Jump to content
Dogomania

Kynofobia...


Recommended Posts

Witam, założyłam ten wątek, ponieważ od jakiegos czasu zajmuję sie terapia ludzi dotkniętych kynofobią...z tego co wiem poza moim nie ma Osrodka zajmującego sie tą przypadłościa, ale może sa tu osoby , które zetknęły się z kynofobia podczas swoich zajęć terapeutycznych ;)

Link to comment
Share on other sites

w fundacji Przyjaciel zajmuję się kynofobią, pracuję głównie za pomoca wizualizacji i sytematycznej desensytyzacji. Na kilka przypadków dwa udało nam się wyprowadzić tylko i wyłącznie za pomocą zajęć w funadcji także nasz "mały-duży" sukces. Jeśli chciałabyś się powymieniać jakimiś szczegółowymi doświadczeniami to proszę o maila.

Link to comment
Share on other sites

Nie wszyscy ktorzy pracuja z psami zakladaja osrodki w ktorych rozwiazuje sie konkretne problemy.Mysle ze jest wiele osob ktore spotkaly sie i poradzily sobie z podobnymi przypadkami .Napisze o sobie , Bardzo czesto spotykam sie w swojej pracy z osobami bojacymi sie psow , czesto tez po wielokrotnosci spotkan te osoby juz nie maja problemow .
Mozemy to nazwac kynofobia uwielbiamy wszystkio wdrukowywac w ramki. Sa to z reguly problemy nabyte urazami po spotkaniach z psami , lub wbudowane przez rodzicow czy tez spowodowane lakonicznymi kontaktami z czworonogami. Dlatego prowadzac program "Kudlaty przyjaciel" udaje mi sie rozwiazywac takie problemy jak tez uczyc wlasciwago sposobu radzenia sobie z psami.

Link to comment
Share on other sites

Bobek zgadzam się z tobą całkowicie, bardzo często przychodząc na zajęcia spotykam się, że pierwszą reakcją na spotkanie jest strach, który ma różne przyczyny, m.in. takie jakie podałaś/leś i różne formy spotkań z odpowiednim psem mogą ten starch wyeliminować.
Ale pisząc o kynofobi uważałam, że rozmawiamy o fobi, ze wszystkimi jej klinicznymi objawami, które wymagają długotwałego leczenia i o właśnie takich przypadkach pisałam
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='WiBa']Ale pisząc o kynofobi uważałam, że rozmawiamy o fobi, ze wszystkimi jej klinicznymi objawami, które wymagają długotwałego leczenia i o właśnie takich przypadkach pisałam
pozdrawiam[/quote]
WiBa, czy piszesz o fobii jako o jednostce klinicznej w rozumieniu DSMIV ???
Jeśli tak, to wymaga to precyzyjnej diagnozy i leczenia psychiatrycznego zarówno farmakoterapeutycznego, jak i psychoterapeutycznego.
Ale czy jest to zagadnienie do dyskusji na tym forum :cool1: ?
pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Diagnoza specjalisty owszem, proces psychoterapeutyczny (nie zawsze psychiatryczny) owszem , farmakologia nie zawsze, a do desensytyzacji nie ma nic lepszego jak idealnie ułozony pies:lol:
modelowanie jest uznane za jedną z najlepszych metod leczenia fobi u dzieci, zwłaszcza gdy w procesie terapii biora udział rówiesnicy lub osoby znaczące dla dziecka
a jeśli można wykorzystać psa w procesie terapeutycznym to dlaczego nie pisac o tym tutaj?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...