Jump to content
Dogomania

TOZ Oddział w POLICACH-szczeniaki,psiaki,kociaki i inne nasze zwierzaki.


tatankas

Recommended Posts

Dzięki temu,że otrzymaliśmy sporo rzeczy od pani [b]Agnieszki Wierzbickiej ze Szczecina[/b] na bazarki,mogłyśmy poszczepić i odrobaczyć szczeniaki Husky,oraz popłacić zaległe i bieżące rachunki za inne zwierzaki pod naszą opieką.Dopóki nie otrzymamy finansów z gminy bazarki są dla nas jedyną formą zarobienia na leczenie zwierzaków.[b]Bardzo dziękujemy pani Agnieszko :)[/b]

Link to comment
Share on other sites

Dostałyśmy wiadomość na maila:

Witam serdecznie. Wysyłam Pani zdjecia pieska o ktorym mówiłam. Siostra na przełomie kwietnia - maja wyjeżdża do anglii do pracy. Piesek zostałby ze schorowana babcia która nie chodzi więc bedzie problem by pies mógł chociażby wychodzić na podwórko za potrzebą. Gdyby nie wyjazd siostry Nala zostałaby u nich napewno do końca swojego zywota,,, W zwiazku z tym bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu Nali dobrego domu.


OPIS NALI :


Piesek ma około 9 - 10miesięcy, jest tzw znajdą. Jest bardzo przyjazna, nikogo sie nie boi, wrecz odwrotnie jest dla ludzi a przedewszystkim dla dzieci bardzo miła. Lubi towarzystwo ludzi, lubi sie przytulać i spac w łóżku pod kołderką :) Głównym pozywieniem byla do tej pory sucha karma Pedigrie Junior, prócz tego babcia "pod stołem" dokarmiała Nale stąd tez jej okragłe kształty :) Boi się suszarki do włosów. Jest w miare posłuszna.


Do tej pory miała 2 szczepienia "BIOCAN DP" data: 10.08.2010r., "BIOCAN DHPPi" data:31.08.2010r. plus ODROBACZENIE data:31.08.2010r. leczona w prywatnym gabinecie weterynaryjnym w szczecinie.


[/QUOTE]



Szukamy małej domku :)



[img=http://images43.fotosik.pl/750/9126f0fe6137599emed.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Dostałyśmy wczoraj wieczorem wiadomość,że w Leningradzie na Wyszyńskiego w Policach lata po klatce królik.Aktualnie przebywa u nas w siedzibie.Królik ma tatuaż w uszach,w razie gdyby się znalazł właściciel będzie on zapytany o numer tatuażu :

63b53d92754da658med.jpg

57197355e7b658e9med.jpg

tel:888-816-843

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Dostałyśmy zgłoszenie wczoraj od mieszkanki Polic,że jej córka została obdarowana przez znajomych,którzy wyjechali za granicę-szczeniakiem,ale córka w ogóle nie jest odpowiedzialną osobą,mieszka w centrum Szczecina,pies nie wychodzi na dwór,nie dostaje picia,bo sika,a jak sika to dostaje po dupie.Ogólnie wcześniej matka odebrała im kota,którego rzucali po ścianach,też przejęliśmy nad nim opiekę.Miała nam dzisiaj sunię przywieźć,ale tłumaczyła się,że nie ma czym i nie może książeczki psa znaleźć.Powiedziała,że przywiezie za tydzień,bałyśmy się o życie psiaka,więc wsiadłyśmy w samochód i same po niego pojechałyśmy.Jej byli państwo podobno wzięli ją od pani,która ogłaszała szczeniaki do oddania,pani mieszka za Lidlem w Policach,a szczeniaki oddawała zainteresowanym pod Netto w Policach i to nie sama osobiście,ale wysyłała ze szczeniakami jakąś dziewczynkę.Wiemy co to za osoba,bo kilka miesięcy temu mieliśmy zgłoszenie o biegających psiakach po ulicy przed posesją i byłyśmy tam,więc szczeniaki zostały przez nas rozpoznane.Będziemy iść do tej pani na rozmowę,bo gdy proponowałyśmy jej pomoc w znalezieniu dobrych domków dla szczeniaków,to powiedziała,że nie potrzebuje pomocy.Szczeniak przebywa teraz w domu tymczasowym,będziemy robić mu ofertę adopcyjną i szukać mu dobrego i odpowiedzialnego domku stałego.Sunia jest po matce spanielce rudej,ale w ogóle nie przypomina matki,podobna jest do sznaucera,wielkości będzie do kolana gdzieś tak.Chętnych do adopcji prosimy o telefon 888-816-843


