Jump to content
Dogomania

Jantar,smutny psiak POJECHAŁ DO WSPANIAŁEGO DOMU!!!


Romka

Recommended Posts

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/ee4ac4a04263006df277e2ce3e1d0b42,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/d9cf58b73e8e79187119355f0aefb947,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/0ae7866541d8987a66a677506655e451,10,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/aa936a548f2884767c7fd6bea7e34c9f,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']Dora,to co proponujesz w warunkach schroniskowych nie jest możliwe.Nikt nie nakarmi i nie dopilnuje Jantara,żeby jadł karmę ,którą kupimy.To jest schronisko...Psiaki dostają także kaszę z mięsem oraz suchą karmę.Puszki nawet biedronkowe są dla psiaków czymś co lubią najbardziej.Jantar wyglądał bardzo dobrze,Masza jest charakterna i Jantar pewnie jej ustępuje przy jedzeniu.Najlepiej byłoby gdyby Jantar siedział sam lub z innym łagodnym psiakiem.[/QUOTE]
Najlepszy to bylby dom dla niego.........

Link to comment
Share on other sites

Jantar w niedzielę miał wizytę... :smile:

 

 

10583775_273629436166590_1908194587_n.jp

 

10708410_273629359499931_1105730347_n.jp

 

10660593_273629142833286_2062044693_n.jp

 

10706525_273629396166594_378974199_n.jpg

 

10685114_273629372833263_567781778_n.jpg

 

 

...czekamy na rozwój wypadków...

 

 

Przy okazji wizyty nasze psiaki dostały duuuużo puszek mięsnych,które będziemy wykorzystywać do pracy szczególnie z psiakami wycofanymi.Dostałyśmy także 2 linki 5 m i 10 m oraz różne przysmaki.DZIĘKUJEMY BARDZO!!!!!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Jutro nasz kochany Jantar jedzie do domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smile: I jest to dla mnie najbardziej nieoczekiwana adopcja.Będzie to adopcja dogomaniacka bo przyszła opiekunka naszego Jantarka to czynna użytkowniczka forum dogomania.Osoba zwierzolubna,która pomaga psiakom,m.in z Palucha.

 

Mam nadzieję,że zjawi się wkrótce na wątku lub zjawi się po przyjeżdzie Jantarka do domu i opowie nam wszystko :smile:

 

A dom Małgosi ,żyje od kilku dni przyjazdem Jantara.Jantar ma już adresówkę,umówioną wizytę u lekarza.Umówione spotkanie z behawiorystą oraz przygotowaną budkę.Nie na podwórko oczywiście ,tylko budkę do domu.Małgosia doszła do wniosku,że skoro od wielu lat zna tylko budę,to na początek niech będzie buda,żeby Janatar poczuł się bezpiecznie.

 

A domek Jantara to domek z ogrodem,Jantar będzie mieszkał w domu razem z suczką owczarka belgijskiego oraz appenzellerem,obydwa psiaki na zdjęciu powyżej.w domu dwoje dorosłych ludzi i dorastający chłopcy.Wszyscy czekają na Jantara :smile:

 

 

JANTAR DOCZEKAŁ SIĘ DOMKU!!! NARESZCIE,pewnie Figaro maczał w tym palce :smile:

Link to comment
Share on other sites

Jantar pozdrawia z domu!!!!!!
Pierwszy dlugi i pełen wrażeń dzień Jego NOWEGO ŻYCIA właśnie się kończy. Jantar, zwinięty w kłębuszek śpi spokojnie.......

Dom zawdzięcza wyłącznie WAM, którzy z determinacją i wiarą w lepsze czasy prowadziliście jego wątek przez niemal 4 lata!
Gdyby nie dogomania nie dowiedziałabym się o Nim...
WIELKI SZACUNEK DLA WAS WSZYSTKICH

Romka obiecała, że powkleja trochę zdjęć, które w ciągu dnia przesylalam jej telefonem dzieląc się na szybko kolejnymi
"Odkryciami Jantara"

