Jump to content
Dogomania

Błąkające się szczenię w typie husky...


yup

Recommended Posts

Witam, może ktoś mógłby mi pomóc? W miejscu gdzie pracuję błąka się szczeniak w typie rasy husky...raczej się zgubił lub ktoś go wyrzucił, bo jest baaaaardzo głodny no i brudny, jednak nie boi się ludzi. Co robić?? Dzwonić na schronisko? szkoda mi go do schronu:((
[IMG]http://i56.tinypic.com/343qgbs.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yup']Witam, może ktoś mógłby mi pomóc? W miejscu gdzie pracuję błąka się szczeniak w typie rasy husky...raczej się zgubił lub ktoś go wyrzucił, bo jest baaaaardzo głodny no i brudny, jednak nie boi się ludzi. Co robić?? Dzwonić na schronisko? szkoda mi go do schronu:((
[IMG]http://i56.tinypic.com/343qgbs.jpg[/IMG][/QUOTE]

Zrób ulotki ze zdjęciem i rozwieś po okolicy, w najbliższym gabinecie weterynaryjnym, w sklepach i miejscach, gdzie najwięcej ludzi przychodzi. Napisz, gdzie go można spotkać, jeśli nie możesz go wziąć do domu. Ludzie często nie zwracają uwagi na psiaka, ale zwrócą uwagę na ogłoszenie i wtedy się zastanowią, może zadzwonią.

Ja ostatnio znalazłam dorosłego psa, rozwiesiłam takie ulotki i znalazł się właściciel po kilku dniach, a do tego dzwoniły jeszcze 2 osoby, które wyraziły ochotę opieki nad psiakiem.

Można też zgłosić do gminy lub straży miejskiej fakt, ze szczenię błąka się w okolicy. Wyślą specjalny patrol, który odwiezie zwierzaka do schroniska. Niestety wówczas już mamy niewielki wpływ na to co się ze zwierzakiem stanie. Wpuszczą go pewnie do boksu i utknie tam na kilka miesięcy. Ale zawsze to bezpieczniejsze, niż złapanie kleszcza z babeszją na wolności lub wpadnięcie pod samochód i głodówka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...