Jump to content
Dogomania

Uraz stawu kolanowego a naturalne suplementy.


evel

Recommended Posts

Moja suka dzisiaj rano zrobiła sobie "coś" ze stawem kolanowym :roll: Z pierwszych oględzin weta (z jedynego otwartego w niedzielny poranek gabinetu) wynika, że najprawdopodobniej jest to nadwerężenie więzadeł kolanowych w prawej nodze. W związku z tym mam kilka pytań i liczę, że bardziej doświadczone w tym temacie osoby mogą udzielić mi jakichś cennych rad.

Psica ogólnie je Brita Care, dokładnie [URL="http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dla-psow/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice/3"]TĘ[/URL] karmę. Do tego, z różną częstotliwością, warzywa, owoce, nabiał (ser biały, jogurt naturalny), czasem surowe jajko, czasem gnata z indyka, oliwę z oliwek, miód i takie tam.

Pan wet stwierdził, że suka jest za tłusta i trzeba ją odchudzić. Rozumiem, że trzeba zmniejszyć racje żywnościowe, bo co innego pies, który codziennie biega, biega, biega, skacze, aportuje, przeciąga się i robi sto innych rzeczy a co innego kanapowy spacerowicz podblokowy, ale czy ten pies jest gruby? :roll:

[URL]http://img28.imageshack.us/img28/3067/sdc10366rc.jpg[/URL]

[URL]http://img99.imageshack.us/img99/8119/sdc103561.jpg[/URL]

Obecnie suka waży 10,3kg, przy 40cm w kłębie, żeberka ma łatwo wyczuwalne pod lekkim naciskiem, więc nie wiem, może pan wet jakiś przewrażliwiony?

Psica zjada 100g karmy dziennie (wg rozpiski na opakowaniu powinna dostawać 115g), do ilu powinnam zmniejszyć tę porcję? Do 75g czy jeszcze mniej?

Co jak najbardziej, powiedzmy, naturalnego mogę jej podawać, żeby szybko doszła do siebie? Słyszałam dobre rzeczy o galaretce z kurzych łapek czy świńskich nóżek, rozumiem, że gotuje się te odnóża w małej ilości wody i pies ma dostawać ten sam gęsty hm... płyn.

Z mojego szperania wynika, że dobrze na stawy robi... zwykły tran. Jak to podawać, żeby nie przedobrzyć?

Czy coś jeszcze może wspomóc szybki powrót do zdrowia? Jest tyle tych preparatów, że mam mętlik w głowie :shake: a z drugiej strony chciałabym jak najmniej pchać w psa chemię, bo to alergiczka pokarmowa i różnie reaguje na nowości.

Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Dostałam sporo rad, na PW, na GG, za które serdecznie dziękuję :Rose:

Może napiszę tak w skrócie, być może ktoś będzie miał podobny problem i trafi kiedyś na ten wątek ;)

Po pierwsze - galaretki. Uwierzycie, że nigdzie w Lublinie nie mogę dostać kurzych łapek? :shock: Zamiast tego próbowałam indyczej golonki i kurzych skrzydeł, o ile indyk sprawdził się średnio, to wywar z kurzych skrzydeł ścina się świetnie i powstaje z niego super galareta, która wytrzymuje w lodówce co najmniej trzy dni i nic się z nią nie dzieje ;)

Po drugie - suplementacja. Zamierzam skonsultować z zaufaną wetką dawkowanie preparatów z glukozaminą i chondroityną, także na przyszłość. Rozważałam Fitmin Stawy, ale nigdzie nie mogę znaleźć składu, podejrzewam, że niestety może mieć za mało tych składników, o które mi chodzi. Może Dolfos Arthrofos w tabletkach?

Po trzecie - ograniczyłam porcję do 60% wyjściowej dawki dziennej, do tego surowe zmielone, przemrożone warzywa, pies jakby zmizerniał, spadła na pewno masa mięśniowa, ale... waży ciągle tyle samo :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...