Najpierw była droga do domu- godzina minęła calkiem dobrze

potem umówiony weterynarz - ogólnie pies jest w niezłym stanie, ma chore uszka, duże zaniki mięśni, ale całkiem dobre bioderka i całkiem niezłe wyniki badań laboratoryjnych krwi a do tego rewelacyjnie znoszący wszstkie zabiegi

potem zwiedzanie podwórza- przewąchał i zaznaczył chyba każdy cm 2 terenu

po zwiedzaniu był czas na kontakty miedzysąsiedzkie- zachowywał się rewelacyjnie

następnie wizyta behawiorysty, który potwierdził, że Jantar to mocny, zrównoważony i pewny siebie pies, co niestety wróży nam kłopoty, bo dokladnie taki sam jest jeden z moich psów. Potem był długi spacer zapoznawczy obu "panów" i narazie przez dluższy czas ich kontakty będą ograniczone tylko do wspólnych wyjść
Na szczęście kontaktów z suką ograniczać nie trzeba, więc Jantar nie jest samotny

potem było wspólne siedzenie na tarasie z tlumaczeniem, że leżenie na matercyku jest zdecydowanie lepsze od leżenia na zimnych płytkach- oj trochę to trwało, zanim załapał. Za to teraz ćwiczy różne pozycje odpoczynkowe wyłącznie na materacyku

Następnie kolejny spacer, tym razem solo tylko z człowiekiem. Rzeczywiście calkiem dobrze chodzi na dość dlugiej smyczy, w co trudno mi było uwierzyć patrząc na jego wyczyny na spacerach w schronisku

w międzyczasie Jantar odkrył istnienie lustra, ulegając calkowitej fascynacji tym drugim pozytywnym rozmerdanym psem, który na niego patrzy. Do tej pory mijając lustra przystaje i nadal się przygląda...


I tak dalej... i tak dalej-można by pisać dlugo.na koniec tej pospiesznej relacji- Wielki szacunek dla wszystkich osob, ktore zajmowały się nim w schronisku, za to, że po 4 latach pobytu w boksie pies potrafi rewelacyjnie odnaleźć się w tak innych warunkach, że potrafi być taki normalny ... dziekujemy Wam za wasze serce włożone w tego psa
:)
P.S.Jantar szybko się uczy- już wie, że nie warto skakać na człowieka jak chce się dostać jedzenie i że otwarte drzwi wcale nie oznaczają, że można przez nie wejść bez zaproszenia. Rozumie już znaczenie słowa "fe". Na widok ludzi natychmiast przybiega merdając ogonem i chce im towarzyszyć







Jantar podbił serca wszystkich osób, ktore miały dziś z nim kontakt swoją miłą nienachalną bardzo proludzką postawą.

Link to comment
Share on other sites

65bb8ce633514d7a5ba822e8ab29cc0d,10,19,0

 

 

d8156c39a56ae11ec79e603c00839adf,10,19,0

 

922fa9f11d24625833610d88b1f0394d,10,19,0

 

a917d1e7f6f69ea7e720b7c2964bd5ea,10,19,0

 

 

JANTAR,kochany psiaku,obyś cieszył się tym domkiem jak najdłużej... :smile:

 

 

MAŁGOSIU,DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO! :smile:

 

 

Nasze psiaki otrzymały ponadto kolejne 2 linki oraz karmę proplan dla małego Simby i karmę Brit dla psów dorosłych.DZIĘKUJEMY! :smile:

 

 

Zmieniam tytuł wątku .

 

Dora pewnie nie uwierzy jak wejdzie na wątek i zobaczy gdzie jest Jantar :smile:

Link to comment
Share on other sites

Nie uwierzy to malo powiedziane,jestem w lekkim szoku :tard:

nadzieje stracilam....CUD...

Beta JESTES WIELKA :Rose:

niech Cie w zyciu spotka wszystko co najjjlepsze

taka bida z Jantarka,duzy staruszek,a teraz takie wspaniale zycie

slow brak,zeby wyrazic co czuje

przeczytalam zmieniony tytul watku i czytam jeszczze raz....i jeszcze....

co???Jantarek znalazl dom??????

Kochany psiaku badz szczesliwy i dlugo ,dlugo zyj :D

Link to comment
Share on other sites

Romko, nie tylko Dora jest w pięknym szoku!!!  :loveu:

Ja znam Twoje wątki schroniskowych psiaków. Podczytuję i podziwiam cicho i z daleka.   :smile:  Trafiłam kiedyś do Jantaraka i było mi miło, że jest tu Dora. Ty, Romko, mnie nie znasz, ale Dora trochę tak...  ;-)

Jantarku, wszystkiego dobrego w kochającym Domku.   Czekałeś tak długo, ale warto było.  :smile:

Zgadzam się... Beta, jesteś Wielka.  :smile:

Romko, jesteś niezwykła. :Rose:

Jeszcze tylko napiszę, że kiedyś tu Dora pocieszała Jantarka, że jego siedmioletnia koleżanka w niedoli ze Szczebrzeszyna dwa lata czekała i też ma Dom! Ten Dom to mój Brat i Jego Rodzinka.

