Jump to content
Dogomania

zerwane wiezadlo krzyzowe


zlotko

Recommended Posts

moj piesek zerwal wiezadlo krzyzowe w tylnej nodze, jest juz po operacji i teraz czeka go dluga rehabilitacja. Slyszalam, ze dopiero po 6 miesiacach bedzie mogl troche pobiegac bez smyczy, ale najgorsze jest to, ze podobno istnieje duze prawdopodobienstwo zerwania wiezadla w drugiej, podwojnie obciazonej nodze. Dodam, ze moj piesek juz powoli obciaza chora lapke. Mam prosbe. Moze jest ktos, kto ma rehabilitacje pieska juz za soba i napisze cos na ten temat a takze jak to jest z zagrozeniem urazu drugiej nogi?

Link to comment
Share on other sites

nam coprawda udało się uniknąć operacji, rehabilitacji i tego wszystkiego-mimo pozytywnego testu szufladkowego i niejednoznacznego wyniku rtg okazało się, że więzadło jest tylko naciągnięte, nie zerwane (ufffff). no ale zanim się o tym przekonałam, przekopałam internet w poszukiwaniu informacji..mogę polecić Ci kilka stronek do przejrzenia-masa informacji, doświadczeń, porad.. :

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/3156-Zerwane-wi%C4%99zad%C5%82o-kolanowe-a-ruch-u-AST[/URL]

edit.
sorry ale linków się nie da umieścić bo mi je wyrzuca:/ próbowałam różnymi sposobami i się nie da..
wpisz w google "ddb fora zerwane więzadło" -2gi wynik
"foum molosy zerwane więzadło"-1szy wynik

powodzenia w rehabilitacji i szybkiego powrotu do zdrowia dla psiaka!!

ps. tak po nicku wnioskując..czy to może goldek?

Link to comment
Share on other sites

FLY dzieki za szybka odpowiedz. Zgadlas - moje zlotko to goldenek - 5lat :-)) ale bezowy, a Twoj jest sliczny. Kiedys myslalam, zeby moja sunia miala szczeniaki z bialym goldenkiem, ale ona sie zakochuje tylko w "psich brzydalach". Przejrze te stronki, pewnie pomoga w pomyslnej rehabilitacji. Dzieki

Link to comment
Share on other sites

Mnie się otwiera link z postu FLY.

Ja miałam psa z zerwanym więzadłem. To był stary uraz (pies schroniskowy), ale nasz ortopeda sobie poradził. Najgorsze było hamowanie psa przed zmarnowaniem jego pracy. Na plus - pies lekki, skundlony husky. Na minus - ruchliwy, jak cholera. Spacery na krótkiej smyczy, zakazł włażenia na meble, wsadzanie do auta... o dziwo, wszystko pięknie się wygoiło. Pies trafił do nowego domu, gdzie spełniane było zalecenie lekarza - rehabilitacja przez pływanie. I on i opiekunka uwielbiali pływanie w jeziorze i rehabilitacja trwała cały sezon. Chodził, biegał, skakał - żadnych śladów kulawizny, nic się nie popsuło.

Tylko trzeba naprawdę uważać w pierwszych tygodniach, a potem pilnować wagi psa i dbać i rozsądną rehabilitację.

Twoja suka ma uprawnienia, że chcesz ją rozmnażać?

Link to comment
Share on other sites

aa tak mi teraz przyszło do głowy, mając w pamięci obraz znajomych suczek goldenka. jeśli ma przypadkiem nadwagę to szybciutko odchudzić, żeby niepotrzebnie nie obciążała łapki jeszcze mocniej!
zerknij też na orling pl -dobre preparaty, właśnie na regenerację więzadeł itp..

Link to comment
Share on other sites

Greven, Fly dzieki za podpowiedzi. Moja suczka na szczescie nie ma nadwagi, no moze troszke przez ten ostatni okres braku spacerow. A co do checi rozmnazania to byla tylko fantazja, niestety.. Moj piesek jest niestety bardzo bojazliwy i szkoda by bylo zeby te cechy przeniosla na szczeniaki :-( Na regeneracje wiezadel daje jej Korvimin Agil forte. Mam nadzieje, ze wzmocni to troche tkanke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...