Jump to content
Dogomania

Jak uczynić sukę mianem ,,suka hodowlana"??


domispeed

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cieszę się,ze się,ze Cie to interesuje bardziej niż poprzednio:)
W skrócie mówiąc:
- 3 wystawy (w tym jedna miedzynarodowa lub klubowa) -uzyskana ocena ma być minimum bardzo dobra
- prześwietlenie stawów biodrowych (w lecznicy,która współpracuje z uprawnionymi lekarzami np.Siembiedą lub u tych lekarzy).wynik badania ma być A lub B
-zaliczone testy psychiczne -dowiedz sie w swoim oddziale zwiazku,kiedy są organizowane i udaj sie tam.Prawda jest taka,ze do testów psy są nieco przygotowywane,więc zapytaj o to swojego hodowcę,na pewno poleci ci jakiegoś szkoleniowca.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie chcę powielac tematów więc sie "podepnę :cool3::cool3::cool3::cool3:...... mam taki mały problem...jak zniechecić do robienia papierów hodowlanych.....???????? HA :mad::mad: Mam pytanie do osób wystawiających pieski .... czy wszystkie psy na wystawie dostają oceny ?? czy jest ograniczenie np. dla ocen bardzo dobrych i wybitnych ?? chodzi mi o ilośc takich not na dany dział /np suki dorosłe/ Próbuję zniechęcić rodziców do takiej hodowlanki...kupili sobie labkę z myślą o hodowli tylko jak dla mnie ona się do tego nie nadaje. Ma za długi wąski pysk...za drobną budowę i co najważniejsze...zaczyna przejawiać tendencje do agresji...więc mam cichą nadzieję, że będzie na wystawię wystarczająca odsiewka :shake::shake::shake:......albo sie łudzę :mad::mad::mad: bo co ?? wystrczy wystawiać sukę, żeby otrzymać uprawnienia ??? nie dostają tego TYLKO najlepsze suki ???? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

betka-sp dostają to tylko najlepsze suki, ale moze otrzymac też ocene dobra czy dostateczna przez co nie zrobi hodowlanki, do tego sa potrzeba 3 wystawy w tym co najmniej jedna miedzynarodowa albo klubowa, najlepiej pozwól wystawić suke rodzicom i sami sie przekonają co suka jest warta... chociaz nie ukrywam ze moga sie zdarzyc sedziowie ktorzy tylko doskonale daja...
tutaj masz linka do regulaminu wystaw: [URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/URL]

a tutaj masz linka do poszzególnych regulaminów ( bo nei wiem czy labki nie maja jakis dodatkowych wymagań:
[url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Śnieżynka pisała na wystawie każdy pies otrzymuje ocenę. Jednak aby zdobyć uprawnienia hodowlane suczka musi dostać minimum 3 oceny bardzo dobre. Jednak nie ukrywam, że ocenę bardzo dobrą można zdobyć bardzo łatwo zwłaszcza na krajówkach z małą ilością psów.

Powiedz rodzicą, że rozmnażane powinny być tylko wybitne psy, więc jeśli suczka nie dostanie ocen doskonałych, albo np 2 doskonałych i jednej bardzo dobrej to nie powinna być rozmnażana.

Link to comment
Share on other sites

badzmy szczerzy.. w tym kraju jesli suka ma wszyskie cztery łapy, ogon, nie ma widocznych wad dyskfalifikujacych i nie odgryzla sedziemu reki to bardzo ciezko jest hodowlanki nie uzyskac.. ale z drugiej strony czasem jest tak ze srednia eksterierowo suka daje piekne potomstwo bo przekazuje dobry pakiet genow,,

Link to comment
Share on other sites

No to mnie zmartwiłyście......:shake::shake::shake:......i właściwie tego się obawiałam. Wiem, że labki muszą mieć dodatkowo do hodowlanki prześwietlenie pod kątem dysplazji....ale na pewno nie testy psychiczne :mad::mad: no cóż........widać u nas wszystko jest możliwe i jak ktoś tylko chce to nikt go nie jest w stanie zatrzymać :angryy: A rozmowa z moimi rodzicami o nierozmnażaniu............:shake::shake: to jakbyście mówiły do ściany..........z takim samym efektem.........więc tylko szansa , że labka hodowlanki by nie zrobiła MOŻE ostudziły by ich zapędy.....:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

