Jump to content
Dogomania

Zap ....w domu


lilk_a

Recommended Posts

[quote name='docha']pisałaś do furciaczka? bo ja ani nie mogę się z nią skontaktować telefonicznie ani na pw (ciągle skrzynka zapchana). Szkoda, że u Fur nie ma miejsca, wielka szkoda. Pisała może, czy coś planuje się w najbliższym czasie zwolnić? może zarezerwować miejsce u niej?
wczoraj napisałam do dt michelle, pewnie dzisiaj dadzą odpowiedź. Jednak nie wiem czy Sami nie jest za duży do stada jakie tam teraz przebywa.[/QUOTE]tak pisałam , nie wiem nic nie pisała że coś się zwalnia , ale napisałam jej żeby jak coś się zmieni dała znać
kto jeszcze ma dt najlepiej domowe ?
sprawdzone :
furciaczek
ulka12

docha a Ty kogo pytałaś ? sylwja czy jakoś tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']tak pisałam , nie wiem nic nie pisała że coś się zwalnia , ale napisałam jej żeby jak coś się zmieni dała znać
kto jeszcze ma dt najlepiej domowe ?
sprawdzone :
furciaczek
ulka12

docha a Ty kogo pytałaś ? sylwja czy jakoś tak?[/QUOTE]

Tak, u [B]sylwiji.[/B] U niej nie ma możliwości na tę chwilę. W domu ma komplet własnych psów i kotów. w kojcu zewnętrznym dwa miejsca teraz zajęte przez psiaka, którego również trudno wyadoptować ( notabene ruda) i huski powrócił z nieudanej adopcji. Szkoda, bo u niej psy są super traktowane.

Będę próbować telefonicznie kontaktować się z Furciaczkiem, dobrze było by gdyby trafił do niej. Fur lubi prowadzić trudne przypadki.
Lilka, ty byłaś na wątku psa trudnego odebranego czarodziejce w czasie byłej afery. Ten pies był pod opieką malibo(?) i prowadzony był przez jakąś behawiorystkę. To był jakiś strachulec. Przypomnij mi.

Link to comment
Share on other sites

tak ,to Grom , był u jakiejś Kasi o ile dobrze pamiętam , pytałam wtedy malibo o to miejsce ale mi nie odpisała ,
ale wiecie jak to jest , każdy ma jakieś zaufane miejsca i trzyma dla swoich psiaków które ma pod opieką

czyli na tą chwilę sprawdzone i miejsc nie ma

furciaczek ,
ulka12
sylwija

jeśli prawdą jest to co pisał Jamor , ( bo na zdjęciach wygląda na większego) że Sami ma 56 cm w kłębie to nie jest to duży pies , moja Fiśka ma 58 i nie jest duża :)

Link to comment
Share on other sites

Ktoś z Jamorem podpisał umowę, przywiózł psa. Ten ktoś może spodziewać się odwiezienia Samiego pod dom. Więc zainteresowanie się leży w interesie opiekunki.
Jako hotel powiem że nie ma nic gorszego jak brak osób odpowiedzialnych za psa. Cisza i udawanie że mnie nie ma. A jak się człowiek dodzwoni to usłyszy: problemy rodzinne, brak internetu, chora byłam.
Dla hotelu to porażka się upominać o zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Ktoś z Jamorem podpisał umowę, przywiózł psa. Ten ktoś może spodziewać się odwiezienia Samiego pod dom. Więc zainteresowanie się leży w interesie opiekunki.
Jako hotel powiem że nie ma nic gorszego jak brak osób odpowiedzialnych za psa. Cisza i udawanie że mnie nie ma. A jak się człowiek dodzwoni to usłyszy: problemy rodzinne, brak internetu, chora byłam.
Dla hotelu to porażka się upominać o zainteresowanie.[/QUOTE]
wysłałam wiadomość do Jamora , kto jest wpisany na umowie z hotelem i kto jest wpisany jako właściciel na chipie ... czekam na odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie to nie chodzi o przerzucanie psa z miejsca na miejsce dla zasady, tym bardziej, że ceny dt za m-c są ogólnie wyrównane. U Jamora ten pies ma b. dobrze. Rozchodzi się o to ,aby przenieść Samiego do dt bardziej domowego, tj. że opiekun z dt będzie ukierunkowany na jego socjalizację z człowiekiem, czego teraz ma mało u Jamora. Dlatego pisałam o furciaczku bo u niej priorytetem jest ucywilizowanie psa, dziewczyna zajmuje się trudnymi przypadkami. Natomiast dobrze byłoby znaleźć mu dt stricto domowe, są takowe ale najczęściej to bdt, które przyjmują pod swój dach przede wszystkim beznadziejne przypadki, a nasz Sami do takich już nie należy.
Gdzie byśmy go nie przeniosły to na razie i tak brakuje nam deklaracji miesięcznej, ok. 50 zł, które jedna z deklarowiczek od jakiegoś czasu nie wpłaca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Choroba....nie znam innych domowych hoteli, które jeszcze mają doświadczenie, żeby popracować z psem...
Ooo LILUtosi a Ty masz kojce?

