Jump to content
Dogomania

CzaRRna galeria olbrzyma Sharka :D


Culineo

Recommended Posts

[quote name='Fides79']noo w koncu są zdjęcia :multi:
super teren na wybieganie się dla sierściuchów

[url]http://i1028.photobucket.com/albums/y343/klaudusia0219/Mio%20Amore%20Dyas%20Poland%20FCI/Zdjcie0944.jpg[/url] czyżby ktoś tu pyskował?

a kolega labek tez bardzo fajny :lol:[/QUOTE]

a pyskowała menda mała :D
tereny trzeba przyznać fajne :)
ale trzeba do nich się doczłapać :]

[quote name='Tekla64']no prosze zaczyna byc chlopaczkiem hihihi
rosnie szatan i pikny bedzie[/QUOTE]

szatan tak ale czy pikny? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no co mam pisać skubaniec rośnie i psoci :D
już coraz mniej sika w domu -chyba że jestem w szkole- zna już omendy :
siad
łapa
piątka
łapki
waruj
głos
chodź tu
zostań
na miejsce
narazie tylko tyle bo nie mam pomysłów.
Zdjęcia będą pewnie w weekend, bo u mnie ferie się skończyły i mam braki czasu :(

Link to comment
Share on other sites

[B]Fides79[/B]
dzięki naszczęście sznupy to sprytne bestie :D

[B]Saththa[/B]
to jest taka 'słodka' komenda bo pies siedzi, ja uginam kolana i on mi kładzie przedni łapki na udach cały czas siedząc :lol:
takie 'proś' tylko te łapki kładzie mi na udach :D

niby bez sensu, ale załapał szzybko to niech ma jak umie to się ciesze... tylko mi narazie pomysłów zabrakło na nowe rzeczy :D

Link to comment
Share on other sites

I Tak dużo umie :)
Tazior to równaj, do mnie, siad, leżeć, zostań hmmm Góra i dół (po schodach) Hop (nacoś tam) Góra hop(na trójkącie) i hmmm a łapa i głos :) z czego 3 komendy również optycznie tylko:) Mnie ostatnio strasznie zafascynował "chód hiszpański" I kombinuje jak to się uczy :D I turlaj jest jeszcze fajne zwłaszcza w wykonaniu suczki koleżanki :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tekla64']Dona ostatnio sama se wpoila :czolgaj hihihi
mnie to w zasadzie na nic ale jej to sie przydaje maupie jednej[/QUOTE]

o czołgaj ! popróbuje jutro, bo dzisiaj juz nie mam siły :D

[quote name='Saththa']I Tak dużo umie :)
Tazior to równaj, do mnie, siad, leżeć, zostań hmmm Góra i dół (po schodach) Hop (nacoś tam) Góra hop(na trójkącie) i hmmm a łapa i głos :) z czego 3 komendy również optycznie tylko:) Mnie ostatnio strasznie zafascynował "chód hiszpański" I kombinuje jak to się uczy :D I turlaj jest jeszcze fajne zwłaszcza w wykonaniu suczki koleżanki :D[/QUOTE]

chodzenia przy nodze jeszcze sie szczyl musi pouczyc ;/
hop jeszcze nie umiemy :D
turlaj się pouczymy, a chód hiszpański.... poszukam w starych numerach MP, bo na 100 % tam było i ci tutaj instrukcję zamieszcze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']To ja bardzo poproszę :)[/QUOTE]
Przeszukałam moje 80 egzemplarzy i mam !


No to proszę :D

Pies idący jak koń? Dlaczego nie! Krok hiszpański często można zobaczyć w tańcu z psem.

Etap I-ćw. na siedząco

Posadź psa przed sobą ( sam też możesz siedzieć). Zacznij od przećwiczenia z nim podawania obu łap. Zdecyduj się, czy ma podawać prawą łapę do prawej czy do lewej ręki ( i odwrotnie). Na tym etapie ważna jest konsekwencja, bo psy się mylą. Kiedy pies już podaj łapy na zmianę, zacznij opierać ręce na kolanach. Ćwicz dalej tak samo. Nast. wycofaj ręce, tak by pies opierał łapy na twoich kolanach. Możesz jako komendę optyczną wprowadzić unozenie nogi nad podłogę.

Etap II-ćw. na stojąco

Teraz, gdy wstałeś, psy będzie trochę trudniej opierać łapy o twoje nogi, i o to właśnie chodzi.- żeby podnosił je, nie dotykając cię. Dlatego zacznij zaznaczać moment podniesienia łapy, zanim pies dotknie twojej nogi. Uważaj jednak, żeby nie nagradzać go za byle jakie unoszenie łap tuż nad podłogą. W kolejnych sesjach postaraj się dawać nagrodę za coraz wyższe unoszneie łap. Ćw. którkimi seriami kilka razy dzinnie.


Chodzenia z wysokim unoszeniem łap jest się w stanie nauczyć każdy pies. MOże iść przy nodze przewodnika, unosząc równo z nim swoje przednie łapy, maszerować w miejscu obok niego lub na przeciwko- a nawet miedzy jego nogami, lub na wprost. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fides79']a na co komu coś takiego, to już przegięcie weźcie nauczcie jeszcze te psy jak mają pierdnąc w oponkę i będzie niezły cyrk, bo zamiast psów się zrobią małpy[/QUOTE]

Pierdnąć w oponke może nie ale ten chód mi sie strasznie podoba :) W wykoniu koni i widzałam Dalmatyna tak chodzącego i jestem ciekawa jak sznup i jego owłosione łapy beda wyglądac:) A poza tym byłam ciekawa jak wygląda nauka :)
[URL="http://www.dogomania.pl/members/112943-klaudusia0219"][/URL]

Klaudusia Dziekuję :)

Link to comment
Share on other sites

szczylki się tak szybko uczą, wykorzystaj to na maksa :razz:

[quote name='Saththa'] i jestem ciekawa jak sznup i jego owłosione łapy beda wyglądac:)
[/QUOTE]

będzie wyglądać genialnie ;) ostatnio z Amelką nad tym pracowałamale z powodu braku czasu zatrzymałysmy sie na etapie podnoszenia łap w miejscu, ew pare kroczków. Ale mówie sobie ze ona jeszcze malutka i nie panuje nad łapami to dam jej czasu na skojarzenie ich ze sobą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...