Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam czy mogl by mi ktos powiedzie ktora karma pro plan jest dobra dla Akity ? Z tego co widze jest sporo odmian tej karmy i nie bardzo wiem ktora byla by dobra. Zastanawiam sie nad ta karma [URL]http://www.telekarma.pl/p7693/pro.plan.adult.sensitive.salmon.amp.rice.14.kg.htm[/URL]
Gdzies też wyczytalam, ze Akita powinna jesc karme z mala iloscia bialka wiec moze to ???[url]http://www.telekarma.pl/p5117/pro.plan.adult.sensitive.salmon.amp.rice.14.kg.htmpytanie[/url] tylko czy rudej posmakuje... albo standardowo kurczak
[URL]http://www.telekarma.pl/p5176/pro.plan.adult.large.breed.robust.chicken.amp.rice.14.kg.htm[/URL]


Bardzo prosze o odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']na pewno warto spróbować z large bred bo akita to jednak duzy piesk[/QUOTE]
Dziekuje za pomoc zamowilam tak jak napisalas large bred, mam nadzieje ze karma jej podejdzie.
Teraz mam pytanie odnosnie szelek, chciala bym kupic rudej jakies szelki. Miedzy innymi, zeby mozna byla ja podpiac pod sanki :roll: Zlalazlam calkiem ciekawy model co o tym sadzicie czy takie szelki nadaja sie dla Akity ? Bardzo prosze o pomoc.

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/szelki_dla_psa/skorzane/162903[/URL]

Link to comment
Share on other sites

My mamy szelki norweskie, bardzo fajne, wygodne dla psa i dla mnie (rączka do przytrzymania psa) tylko, że ja mam podszyte eko-skórą a nie polarem, wydaje mi się, że te z polarem mogą mierzwić sierść. Na allegro masz tańsze i możesz wybrać wzór taśmy i podszycie, ja mam z allegro i jakość jest bardzo dobra.

Link to comment
Share on other sites

ja natomiast nie lubie eko skóry...moja skóa też nie wiec zakąłdam,z e mojemu psu tez pasowac nie musi...
mam dokłądnie te szelki z zooplusa tylko inny kolor i uwazam,z ę et szyte na zamówienie są wykonane o wiele gorzej a nie ejdne już widziałam...jest jednak jeden spory problem...najwiekszy rozmiar szelek z Huntera jest np na moje rudego juz przymały...wiec osobiscie odradzam akurat te jeśli masz psa wiekszej postury...mój ma ok 40 kg
bardzo dobrze szelki ma ezy dog...wykonane swietne i regulacja też super...niestety nie mają mocowac jak zwykle pociagówki :( [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/EzyDog-szelki-Quick-Fit-Large-czerwone/3815[/url]
a może sledy albo cos typowo zaprzęgowego??
[url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/ManMat-szelki/155[/url]
ManMat to chyba jedna z lepszych firm pod katem wykonaia wzgledem ceny...ich produkty są chyba niezniszczalne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od ponad roku używam tych szelek i musze powiedzieć że rewelacja. Szytę są pod zamówienie z materiału bardzo dobrego. Spotkałem wielu właścicieli husky którzy pytali mnie skąd je mam bo im się psy wypinają. A poza tym są w przystępnej cenie. Ja wziąłem opcję z metalową zapinką dla większego bezpieczeństwa. Firma Hifica.
[URL]http://allegro.pl/prof-szelki-pa-z-poduszkami-na-miare-hifica-i2842697158.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Napisałem na forum akit amerykańskich i stwierdziłem, że w związku z mała ilością odpowiedzi napiszę pytanie także tutaj bo odnosi się to także do akity inu. Po krotce, jaka jest różnica pomiędzy akitą amerykańska, a japońską? Chodzi o charakter i zachowanie, bo usłyszałem, że takie różnice istnieją i np. akita ameryk. jest bardziej posłuszna i łatwiejsza w ułożeniu (z racji tego, że posiada krew owczarka), gdzieś indziej wyczytałem, że akita inu jest spokojniejsza ,a akita ameryk. mniej spokojna. Czy na forum jest ktoś kto wie coś nt tych różnic (o ile w ogóle istnieją)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vampuru']Napisałem na forum akit amerykańskich i stwierdziłem, że w związku z mała ilością odpowiedzi napiszę pytanie także tutaj bo odnosi się to także do akity inu. Po krotce, jaka jest różnica pomiędzy akitą amerykańska, a japońską? Chodzi o charakter i zachowanie, bo usłyszałem, że takie różnice istnieją i np. akita ameryk. jest bardziej posłuszna i łatwiejsza w ułożeniu (z racji tego, że posiada krew owczarka), gdzieś indziej wyczytałem, że akita inu jest spokojniejsza ,a akita ameryk. mniej spokojna. Czy na forum jest ktoś kto wie coś nt tych różnic (o ile w ogóle istnieją)?[/QUOTE]

