Jump to content
Dogomania

cel hodowli


mch

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nanami']Mutacja :eviltong:

[IMG]http://www.lewcinkaskennels.com/dogs/franka/11.jpg[/IMG][/quote]tiaaa.a ja jestem mutacja shakiry:eviltong: .takie mutacje to ogromna rzadkosc.za czesto sie przydarzaja ostatnio i jakos tak szczegolnie w usa na przyklad:cool3: .hehe.
a tak seroo to kiedys pamietam byl taki numer ze suke dokryl kaukaz i wyszly blekitno wilczaste onki takie merle tylko z ciemnym okiem a hodowca wciskal kitoche ze to czyste onki:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .tiaaa.czasem ludziska zapominaja ze suke moze cos dokryc na ten przyklad.taka mutacja jest mozliwa.teoretycznie.ale prawdopodobienstwo jej wystapienia jest takie jak np.urodzenia sie konia albinosa po dwoch gniadych.jasne ze moze.:razz: .ja tez moge byc seksowna....:roll: :razz: ....rozne rzeczy sie zdarzaja.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']



Ja nie mogę jaki tekst :lol: :lol: :lol:[/quote]no co?jesli ten pies na zdjeciu ma dna ze onkiem jest to ja zdejme bojowki i zaloze kiecke.moze ktos zauwazy wtedy zem kobieta:lol: :lol: :lol: .chociaz w sumie .....wale to szczerze mowiac.:cool1: .a myslalam ze po 40stce znormalnieje-tymczasem jest coraz gorzej:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no co?jesli ten pies na zdjeciu ma dna ze onkiem jest to ja zdejme bojowki i zaloze kiecke.moze ktos zauwazy wtedy zem kobieta:lol: :lol: :lol: .chociaz w sumie .....wale to szczerze mowiac.:cool1: .a myslalam ze po 40stce znormalnieje-tymczasem jest coraz gorzej:diabloti:[/quote]

widze ayshe, że Ty nosisz tak często kiecki jak ja :lol: :lol: :lol: Nawet jak już jakąś włożę (od święta) to musi być długaaaśna, żeby zakryła moje siniaki i zadrapania na nogach :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']widze ayshe, że Ty nosisz tak często kiecki jak ja :lol: :lol: :lol: Nawet jak już jakąś włożę (od święta) to musi być długaaaśna, żeby zakryła moje siniaki i zadrapania na nogach :cool3: :cool3:[/quote]jak kiedys zalozylam to mnie grupa nie poznala.stojem,stojem ...a oni nic.patrze a te .....do domu ida.wolam a oni szukaja mnie niewidzacymi oczyma:cool3: :mad: .jak czapke zdejme to juz maja problem czy to ja.ech.no coz podobno liczy sie osobowosc:razz: .
ja mam nogi rowniez nie nadajace sie do widoku publicznego.po first-serdele,po second-siniaki,blizny.....normalnie mogila.:placz:
po last but not least-podwiewa w sumie nie?:cool3: :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ale widzisz, jakbyś chciała kogoś śledzić albo podpatrzeć jak grupa pracuje sama, to masz łatwe incognito "zakładam kiece i lece" :lol: A żeby było smieszniej, to moja Kaza mimo, ze jest babeczka uwielbia wściubiać nos pod spódnice :roll: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wątpie, by ktoś mógł Ci z nas odpowiedziec :diabloti: A czy pani tresser jest anglojezyczna? Tutaj coś pan wspomniał na stronie, ze jej sunia jest kontynuatorką linii Wolfshole, Baruther Land i Haus Himple.
[url]http://www.leerburg.com/una.htm[/url]

A ja zasiegne jezyka na angojezycznym forum, moze ktoś cos wie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']Wątpie, by ktoś mógł Ci z nas odpowiedziec :diabloti: A czy pani tresser jest anglojezyczna? Tutaj coś pan wspomniał na stronie, ze jej sunia jest kontynuatorką linii Wolfshole, Baruther Land i Haus Himple.
[URL="http://www.leerburg.com/una.htm"]http://www.leerburg.com/una.htm[/URL]

A ja zasiegne jezyka na angojezycznym forum, moze ktoś cos wie.[/quote]no coz,kontynuatorem baruther land jest wiekszosc uzytkow majacych ddr w papierach-to tak jak wildsteiger land w eksterierach.....moja durna chita tez jest"kontynuatorka"bog wie czego takie ma papiory:roll: .;) .
jestem anglojezyczna tyz.ale matolowata w szukaniu czegokolwiek w necie-no i zapalu do tego nie mam:oops: .ciekawa jestem co sie stalo z czolowymi ddrowskim hodowlami po zjednoczeniu-baruther land to sztandar ddrowskiej hodowli.slynacy z nowoczesnych jak na ddr psow.