Od trzech miesięcy Rodzinka naszej kochanej suni od Dory. Sonieczki.  :loveu:

Cuda się zdarzają. Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za Jantarka. Pokochajcie się szybko Wszyscy. :smile:

 

A Sonię mam w swoim awatarku, Romko... Pasują do siebie z Jantarkiem.  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Drogie Ciocie

Ja rzeczywiście jestem wielka..... bo mam ponad 1,8 m wzrostu....ale z innych powodów wielka się nie czuję. Bardzo Wam dziekuję za zaufanie, rzeczywiście całą rodziną zrobimy wszystko żeby Jantarowi było dobrze. Tu wyjątkiem będzie zapewne mój pies Frynio, który z całą pewnością, przynajmniej narazie dobrze Jantarowi nie życzy:( (zresztą Jantar jemu także) ...ale od czego są behawioryści... jakieś rozwiązanie znajdziemy

i jak już pisałam we wczorajszym poście-WIELKI SZACUNEK NALEŻY SIĘ WSZYSTKIM DZIĘKI KTÓRYM TEN PIES PO 4 LATACH SCHRONISKA JEST NORMALNYM PSEM, który daje radę w tak innym środowisku. To WY jesteście wielcy.!!!!!!!
( Romko! ile trzeba mieć wiary w ludzi, żeby przez 4 lata "ciągnąć" wątek psu, którego nikt nie chce adaptować....):)...

A co u Jantara? Znalazł sobie miejsce, w którym wypoczywa i widać, że czuje się bezpiecznie i chętnie spedza tam czas. To miejsce jest na zadaszonym tarasie, z którego dobrze widać ulicę. Położyliśmy mu tam materac.
Zwiedził i obwąchał już wszystko.

Dziś wieczorem pierwszy raz widziałam Jantarowe przeciąganie się z wyciągnięciem tylnych nóg (oczywiście tylko trochę je wyciągnął, ale jednak)i było to rozczulające
Pierwszy raz widzialam także jak tanecznym krokiem merdając na boki ogonem witał wracajacego do domu Pańcia. I pierwszy raz była w tym radość a nie bezradność i zagubienie- a to dopiero drugi dzień!!!

Mam wrażenie, że Jantar nigdy nie mieszkał w domu - nie wie co to szyba w drzwiach, lustra go zadziwiają i przynajmniej narazie zdecydowanie lepiej czuje się na dworze

pozdrawiamy z Jantarem
to naprawdę bardzo fajny pies!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A ja mam jeszcze takie zdjęcia z domku i codziennie dowiaduję się o postępach Jantarka. :smile: ADASIU,może  uda się z tych zdjęć wykorzystać,jakieś do metamorfoz :smile:

 

ed695be8c1467f91c2a0e7eec3fcde6f,10,19,0

 

36cfc2584acfd2ed771b6fd40980dca6,10,19,0

 

Uważnie słuchamy co dom nie mówią i uczę się :smile:

 

91e91f34700892cf0f981ca5da00acf3,10,19,0

 

Biegamy :smile:

 

533f026a0844628e424742d5ac811151,10,19,0

...i to tak szybko,że zdjęcie trudno zrobić :smile:

 

Kuchnia :smile: ,ulubione miejsce wielu psiaków,Jantara też :smile:

 

17fa7571e5a65b6fae0785ef22a4b773,10,19,0

Link to comment
Share on other sites

I mam kolejne zdjęcia z domu Jantarka,na których chyba widać już trochę inny wyraz oczu i pychola.Zobaczcie sami :smile:

 

 

 

 

2e6de6ef9a1c46d179e147fe209bcc2a,10,19,0

 

 

 

03095bf3f20a182b21831921e3586800,10,19,0

 

TO BĘDĄ TE ZDJĘCIA!

 

05838fe56af4d9ff94ac8c3c52630eb9,10,19,0

 

Mam wrażenie,że są bardzo podobni do siebie z Betą

 

4e08c3ec5855ef17d8abca4c60454d29,10,19,0

 

f9355672ec04f00e8403df5d410d8bf9,10,19,0

 

Nie widziałam go dawno tak radosnego :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...