Jump to content
Dogomania

jak zakraplać psom krople do oczu ?


Guest natalia.m

Recommended Posts

Guest natalia.m

Tak jakw temacie... dostałam psa zzapaleniem spojówek i nie bardzo wiem jak zakraplać mu krople do oczu. Bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

[B]Coztego[/B] to wychodzi jak pies jest grzeczny i spokojny :lol: Gorzej jak kręci łbem ile wlezie :evil_lol: . Akurat mój pupilek w schronisku ma chore oczka i kropimy go kilka razy dziennie, wiec nabieram wprawy. Ja zawsze staram się stanąc okrakiem nad psem, pochylam się, potem przekładam mu rękę pod pyskiem, dłonią tej ręki rozchylam delikatnie dolną powiekę, kciukiem drugiej ręki rozchylam górną, a pozostałymi palcami wpuszczam kropelki. Koleżanka mnie tego nauczyła i na Mobym się sprawdza :cool3: . Ostatecznie zawsze można kropić w dwie osoby, jedna trzyma psiaka, a druga kropi ;)

Link to comment
Share on other sites

takie "osaczenie" psa, kiedy mamy do czynienia z uparciuchem, może się źle skończyc.

co do samego sposobu zakraplania to najlepiej jest aplikować krople na środek gałki ew. "na godzinie dwunastej" czylina górze, wtedy powoli spłyną.

Link to comment
Share on other sites

To działa kiedy pies tylko kręci łebkiem, wtedy łokciem i przedramieniem go blokujesz . Przy psach agresywnych czy wystraszonych to nie wyjdzie, bo rzeczywiscie może się źle skończyć. Wtedy to trzeba uczyć i oswajać z kropelkami, nagradzać nawet najmniejszy postęp. U Moby'ego ten mój sposób działa bo on jest ogólnie grzeczny, stoi w miejscu, tylko rusza łebkiem i takie "osaczenie" własnie ułatwia mi zadanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja siadam obok psa, przekładam rękę prawą nad psem (bo jestem leworęczna i lewą manewruje opakowaniem kropli) i trzymam przed psim pyskiem (w środku dłoni smakołyk "pachnący" który pies próbuje wyjąć) a drugą ręką wtedy krople jak pies się zajmie smakołykiemw mojej dłoni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie mam taki sam problem, z tym że mój pies jest bardzo grzeczny :), nie ucieka, nie kręci się, ale gdy zbliżam się z kropelkami, to tak zaciska powieki, że nie sposób je otworzyć. Boje się,że mogę go skrzywdzić. Po kilku razach, niczym go już nie mogę oszukać. A przede mną jeszcze 7 dni po 4 razy :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...