest jedzonko, wtedy siada obok, mruczy pod nosem i macha ogonkiem z niecierpliwością czekając na swoją porcję. Teraz stanowczo więcej pewności daje mu Bliska, bo kiedy widzi, że jest głaskana to od razu podbiega i też się doprasza. Bez niej nie jest taki odważny.

Nadaje się idealnie do mieszkania. Szeleczki już mu nie przeszkadzają. Wchodzi i schodzi ładnie po schodach. Załatwia się na dworze. Nie niszczy, jest spokojny jakby go nie było...
Od czasu do czasu przyjdzie się przypomnieć i o pieszczoty dopomnieć.
Jak na takiego malucha jest bardzo czujny - szczeka jak słyszy kogoś na klatce schodowej.

Antek nie ma wiele czasu i miejsca, gdzie mógłby znaleźć ciepły kąt...

Przygarnij Antka do siebie przed Świętami. Już za wiele wycierpiał w swoim pieskim życiu... Pozwól mu zaufać człowiekowi, a odwdzięczy się dozgonną miłościa i oddaniem.
To czego trzeba mu najbardziej to własnego Pana, którego pokocha i będzie mu wierny do końca swych dni.

Piesek jest zaszczepiony i odrobaczony.

Teraz szukam listy stron z ogłoszeniami, może ktoś ma?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...