Jump to content
Dogomania

Kiedy czesać? Na 'mokro' czy 'sucho'?


kara125

Recommended Posts

przeglądam forum o pielęgnacji sierści już od jakiegoś czasu, bo za niedługo sama będe miałą długowłosego psiaka... i opinie sa pełne sprzeczności :roll: jedni mówią, żeby nie czesac psa, kiedy jest mokry, bo wtedy z włosem coś może się stać, inni tylko 'na mokro' - po kąpieli albo spryskaniu jakimś preparatem. A ja w związku z tym nie wiem co robić - bo psa będę zmuszona chyba czesać codziennie. Ale jeśli można go czesać tylko na mokro, to jakoś nie usmiecha mi się wydawanie majątku na preparaty Hery ;) A wy co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies tez ma długą sierść i i zawsze po kąpieli czeszę kiedy jest mokra - na codzień przydaje sie spryskanie wodą a kiedy pojawi się jakis niesforny kołtunik - wtedy wkracza odżywka wymieszana z wodą :) -jakiego będziesz miała pieska ? :)

Link to comment
Share on other sites

Eh, to ja mam do was pytanie. Najprawdopodobniej w zimie będe miała szczeniaka rasy chihuahua długowłosa. Wiadomo, te psiaki należy codziennie czesać. Ale skoro na mokro, to jak ja będę mogła go czesac na mokro w zimie. Bo wiadomo - szczeniak musi często siusiać, a ja nie wiem, czy siersc wyschnie mu do tego czasu[nawet jesli przed czesaniem z nim wyjde]. Nie mam ochoty, żeby raz siusial w domu, raz na podworku, bo moze sie do tego nie przyzwyczaic i bedzie zdezorientowany. Moja kolezanka raz tak miala [tylko ze pies rasy ON] - raz zalatwial sie na dworze, raz w domu i skonczylo sie na tym, ze szczeniak sikal w domu i to nawet nie na gazete...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ludziska, bez przesady! o sierści można powiedzieć, że jest mokra praktycznie po kąpieli. Co do czesania, nie rób tego codziennie, bo Twoj cziłała z długowłosego stanie się krótkowłosy:roll:
moim zdanie raz na tydzien w zupełności wystarczy
Mozesz czesać delikatnie sychą sierść. Możesz też użyć specjalnych preparatów, które tylko nawilgocą (a nie zmoczą!) kudełki. Nawilża się specjalnymi preparatami np. hery.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jak czesac to tylko na mokro. Wystarczy spryskac przegotowaną woda ze zraszacza. A z tym czesaniem to błagam nie przesadzajcie :crazyeye: Ja mam dwie długowłose suki collie a czesze je raz na 2 miesiace i to wystarcza. Przy zbyt częstym czesaniu wyrywa się sporo zdrowego włosa i po pewnym czasie pies robi się łysy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Ja czesałam zawsze na sucho :roll: I nie zauważyłam u niej połamanego włosa...

A jeśli chodzi o szampon to najlepsze są z firmy Hilton. No znaczy dla mojego psa są najlepsze.

[QUOTE]Jak czesac to tylko na mokro. Wystarczy spryskac przegotowaną woda ze zraszacza. A z tym czesaniem to błagam nie przesadzajcie Ja mam dwie długowłose suki collie a czesze je raz na 2 miesiace i to wystarcza. Przy zbyt częstym czesaniu wyrywa się sporo zdrowego włosa i po pewnym czasie pies robi się łysy.[/QUOTE]

Raz na 2 miesiące czesać długowłosego colie ? :O.

Link to comment
Share on other sites

Kamcia oczywiście, ze tak. Czasem nawet rzadziej czeszę. Prawidłowy włos collie nie plącze się. Gdybym czesała je chociażby raz w tygodniu to nigdy nie miałby pięknego włosa...bo wogóle nie miałyby włosa. Mam te psy już 6 lat i trochę na temat pielęgnacji ich sierści wiem zwłaszcza, ze moje psy w opisach z wystaw zawsze mają podkreśloną wspaniałą kondycję i strukturę włosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:lol: [quote name='Diana14']Kamcia oczywiście, ze tak. Czasem nawet rzadziej czeszę. Prawidłowy włos collie nie plącze się. Gdybym czesała je chociażby raz w tygodniu to nigdy nie miałby pięknego włosa...bo wogóle nie miałyby włosa. Mam te psy już 6 lat i trochę na temat pielęgnacji ich sierści wiem zwłaszcza, ze moje psy w opisach z wystaw zawsze mają podkreśloną wspaniałą kondycję i strukturę włosa.[/quote]
:lol: Ja moje kudłacze czesze dwa razy w tygodniu,spryskuje włos lekko.A po kąpieli czesze i jednocześnie susze suszarką,zgadzam się a Wami nigdy nie czeszemy na sucho:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja mojego kudlacza czesze tylko po kapieli przy suszeniu( raz na7-14 dni)po samej kapieli zawijam go w reczniki i koce i spi godzinke sobie,pozniej go wyciagam wcieram jedwab w kudly i z suszarka czesze.
a tak na codzien przeczesuje tylko jak gdzies w gosci idziemy:evil_lol: ( wtedy na wilgotno oczywiscie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']tak an sucho zwyklym psim grzebieniem.. pod wlos i z wlosem... i na bok hehe na mokro nie lubie czesac.. wiec czesze przed splukiwaniem woda bo kapieli z szamponami tez unikamy.. a psy maja piekna i lsniaca siersc:)[/quote]
:lol: mOJE MAJĄ PIĘKNY WŁOS I BEZ SZAMPONIKU I ODŻYWECZKI BYŁO BY MARNIE,ale są śliczne i pachnące no i nie ma w domu sierści hi hi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...