9c43092d7ae9eb5cmed.jpg

9a54a08135e93b1amed.jpg



Zaczynam dzisiaj ogłaszać sunię,bo książeczki jej raczej nie otrzymamy.Oto pierwsze ogłoszenia:

http://szczecin.szerlok.pl/oferta/4-miesieczna-sunia-do-adopcji-toz-police-ID5Hp1.html

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/12309567_4_miesieczna_sunia_do_adopcji_toz_police.html

http://www.morusek.pl/ogloszenie/51620/4-miesieczna-sunia-DO-ADOPCJI-TOZ-Police/

http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,30824,L2Fkb3BjamEtcHNhLXBpZXMtc3p1a2EtZG9tdSxzenVrYWosemFjaG9kbmlvcG9tb3Jza2llLCy2cmVkbmkscDAuaHRtbA==.html

http://www.naszszczecin.pl/dom-i-ogrod/inne/police-4-miesieczna-sunia-do-adopcji-toz-police.htm

http://szczecin.olx.pl/item_page.php?Id=182303985&g=6

http://www.petworld.pl/ogloszenie/psy/4-miesieczna-sunia-do-adopcji-toz-police/29409

Na razie starczy :)

Link to comment
Share on other sites

DO ADOPCJI:

Gwiazdeczka jest sześciomiesięczną kotką zabraną z ulicy, gdzie ciągle groziło jej niebezpieczeństwo ze strony agresywnych ludzi oraz innych zwierząt. 6 tygodni temu została pogryziona przez psa w lewą przednią łapkę, ale dzięki pomocy obecnej opiekunki rana została całkowicie wyleczona. W trakcie leczenia została także odrobaczona i odpchlona, a następnie trafiła do tymczasowego domu w którym obecnie przebywa.
Gwiazdeczka bardzo szybko przyzwyczaja się do ludzi, uwielbia głaskanie za które odwdzięcza się głośnym mruczeniem. Jest nauczona korzystania z kuwety, lubi bawić się wszelkiego rodzaju zabawkami i w pełni akceptuje obecność innych kotów. Gwiazdeczka jest kotką bardzo grzeczną i przyjacielską, która szuka stałego domu oraz opiekunów, którzy ją pokochają.




3495e097d91e6fa9med.jpg

Cypisek to około 10-miesięczny kocurek zabrany z miejsca nieprzyjaznego i niebezpiecznego dla kociaków. Miejsca graniczącego z ruchliwą ulicą, nieprzyjaźnie nastawionymi ludźmi i psami, które zabawiają się gonitwami za wystraszonymi kotami.
Kotek jest odrobaczony i odpchlony. Jest nauczony korzystania z kuwety, lubi bawić się różnego rodzaju zabawkami i jest przyjaźnie nastawiony zarówno do ludzi, jak i do innych kotów. Obecnie przebywa w domu tymczasowym czekając na kogoś, kto go pokocha i da szansę na szczęśliwe kocie życie.


bce01c0fe6cdef1cmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

KOTEK Z WYPADKU ZE STARYM ZŁAMANIEM,JUŻ PO OPERACJI,KOSZT SAMEJ OPERACJI I PRZEŚWIETLENIA 440ZŁ
Kotek przebywa u nas w siedzibie od kilku dni,dwa dni temu miał operację,wczoraj noga mu strasznie spuchła,musieliśmy znów jechać z kotkiem do Szczecina na zmianę opatrunku i kontrolę,dziś znowu z rana dziewczyny pojechały.

