Jump to content
Dogomania

Kastracja tak czy nie?


shedow

Recommended Posts

Mój demonek kofanie moje ... zeszło mu tylko jedno jądro... jeden weterynarz mnówi zeby nie kastrować a drugi zeby kastrować... czy kastracja nie zmienie jego vharakteru??? A ja nadal nie wiem któremy wetowi wierzyć... :(

Link to comment
Share on other sites

Kastrować.
O skutkach, nastepstwach i ew. powikłaniach pokastracyjnych jest tu wiele wątków, więc skorzystaj z opcji "szukaj".

Natomiast wskazaniem do kastracji wnętrów jest duże prawdopodobieństwo nowotworzenia jądra, które nie zstąpiło do moszny. Jądro może zatrzymać się w kanale pachwinowym, wtedy możliwe jest (choć nie zawsze) wyciągnięcie jądra od strony moszny, ale może być też w brzuchu i wtedy trzeba otworzyć jamę brzuszną.

Link to comment
Share on other sites

a co jeśli piesek jest po operacji usunięcia jednego jąderka.ale drugie jest na swoim miejscu?kastrować??bo weterynarze mają rożne opinie.jedni mówią kastrować, inni że jąderko wytwarza potrzebne do prawidłowego funkcjonowania psiaka, zwłaszcza młodego, hormony.i co teraz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aeniolek']a co jeśli piesek jest po operacji usunięcia jednego jąderka.ale drugie jest na swoim miejscu?kastrować??bo weterynarze mają rożne opinie.jedni mówią kastrować, inni że jąderko wytwarza potrzebne do prawidłowego funkcjonowania psiaka, zwłaszcza młodego, hormony.i co teraz?[/quote]Na ten temat czytałam dane tylko dotyczące ludzi i nie wiem, czy tak samo jest u psów. U ludzi, gdy jedno jądro nie zejdzie, rośnie prawdopodobieństwo nowotworu w OBU jądrach, i tym, co nie zeszło, i tym drugim, normalnym. (Ludzi oczywiście się w takich przypadkach nie kastruje, ale to z innych względów ;-) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']tez uwazam ze kastrowac! kastracja nie zmienia charakteru psa,, jedynym skutkiem ubocznym moze (ale nie musi!) byc przybieranie na wadze[/quote]
A ja bym powiedziała, że jest odwrotnie. Kastracja może zmienić charakter psa "na lepszy" (patrząc z naszego, czyli ludzkiego punktu widzenia), natomiast pies nie przytyje, jeśli będzie odpowiednio żywiony i prowadzony. To samo zresztą dotyczy psów niekastrowanych. Zazwyczaj te wszystkie upasione parówy toczące się po ulicach nie są wykastrowane.

Link to comment
Share on other sites

no gdyby mój pies przybrał na wadze to bym ise cieszyła... i to bardzo. Demon waży 5 kg... ale jest potwornie chudy.... zebra mu widac.... a nie wiem jak go zacheciec do jedzenia... a co do kastracji to mnie sie wydawało ze zmieni sie charakter na ciape jakąs... ale ja tego nie wiem.. aha i wiecie... jemu jedno jądro zeszło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shedow']aha i wiecie... jemu jedno jądro zeszło :)[/quote]No przecież pisałaś o tym w pierwszym poscie i wszyscy się właśnie do tego odnoszą. Podsumowując, jeśli zeszło tylko jedno jądro, to pies ma zwiększone prawdopodobieństwo złośliwych nowotworów jąder i należy psa wykastrować - tak przynajmniej głosi obecna praktyka weterynaryjna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...