Jump to content
Dogomania

Sokół za TM


katarzyna09

Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='paula_t']Udało się zebrać 212 złotych!!!!!:multi:
Dziękuję Wam Ciotki, że cały czas byłyście:loveu:[/QUOTE]
Super!!!:multi:
Paula,to Tobie należą się wielkie podziękowania :buzi:

[quote name='ajlii']Ładny wynik paula_t :))


A Amiś się chwali - wczoraj jadł sushi :D[/QUOTE]
Oj ajlii,rozpieszczasz Nam te psiaki,rozpieszczasz...:);)


Na koncie Sokołka pojawiły się pieniążki od Selengi-20zł(stała za październik i 10zł jednorazówka na usg)
Selengo,bardzo dziękujemy! :)

Edited by katarzyna09
Link to comment
Share on other sites

A Amisia dziś boli tylnia łapka. Stawia ją nieprawidłowo, wyraźnie odciąża.
Prawdopodobnie ma to związek z pogodą - dziś u nas mokro, zimno i nieprzyjemnie. Dziś łapę dogrzewamy, Amiś dostaje też codziennie inflamex. Ale jeśli nie będzie poprawy wraz ze zmianą pogody, to Amiś będzie musiał odwiedzić weterynarza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iljova']Hei Amisiątko kochane i rozpieszczane ;-)
Ajlii wzięlabys na Dt lwa ?(tzn mnie ;-))[/QUOTE]

Niestety, nie mam wolnych miejsc ;)



Dziś z rana znów problem z Amiśkową łapą. Przygladałam się jak chodzi, możliwe że jednak dają znać uciski w kręgosłupie.

Przegadałyśmy problem z Katarzyną09 i plan jest taki - jutro Amiś jedzie do weterynarza.
Wcześniej spróbujemy złapać mocz i ubłagać panie w laboratorium by wyniki były o takiej godzinie, by zabrać je od razu do lecznicy. Ze względu na zniszczoną śluzówkę pęcherza i kamicę trzeba bardzo kontrolować, by jak najszybciej wyłapać potencjalny stan zapalny.
Od dziś też przygotowujemy Amisia do usg (espumisan + yuka). Amiś miał usg w marcu, dr Marciński zalecił powtórzyć je za pół roku. Zrobimy je w tym tygodniu już.

A dziś Amiś popisał się... Odmówił wyjścia na dwór rano. Raz zawrócił do pokoju. Drugi raz próbowałam Go wyprowadzić na siku... więc spompował mi się w pokoju, przed samymi drzwiami... i zwiał do sypialni :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem Kasiu, dlatego pytam.
To mówcie od razu, bo i tak dopiero wysyłam pieniążki jak WSZYSTKO wpłynie na konto, nie ma żadnego podziału na Amisiowe i Ramzeskowe póki co.
Podajcie mi ciotki nr konta na pw, ja zaraz sprawdzę ile mi wpłynęło (i tak muszę pouzupełniać na bazarku) i od razu przeleję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Dobrze dziewczyny, że nie zwlekacie z wizytą u weta i postanowiłyście go od razu zabrać, bo nie wiadomo co z tą łapeczką, a trwa to już kilka dni:/
[/QUOTE]

Od wczoraj rana. Wczoraj można to było jeszcze zwalić na pogodę (mokro, wietrznie, zimno), ale dziś od rana tak samo. Po rozchodzeniu łapka już lepiej funkcjonuje, ale rano stawiał ją źle. Możliwe jest wszystko - od ucisków, przez stan zapalny, po odzywający się stary uraz (mógł być kiedyś kopnięty, uderzony przez samochód), aż po stare odmrożenie.
Nic to, jutro jedziemy do lecznicy. Ale dopiero po południu będzie weterynarz, który od początku leczy Amisia - więc wieści wieczorem.

Dziś Amiś się też... bawił :) Z wielkim zaangażowaniem obgryzał gałęzie winogron, i widać że sprawiało Mu to wieeelką frajdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Amisiek dziś wstał bez problemów i podreptał do ogrodu... :)[/QUOTE]
a po południu pojechał do weta ;)
Tak jak ajlii przypuszczała jest ucisk na nerw w kręgosłupie.Sokołek dostał już zastrzyk.
Niestety,ale powróciło zapalenie pęcherza,od jutra będzie brał antybiotyk.Poza tym ,jak na swój wiek psina dobrze się trzyma:lol:

Na koncie Sokołka pojawiły się pieniążki od:
mparsley-10zł(stała)
rencia42-30zł(stała)
paula_t -85zł(bazarek)
ania shirley-30zł(stała)

Sokołek pięknie Wam dziękuje :-)

Stan konta,po wysłaniu ostatniej raty za hotelik 62,40zł
Jutro trzeba będzie rozliczyć się z ajlii za dzisiejszą wizytę Sokołka u weterynarza.

Edited by katarzyna09
korekta
Link to comment
Share on other sites

Amiś, jak napisałam Katarzyna09, był dzisiaj w lecznicy.
Złe stawianie łapki jest wynikiem ucisku w kręgosłupie. Nie pierwszy raz Mu to przeszkadza w prawidłowym poruszaniu się, ale tym razem poszło w jedną stronę. Dostał już lek zmiejszający obrzęk i mamy nadzieję ze znów pomoże.
Amiś miał też zbadany mocz i na wizytę pojechaliśmy już z wynikami. Niestety, jest stan zapalny. Nie dziwi specjalnie, bo Amiś ma zniszczoną śluzówkę pęcherza - i stąd częste kontrole moczu. Dostał antybiotyk. Ale tu dobra wiadomość - w osadzie są "pojedyńcze szczawiany wapnia" :) A to oznacza, że specjalistyczna karma przynosi rezultaty :))
Poza tym Amiś zbadany ogólnie i uznany za psa w dobrej formie :) Wagę trzyma - 39,7 kg. Oczka ok, bez cech stanu zapalnego czy łzawienia. Uszy - prawe czyste, w lewym niewielka ilość włoszczyny bez cech stanu zapalnego! Nadal trzeba wykonywać zabiego pielęgnacyjne, ale jak widać efekt przynoszą. Skóra - niewielki łojotok... przy całej batalii o zdrową skórę, przy jej kruchości, podrażnieniach to naprawdę bardzo cieszy :) Serce - w dobrej formie jak na wiek Amiśka. Stawy - o dziwo bardzo sprawne, można je przy zbadać do granic fizjologii, nic nie chrupie, zachowana świetna ruchomość.
Planowane na ten tydzień usg musimy jednak przesunąć. Wg weterynarza u Amisia wystąpi przy zapaleniu częstomocz - a do usg powinien mieć pełny pęcherz. Do tego zmuszczanie Go do trzymania moczu w tej sytuacji nie będzie ani dobre dla zdrowia, ani przyjemne. Badanie umówione jest więc na przyszły czwartek. Amisiowi trzeba też zrobić badania krwi - wiek jest tu niestety wskazaniem do kontroli.

I tu normalnie musze się poskarzyć na Amisia... O ile obsikanie kołdry w samochodzie było kwestią chorego pęcherza, to ta kupa na środku lecznicy to już nie koniecznie... :/ Ale przy okazji wiemy że chłopak ma trawienie poprawne, bo kupa kompletnie fizjologiczna i prawidłowa :)

I na koniec - dla wszystkich cioteczek i fanów Sokoła vel Amiśka vel Kosmity:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/c67.0.403.403/p403x403/36575_324665717631621_1174459271_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...