Jump to content
Dogomania

Zap ....w domu


lilk_a

Recommended Posts

[quote name='jola_li']Tak sobie myślę, że jeżeli choć trochę widać działanie stres-outu, to może warto jeszcze jakiś czas kontynuować terapię.[/QUOTE]
Ja jestem ZA:)

A przy okazji znalazłem to na Wikipedii:
[I][COLOR=#000000][FONT=sans-serif]"Kokaina wpływa dodatnio na poziom [/FONT][/COLOR][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dopamina"]dopaminy[/URL][COLOR=#000000][FONT=sans-serif] – odpowiedzialnej za ośrodki przyjemności w mózgu. Powoduje odczucie euforii, zmniejsza niepokój i zwiększa poczucie pewności siebie, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich."

[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Takiego działania szukamy... Ma ktoś krewnych w Kolumbii?:D[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']To temat na osobny wątek, ale bynajmniej ja nie dopuszczam myśli, że pies to tylko zlepek odruchowych reakcji na daną sytuacje:roll:
Idąc dalej tym tropem można by stwierdzić, że nie ma uczuć, a idąc jeszcze dalej to zahaczyło by się o stare mądrości, że psy nie czuja smaku ani bólu:roll:
Wiem, że w świecie naukowym nawet nie jest jasno ustalone czy pies ma świadomość czy nie.[/QUOTE]

pies jak wszystkie zwierzęta kieruje się instynktem , na który skalda się wiele zachowań potrzebnych do zaspokojenia potrzeb , np przetrwania gatunku ,
to ciąg zachowań potrzebnych do życia
uczucia , a może lepsze określenie emocje posiada , bo jest to konieczne do istnienia w określonym stadzie , w określonej hierarchii
tak na zdrowy rozum , obiektywnie to że pies pozwala nam na okazywanie mu uczuć albo sam je okazuje to też zachowania stadne pokazujące rolę psa w stadzie
a smak ..... tu bym się z obserwacji własnych zgodziła że nie czują smaku tylko kierują się zapachem ,
ból na pewno czują , jest dla nich sygnałem zagrożenia i impulsem do ucieczki
a świadomość ... nie wiem jak można ziterpretować świadomość ... świadomość istnienia , bycia tu i teraz ...

co nie przeszkada mi okreslać moje psy jako najmądrzejsze , kochające nas miłością bezwzględną i łasuchów jakich mało :D

[quote name='jola_li']Tak sobie myślę, że jeżeli choć trochę widać działanie stres-outu, to może warto jeszcze jakiś czas kontynuować terapię.
Jeśli zapadnie decyzja o zakupieniu kolejnej dawki deklaruję 15 zł.[/QUOTE]
no właśnie , trzba zasięgnąć jakiejś porady weterynarza , jak długo można stosować taki specyfik

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dermapharm.com.pl/pl/o/Stress-Out-preparat-uspokajajacy:[/url]

Stress out to naturalny preparat uspokajający, zawierający tryptofan, dziurawiec oraz taurynę.

Tryptofan (prekursor serotoniny) zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres. Dziurawiec zwiększa ilość serotoniny w mózgu przez co zwiększa uczucie zadowolenia. Tauryna hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu.

[B]Stress Out nie powoduje uzależnień oraz nie ma skutków ubocznych, dlatego też jest bezpieczny przy długim stosowaniu.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li'][URL]http://www.dermapharm.com.pl/pl/o/Stress-Out-preparat-uspokajajacy:[/URL]

Stress out to naturalny preparat uspokajający, zawierający tryptofan, dziurawiec oraz taurynę.

Tryptofan (prekursor serotoniny) zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres. Dziurawiec zwiększa ilość serotoniny w mózgu przez co zwiększa uczucie zadowolenia. Tauryna hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu.