betka-sp u mnie jest to samo, tata ciągle zebyśmy pokryli fryte, ja sie staram go od tego pomysłu odciągnąc bo fryta doskonała nie jest(ale jakby przekazywała dobe geny to czemu nie ;) ),a po drugie szczeniaki to wielkie koszty, i ile czasu trzeba im poświecic co niestety w mojej rodzinie mozliwe nie jest...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=16523"]Frytela[/URL]..widzisz.........labka nie jest moja więc nie mam wpływu na jej krycie :mad::mad:....... jest to drugi pies moich rodziców....pierwszego mieli, a właściwie mieliśmy bo wtedy jeszcze byłam gówniarą...prawie 15 lat temu. Teraz / na stare lata/ kupili se labkę z papierami bo moze podratuje ich budżet domowy /czyt. szczeniaki/ i właściwie labka chowa sie sama...bo oni nie znają sie na psach..nie mają do nich podejścia.....nie zdają sobie sprawy co to znaczy maluchy w domu :placz::placz::placz::placz:........ no i jak uda im się zrobić hodowlankę.........będzie "pozamiatane" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']problem w tym że hodowlankę często można sobie wyjeździć jeżeli ktoś się uprze[/quote]

No właśnie....tylko w tym momencie idea rodowodów jest o "kant dupy rozbić" :mad::mad::mad: bo wystarczy kupić sukę z papierami....którą można dostać już za parę złoty więcej niż bez.....poopłacać składki w ZK .....wypatrzeć wystawy gdzie będzie mała konkurencja i "mamy hodowlę'' :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp'] .....wypatrzeć wystawy gdzie będzie mała konkurencja i "mamy hodowlę'' :shake:[/quote]
Wydaje mi się, że w przypadku labów to prawie niemożliwe :evil_lol:
Ponadto, jeśli suka nie będzie nauczona postawy i zachowania na ringu to jest duuuuża szansa, że:
a) zaprezentuje się kiepsko i będzie wyglądała na gorszą niż jest w rzeczywistości,
b) będzie chciała zwiać z ringu,
c) będzie demonstrować niezadowolenia agresją do innych psów, sędziego (obowiązkowy przegląd zębów) a nawet handlera.
Możliwe, że wszystkie te zachowania pokaże w komplecie :diabloti::diabloti: Co może właścicieli zniechęcić do kolejnych wystaw.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

beatka-sp a jakie podejcie ma labek do ciebie bo jak przepada za Toba to stan blisko ringu i dekoncentruj psa :D wołaj :) i broń borze nie podpowiadaj rodzicom co trzeba robić zeby ja dobrze wystawić a może naucz sie ty wystawiać i pokazuj im na odwrót żeby źle sie nauczyli ja prezentować :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']beatka-sp a jakie podejcie ma labek do ciebie bo jak przepada za Toba to stan blisko ringu i dekoncentruj psa :D wołaj :) i broń borze nie podpowiadaj rodzicom co trzeba robić zeby ja dobrze wystawić a może naucz sie ty wystawiać i pokazuj im na odwrót żeby źle sie nauczyli ja prezentować :D[/quote]


hehe dobre ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']jest niestety tez mozliwosc ze rodzice zniecheca sie w trakcie robienia uprawnien i stwierdza ze zrobia sobie szczeniaki bez papierow :shake:[/quote]

Też o tym pomyślałam :roll: , więc chyba już lepiej, żeby rozmnażali legalnie bo wtedy chociaż suczka będzie przebadana.

Link to comment
Share on other sites

:eviltong::eviltong::eviltong:..jesteście niesamowite.............o tej dekoncentracji przy ringu nie pomyślałam :-o....... w pozycji wystawowej nie potrafi stać....zaliczyli tylko jakieś parę lekcji na szkoleniu podstawowym...ale szybko sie zniechęcili bo labka jest "niereformowalna" :razz::razz::razz::razz::razz:.......... może jednak z czasem sobie odpuszczą.tym bardziej, że nawet nie wiedzą kiedy należało by / w jakie dni / dopuścić ..... :shake: .ale teoria spiskowa :mad:

Link to comment
Share on other sites

A jak chcą mieć naprawde dobrą hodowlanke zbey szczeniaki byly pelno wartosciowe to najlepiej zrobic championa z samych miedzy narodówek :D tam mala szansa ze zrobia bo sa duze stawki ilosciowe :D i moze sie zniecheca wogoe do szczeniakow a i nei wpadna na to zeby roznazac bez paierów :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...