Link to comment
Share on other sites

kojarzenie krewniacze-inbreeding
przez ta metode hodowlana rozummie sie dobor osobnikow spokrewnionych ze soba w stopniu wyzszym niz wynosi srednia spokrewnienia populacji [rasy]do ktorej naleza.jednak przyjelo sie praktycznie oceniac stopien pokrewienstwa uwzgledniajac piec pokolen przodkow i wystepowania w nim minimalnie 1 wspolnego przodka.
kojarzenie kazirodcze-incest.ma miejsce wtedy gdy kojarzone sa ze soba osobniki spokrewnione w stopniu 1-0 lub 1-1.oznacza to kojarzenie rodzenstwapelnego badz rodzica z potomkiem.wspolczynnik pokrewienstwa wynosi wtedy miedzy partnerami minimum 0,5 lub moze byc wyzszy jesli wspolny przodek tych spokrewnionych rodzicow jest zinbredowany a oni nie sa produktami kojarzenia krewniaczego.
kojarzenie krewniacze wlasciwe-to dobor partnerow spokrewnionych w stopniu 1-2np.kojarzenie polrodzenstwa lub dziadka z wnuczka.wspolczynnik pokrewienstwa jest wtedywiekszy od 0,1.
kojarzenie krewniacze umiarkowane to np.2-2,2-3,3-3 itd.wspolczynnik pokrewienstwa jest wtedy nizszy od 0,1.
stosowanie kojarzen krewniaczych datuje sie od zamierzchlych czasow.zeby spelnialy swoja role nalezy przyjac kilka warunkow:
1.traktowanie kojarzenia krewniaczego jako srodka prowadzacego do okreslonego celu,podstawowego ogniwa przemyslanej pracy hodowlanej.
2.stosowanie kojarzenia krewniaczego pod scisla kontrola doswiadczonych hodowcow po uprzednio przeprowadzonej przez szereg pokolen selekcji w kierunku genow wyznaczajacych pozadane wartosci cech uzytkowych[u onkow-to przyjecie doswiadczenia doskonalych hodowcow przez inbred na psy filarowe-produkty tychze hodowcow]
3.niezwracanie uwagi na srednia wartosc fenotypowa selekcjonowanej cechy calej grupy [lub np.miotu]zwierzat zinbredowanych lecz zatrzymanie do hodowli dalszej tylko tych osobnikow ktorych wartosc fenotypowa[lub potomstwa]jest wysoka-to bardzo wazne bo daje oczekiwany po inbredzie postep hodowlany
4.przeprowadzenie ostrej selekcji zwierzat-eliminowanie z hodowli osobnikow ktorych wartosc fenotypowa cech selekcjonowanych jest obnizona tzn.ulegla depresji inbredowej.

Link to comment
Share on other sites

kojarzenie szczytowe
polega ono na laczeniu osobnika zinbredowanego zazwyczaj jest to samiec z heterozygotycznymi samicami z nim nie spokrewnionymi.celem takiego skojarzenia jest uzyskanie potomstwa o wysokich walorach dot.np.plennosci jak i duzym wyrownaniu tak genetycznym jak i fenotypowym.cel ten mozna osiagnac wylacznie wtedy gdy zinbredwoany reproduktor bedzie potomkiem rodzicow wywodzacych sie z populacji od szeregu pokolen selekcjonowanych w kierunku genow zapewniajacych wysoka wydajnosc cech interesujacych hodowca.bedzie to wiec kojarzenie wysoce homozygotycznego osobnika z osobnikiem heterozygotycznym.
np.u onkow bedzie to krycie eksterierem suki uzytkowej lub odwrotnie.
odswiezanie krwi.
stosuje sie wtedy gdy duza czesc populacji inbredowanej wykazuje cechy depresji inbredowej.depresja zazwyczaj ustepuje w pokoleniu f1.mozna w sumie nazwac to kojarzeniem wolnym ,jednorazowym bo polega ona na kojarzeniu samic z objawami depresji inbredowej z samcami tej samej rasy ale z nimi nie spokrewnionymi.samce takie musza sie legitymowac pozadanym ,wyzszym od stwierdzonego w "odswiezanej"subpopulacji poziomem wartosci hodowlanej cech selekcjonowanych.dalej potomstwo f1 jest juz znowu wlaczane do hodowli inbredowej.

Link to comment
Share on other sites

hodowla na linie
linia hodowlana to jednostka zootechniczna.tworzy ja grupa zwierzat wykazujacych wspolne pochodzenie i tym samym wieksze genetyczne i fenotypowe podobienstwo niz rezta populacji.w wyniku wyodrebnienia w duzej liczebnie rasie[a taka zapewne jestON]linii hodowlanych zostaje zmieniona jej genetyczna struktura gdyz miedzy liniami hodowlanymi stwierdza sie istotne roznice w wartosciach genetycznych cech uzytkowych.kazda linia bierze swoj poczatek od tzw.zalozyciela linii.niestety nie ustalono jak wysoki ma byc wspolczynnik pokrewienstwa miedzy zwierzetami o wspolnym pochodzeniu zeby to upowaznialo je do nazywania go linia hodowlana.wspolczynnik pokrewienstwa wrighta powinien jednak wynosic minimum 0,125.linie moga tworzyc zwierzeta heterozygotyczne czyli z tzw.kojarzenia wolnego.nie musza byc zinbredowane.hodowla na linie jest przemyslanym dzialaniem hodowcy polegajacym na kojarzeniu reprezentantow danej linii miedzy soba.uzyskane potomstwo bedzie wjuz w okreslonym stopniu homozygotyczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaR']Ayshe dzięki za ten wykład, ale i tak będę musiała go przetrawić jeszcze kilka razy. Mam nadzieję spotkać Cię kiedyś a wtedy zabłagam cię byś na świeżo z papierem mi to tłumaczyła. Mam tu niszę i muszę ja wypełnić ;)[/quote]no nie wiem-maochistko.jak ja zaczynam o onkach to wszyscy maja poploch w oczach bo ja monologi wale:razz: .ja wiem ze strasznie przynudzam ale internet ma cierpliwe ucho:oops: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...