Obiecuje, że się rozejrzę po dogo.[/QUOTE]
pytałam Ginn , cena niestety zaporowa , a mógłby być w domu, szkoda ,nie stać nas


docha dobrze napisała to czego miał się nauczyć u Jamora się nauczył , Jamor zrobił z niego psa do ludzi , trochę ostrożnego ale już nie takiego jak był w schronisku czy u leny13
może tam być nadal , mam nadzieję że jakoś poradzimy sobie znowu z delkaracjami ,
można założyć że Sami to pies do kojca i szukać mu takiego domu

Edited by lilk_a
Link to comment
Share on other sites

Docha, tak wiem, że domowego i który jeszcze zna się na rzeczy- za takim się rozglądam.
Nie koniecznie bdt są domowe, gdzie pies może towarzyszyć człowiekowi w prawie wszystkich czynnościach. Znam i byłam w takim, np. u Ajlii- mi się podobało ale ona zapsiona do granic możliwości.
Sami ma ten plus, że dogaduje się z innymi psami- bo dogaduje?
Kikou też ma domowy ale czy będzie miała siłę pracować z kolejnym psem?
Edit: Poza tym u niej chyba staruszki znajdują schronienie?

Oj nie Lilk_a- trzeba szukać i postarać się znaleźć domowy.
Ile ma Sami deklaracji stałych?


Edit: Jeśli nie pali sie umieścić psa w domowym hotelu to według mnie zarezerwować miejsce u Furciaczka, która ma doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']pytałam Ginn , cena niestety zaporowa , a mógłby być w domu, szkoda ,nie stać nas[/QUOTE]

jaka cena jeśli to nie tajemnica?

[quote name='magdyska25']Docha, tak wiem, że domowego i który jeszcze zna się na rzeczy- za takim się rozglądam.
Kikou też ma domowy ale czy będzie miała siłę pracować z kolejnym psem?
Edit: Poza tym u niej chyba staruszki znajdują schronienie?
Edit: Jeśli nie pali sie umieścić psa w domowym hotelu to według mnie zarezerwować miejsce u Furciaczka, która ma doświadczenie.[/QUOTE]

nie kojarzę Kikou.
Też mi się wydaje aby zarezerwować miejsce u Fur i czekać, a w międzyczasie ogłaszać i szukać domu.

i jeszcze jedno Lilka podaj jeszcze raz link do wydarzenia dla dziewczyn, która może rozgłosić to fb to proszę. ja nie jestem na fb, muszę coś pokombinować aby uaktywnić swoje konto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Ja mam wolne tylko kojce. W domu już nie dam rady. A chyba nie ma sensu go przenosić z kojca do innego kojca.[/QUOTE]

ja wiem, że jesteś zapsiona domowo. poza tym nie wiem jak by na Samiego zareagował, mój ulubieniec, Szarik?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Docha, tak wiem, że domowego i który jeszcze zna się na rzeczy- za takim się rozglądam.
Nie koniecznie bdt są domowe, gdzie pies może towarzyszyć człowiekowi w prawie wszystkich czynnościach. Znam i byłam w takim, np. u Ajlii- mi się podobało ale ona zapsiona do granic możliwości.
Sami ma ten plus, że dogaduje się z innymi psami- bo dogaduje?
Kikou też ma domowy ale czy będzie miała siłę pracować z kolejnym psem?
Edit: Poza tym u niej chyba staruszki znajdują schronienie?

Oj nie Lilk_a- trzeba szukać i postarać się znaleźć domowy.
Ile ma Sami deklaracji stałych?


Edit: Jeśli nie pali sie umieścić psa w domowym hotelu to według mnie zarezerwować miejsce u Furciaczka, która ma doświadczenie.[/QUOTE]

Sami biega z grupą psów na wybiegu , miał tylko jeden incydent , kiedy złapał psa za kark , ale to się już nie powtórzyło
kikou ma staruszki
tu są aktualne deklaracje Samiego
[FONT=Georgia][/FONT][SIZE=2][I][URL="http://www.lilka.grabalski.gre.pl/sami2012.xls"]Arkusz kalkulacyjny rozliczeń Samiego -klik![/URL][/I][/SIZE]

docha to chyba nie tajemnica , myślę że Samiego można wielkościowo porównać do boksera czyli 20 zł/doba

link do wydarzenia na fb [URL]https://www.facebook.com/events/482437238442528/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze gorące wrześniowe fotki ;)

[IMG]http://images10.fotosik.pl/2394/f60031c4a6f67149gen.jpg[/IMG]

a tu z Nemo , podopiecznym Lu_Gosiak :)

[IMG]http://images10.fotosik.pl/2394/590f7c59f7920325gen.jpg[/IMG]

w albumie jest ich więcej
[URL]http://www.fotosik.pl/u/jamor/album/792908/20[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ale on piękny!!!