55a3062b57038432med.jpg

1c7f63199190b4ffmed.jpg

b4d721177c88ff4bmed.jpg

6afc85b44a7417bfmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=2][COLOR=darkorange]Pilnie[/COLOR] [COLOR=royalblue]szukam transportu z Darłowa do Lęborka[/COLOR] [COLOR=sandybrown]na 04.04 na godzinę 16 w Lęborku.[/COLOR] [COLOR=seagreen]2 koty[/COLOR] ( [COLOR=magenta]jeden bez łapki drugi z katarem[/COLOR] ..... ) [COLOR=seagreen]mają szansę na lepsze życie !!! [COLOR=red]MOGĘ ZWRÓCIĆ KOSZTY ![/COLOR][/COLOR]

[COLOR=deepskyblue]Proszę o kontakt na PW. :loveu::loveu::loveu:[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Kocurek jest pod moją opieką. Ustaliłyśmy z P. Prezes, że tak będzie lepiej dla kocurka. Bliżej do weta, który go diagnozował i prowadzi. Pierwszy dzień mamy za sobą, jest wszystko w porządku ale trzeba łobuza pilnować. Miał dwie przetoki niestety. Trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Dwie godziny temu dostałam telefon od naszej pani prezes z prośbą o szybki przyjazd na interwencję z aparatem.Była bardzo zdenerwowana,wezwana została policja,straż miejska,nawet kablówka.To co zobaczyłam przyprawiło mnie o łzy w oczach.Sami zobaczcie:

fa865a505e677401med.jpg

9e8552806e04c295med.jpg

8e4c47800b47f650med.jpg

aa87a898891a0c25med.jpg

9129e930e9bd1b8dmed.jpg

Niestety spóźniłyśmy się,choć zgłoszenie anonimowe do straży miejskiej było dopiero wczoraj.Psiak konał z głodu Bóg jeden wie ile czasu,drzwi obdrapane,chciał się wydostać,miski puste,a w nich prawdopodobnie resztki trutki na szczury.Choć brak nam funduszy mamy zamiar zrobić sekcję zwłok szczeniaka(koszt 250zł) aby dowiedzieć się ile czasu pies był głodzony i jaki powód był jego śmierci.Jeżeli ktoś byłby chętny w pomocy nam w tej sprawie lub pomóc pokryć choć część wydatków w tej sprawie-proszę przesyłać pieniądze na konto TOZ:

LUKAS Bank S.A.
26 1940 1076 3025 4299 0000 0000

Link to comment
Share on other sites

Psiak musiał tam spędzić całe swoje życie,smród po wejściu był okropny:

56406bc2ead3ca9emed.jpg

W pomarańczowej miseczce widać różowe granulki-prawdopodobnie trutka na szczury :(

36fb457a73727552med.jpg

f1d18b81b1b6313fmed.jpg

Tu ten psiak konał-20 metrów od innych domów i innych ludzi:

e6e953825d92a28dmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

To straszne.. Biedna psina.

Dziewczyny, słuchajcie, dzisiaj przeczytałam ogłoszenie o wolontariacie w TOZ'ie w moim mieście. Na czym taki wolontariat polega? Tam było napisane, że to tylko jeden dzień w miesiącu.. To co to za wolontariat?
A może to tylko spotkania są ten raz w miesiącu?
Zła jestem, bo to wypada akurat w tej chwili, a ja nie mogę tam dziś pójść. Następna okazja będzie dopiero za miesiąc.
Pójdę na pewno, ale może możecie mnie jakoś naprowadzić? Któraś z Was jest wolontariuszką w TOZ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pankracy']Czy ta osoba odpowie za ten ten czyn???[/QUOTE]

Robimy wszystko,żeby tak było,żeby psiak nie umarł na darmo.Ciałko zostało zawiezione do Szczecina na obdukcję,została wezwana policja,spisany został protokół i zrobione zdjęcia dowodowe,nasza pani prezes na komendzie spędziła wczoraj kilka godzin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pankracy']dziękuję za wiadomość - mam nadzieję że osoba która spowodowała smierć tego maleństwa odpowie za to aby takich sytuacji nie było już wiecej...pozdrawiam i trzymam kciuki[/QUOTE]
Też mam taką nadzieję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...