Ja proponuję założyć oddzielny temat bo wtedy będzie on bardziej widoczny i odwiedzający będą mogli się wypowiedzieć. Nie każdy zagląda w "problemy, porady, pogaduszki"

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Forgottenhopes']Z tego co slyszalam furminator wycina szate okrywowa... a z przeczekaniem to naprawde ciezko...jak pies przebywa ciegle w domu...[/QUOTE]

Furminator wyrywa osłabiony podszerstek, włos okrywowy zostaje. Psa to nie boli, mój to lubi. Jak go porządnie wyfurmiarze to na jakieś 2 dni mam w miarę spokój z samą szczotą musiałam latać 2 razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

u mnie psy sa cały czas w mieszkaniu...wyczesję średnio raz max dwa razy w tygodniu plus wyskubuję w miedzyczasie jak widzę,z ę gdzieś coś wyłazi...wyczesujemy dokładnie z godzinkę...i jest ok...:) osobiscie wole szczotke bo nic mi w koło nie lata a ala'furminator to tylko przy takich kepkach co wyczesać nie dizie bo inaczej cale opierzenie lata po mieszkaniu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka'] osobiscie wole szczotke bo nic mi w koło nie lata a ala'furminator to tylko przy takich kepkach co wyczesać nie dizie bo inaczej cale opierzenie lata po mieszkaniu :)[/QUOTE]

Zawsze można iść na łąkę albo do lasu wyczesać psa:smile: Też mam psa w domu i nie wyobrażam sobie wyczesać go tylko raz w tygodniu w czasie linienia, toć bym jak Yeti wyglądała:smile:

Link to comment
Share on other sites

Nie za bardzo się znam ale napiszę to co wiem. Ciąża widoczna jest na USG bodajże od 22 dnia (ale nie zawsze jest w tym dniu widoczna i trzeba powtórzyć USG za kilka dni ) , jeśli jest ciąża to można podać preparaty poronne (chyba do 40 dnia) albo zrobić sterylkę aborcyjną lub pozwolić urodzić i uśpić ślepy miot bądź wychować szczeniaki i znaleźć im dobre domy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej witam !!!
Potrzebuje informacji na przyszlosc mysle ze ktos z was bedzie tak mily i skrobnie pare slow na ten temat za cztery lata wracam do kraju gdzie mam dom z posiadloscia graniczaca z lasem zadaje sobie pytanie jaka duza pokusa bedzie las z dzika zwierzyna(sarna;jelen;dzik;lis itd;itp) dla mojej akity????ktora tam bede wychowywal od szczeniecia(amerykanska akita) wiem ze akity posiadaja duzy pociag lowiecki mysle ze z moim doswiadczeniem i paroma poradami wlascicieli akity bedzie mi latwiej ulozyc mojego towarzysza z czego bedziemy mieli oboje korzysc:
Pozdrawiam ironboxtom;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...