Jump to content
Dogomania

Ząbki u hawańczyków


Beata+Barbie

Recommended Posts

Jeśli chodzi o mycie ząbków to są różne szkoły. Ja swoją uczyłam tolerancji szczoteczki i pasty jak tylko do nas trafiła(czyli miała 3 miesiące). Musisz swojego pupila tego nauczyć, bo to nie jest tak że włożysz jej do pyszczka szczoteczkę z pastą i ona to zaakceptuje. Jeśli chodzi o kostki to lepiej podawać do czyszczenia te które są przeznaczone specjalnie do tego celu. Ja np stosuję u swojej to:[SIZE=2]przekąska Greenies do pielęgnacji zębów, a szczotkujemy tak raz w tygodniu i przed wystawami. Codziennie używa gryzaków :p, czasem dostanie kości wołowe, ale i sucha karma powoduje też czyszczenie ząbków. Uważam, że jeśli pies nie ma problemów z zębami też nie należy przesadzać z myciem ząbków, bo mechanicznie możemy uszkodzić dziąsła u psa.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Mała ma różne gryzaki i je właściwie tylko suchą karmę (od czasu do czasu dostaje rózne smaczki np. bananka czy serek cottage). Kości jej jeszcze nie dawałam bo się trochę bałam o ząbki. No to zacznę ją oswajać powoli ze szczoteczką - znalazłam takie nakładane na palec.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o te nakładane na palec to uważam, że są za duże do pyszczka hawańczyka, wogóle do małych ras. Owszem dla nas są wygodne, ale moja np tego nie lubi za to akceptuje tą podwóją szczoteczkę z tego zestawu: [URL]http://www.psiraj.pl/images/tmp/7/2/1/7/trixie-zestaw-do-czyszczenia-zebow-dla-psa.640x480.jpg[/URL] Taki sam zestaw kupiłam mojej Belli i wykorzystuję z niego tylkoą tą długą szczoteczkę z małą końcówką(bo ma dwie) oraz pastę, a tych nakładanych na palec nie używam, bo jak wspomniałam wcześnieją sa za duże.

Link to comment
Share on other sites

A dla mnie wet mówił, że najlepszy sposób na mycie zębów to nie szczotka , a zwykły gazik , okręca się nim wskazujący palec i do dzieła. Trochę to niewygodny sposób, ale można się przyzwyczaić. A teraz mam takie coś:
[url]http://www.xeven.pl/shop/product_info.php?cPath=11&products_id=238[/url]
Tylko ja jestem niedowiarek i smaruję to pastą. Teraz używam Stoma Żel, ale moje psy wolały Petosan.

Link to comment
Share on other sites

kurcze to ja jakas nie dzisiejsza jestem bo nigdy nie czysciłam zębow swoim psom a zawsze miały je w idealnym stanie . Nawet weterynarz sie dziwił ze takie bielutkie i bez kamienia . moze to wynik dawania suchej karmy i dośc czesto wielkich gnatow z tzw kulką do obgryzania . Moje psiaki uwielbiaja tez chrupać suchy chlebek i marchewki . Dosć rzadko kupuje im specjalne gryzaki do czyszczenia zebów , częsciej śmierdziele suszone typu żwacze .

Link to comment
Share on other sites

Ja też przyznaję, że jestem z tych "zacofanych" i preferuję gnaty do czyszczenia zębów. Dodatkowo od jakiegoś czasu dodaję do wody preparat zapobiegający powstawaniu kamienia.
No i oczywiście ogromna ostrożność w zabawach przy mleczakach i w okresie wymiany zębów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...