Edit:
mam jeszcze jedno pytanie:
Sami potrzebuje wsparcia w postaci psa? Chodzi mi o to, czy szukać mu domu z drugim psem czy może być jedynakiem. Rozumiem również, że w przypadku, kiedy źle się czuje w mieście ideałem byłoby znalezienie dla niego domu na obrzeżach- z ogrodem.
Mogę go ogłosić na tablicy, gumtree i bardziej popularnych portalach. niestety sama mam do wydania kilkanaście psów i czasowo sie nie wyrabiam.

Edited by magdyska25
Link to comment
Share on other sites

Odpowiedzialność- niektórzy chyba zapominają co te słowo oznacza. Od momentu wyciągnięcia do znalezienia odpowiedniego ds a nie hotelu.
A kto w tym przypadku cierpi? Pies- na wątku pustki, osoba odpowiedzialna za psa się nie odzywa- nie bierze udziału w szukaniu domu ani domowego hotelu (może się mylę- może poza dogo to wszystko również się odbywa).

Link to comment
Share on other sites

myślę że domek z ogródkiem byłby w sam raz , bo tak naprawdę nie wiemy czy Sami zaakceptuje mieszkanie na tablicy ma ogłoszenia trzy ... odświeżam je już od miesięcy , ale od przybytku głowa nie boli :)
gumetree by się przydało , a i inne portale też , miał ogłoszenia niedawno , ale już częśc z nich nie jest aktywna , tak że gdybyś miała czas to byłoby fajnie
jest parę tekstów do ogłoszeń na pierwszej stronie , ale myślę żeby nie bawić się w opowieści ,
suche fakty , może to że jest pod opieką wolontariuszy że trzy lata temu puścił schronisko ... wiek , wielkość, szczepienia , chip i tyle :)

ata w ostatniej rozmowie ze mną na fb wspomniała że ruszy kontakty w niemczech ... żeby tam pojechał Sami ...
do niemiec pojechał jego kolega ze schroniskowej budy Simens.............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']ale on piękny!!!

Edit:
mam jeszcze jedno pytanie:
Sami potrzebuje wsparcia w postaci psa? Chodzi mi o to, czy szukać mu domu z drugim psem czy może być jedynakiem. Rozumiem również, że w przypadku, kiedy źle się czuje w mieście ideałem byłoby znalezienie dla niego domu na obrzeżach- z ogrodem.
Mogę go ogłosić na tablicy, gumtree i bardziej popularnych portalach. niestety sama mam do wydania kilkanaście psów i czasowo sie nie wyrabiam.[/QUOTE]

dokładnie tak jak piszesz- dom z ogrodem i najlepiej z drugim psem. Jestem przekonana, że Sami nie zaakceptuje bytu zamkniętego w mieszkaniu, nie ten pies. zaszyje się w ciemnym rogu i ponownie zamknie na świat i wszystko powtórzy się od nowa. To jest pies z lękiem separacyjnym. musi mieć przestrzeń, jeśli myślimy o jego dobru w przyszłości. Drugi pies, bo najpewniej czuje się w środowisku psim. Przede wszystkim Sami nie może iść do DS, w którym miałby być traktowany jako kanapowa przytulanka czy opiekun miałby oczekiwać od niego wdzięczności adopcyjnej. To nie jest taki pies- on potrzebuje wyrozumiałego przywódcy, który nim pokieruje i zadba o jego regularny rytm życia.

edit.
[B]LILUtosiu- [/B]miałaś u siebie kudłatego, czarnego podopiecznego (zapomniałam jego imienia). Dziewczyny podstępnie ze szopy go wyciągnęły. Od ciebie poszedł do adopcji pod Wrocław. Takie warunki były by super dla Samiego. Dom, ogród, chyba jakiś psiak (?) i fajni ludzie - wszystko swobodne.

Edited by docha
edit.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Mam teraz taki domek ale chcą suczkę i to małą żeby nie przeskakiwała przez ogrodzenie.[/QUOTE]

przepraszam za spama- może taka? [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-ju%C5%BC-u-Anuli-%29dzi%C4%99kujemy-wszystkim-za-pomoc?p=19718267#post19718267[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']przepraszam za spama- może taka? [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-ju%C5%BC-u-Anuli-%29dzi%C4%99kujemy-wszystkim-za-pomoc?p=19718267#post19718267"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229226-Kaja-już-u-Anuli-)dziękujemy-wszystkim-za-pomoc?p=19718267#post19718267[/URL][/QUOTE]
śliczniutka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...