[B]Stress Out nie powoduje uzależnień oraz nie ma skutków ubocznych, dlatego też jest bezpieczny przy długim stosowaniu.[/B][/QUOTE]
czyli jest ok :)
jeśli Agata sonia i zdrojka wpłacą deklaracje zaległe nie będzie trzeba zbierać dodatkowo :)

Maćku , masz rację w moim poście zabrakło jednego nie , miało być nie nie czują smaku tylko w pierwszym rzędzie kierują się zapachem :)

Link to comment
Share on other sites

Pomyślałam jeszcze, żeby kupić jakieś mikro smaczki i robić Samsungowi seanse głaskania z nagrodą. Chwila głaskania i coś do mordki. I znowu. Żeby mu się dobrze kojarzyło. A potem można by wydłużać te chwile.
Jak kiedyś jeździłam do schroniska na szkolenie psów, nagrodą były pokrojone w drobniutką kosteczkę parówki.
Do przemyślenia :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Pomyślałam jeszcze, żeby kupić jakieś mikro smaczki i robić Samsungowi seanse głaskania z nagrodą. Chwila głaskania i coś do mordki. I znowu. Żeby mu się dobrze kojarzyło. A potem można by wydłużać te chwile.
Jak kiedyś jeździłam do schroniska na szkolenie psów, nagrodą były pokrojone w drobniutką kosteczkę parówki.
Do przemyślenia :).[/QUOTE]
popieram :)

[INDENT] [SIZE=3][FONT=georgia][I] [SIZE=2][B][B][URL="http://www.lilka.grabalski.gre.pl/sami2012.xls"][B]Arkusz kalkulacyjny rozliczeń Samiego[/B][/URL][/B][/B][URL="http://www.lilka.grabalski.gre.pl/sami2012.xls"](kliknąć trzeba i sobie ściągnąć albo otworzyć ;-) )[/URL]
[COLOR=#ff0000]
[U][B]w dalszym ciągu zaległosci z zeszłego roku :[/B][/U][/COLOR]

[B]Agata.Sonia[/B] 4 mce ----wrzesień-grudzień 2012 ----- [B]120 ,-[/B]
[B]zdrojka[/B] 3 mce --- październik-grudzień 2012 --------- [B] 60 ,-[/B]

__________________________________________________ ___
razem [B][COLOR=#ff0000]180,-[/COLOR][/B][/SIZE][/I][/FONT][/SIZE][SIZE=2]
[FONT=georgia][I][B][COLOR=#FF0000]
stan konta na dzisiaj 430 zł[/COLOR][/B][/I][/FONT] [/SIZE]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Pomyślałam jeszcze, żeby kupić jakieś mikro smaczki i robić Samsungowi seanse głaskania z nagrodą. Chwila głaskania i coś do mordki. I znowu. Żeby mu się dobrze kojarzyło. A potem można by wydłużać te chwile.
Jak kiedyś jeździłam do schroniska na szkolenie psów, nagrodą były pokrojone w drobniutką kosteczkę parówki.
Do przemyślenia :).[/QUOTE]
Pomysł świetny, ale obawiam się, że trochę za wcześnie na niego...
behawiorysta radził nie głaskać go bo może zwyczajnie dostać zawału.
Po za tym jest jeszcze inny problem. Coś się Samiemu zapomniało i od paru dni znowu popuszcza przy zapinaniu smyczy. Miesiąc minął od ostatniego takiego incydentu, a tu znowu. Wczorj wszedł do domu, popuścił (qpe) i wyszedł.
Ogólnie zachowuje się lepiej, ale ma problem z utrzymaniem moczu i/lub qpy przy bliższym kontakcie.
Niestety nie jest tak łatwo jak by sie chciało:shake:

Link to comment
Share on other sites

tak sobie myślę że to może przejściowe jest ? ale myślę też że to to cofnięcie , o którym też jamor pisał, że jest ok , a potem znowu do tyłu

no ale co " żeby go nie dotykać " no to nigdy nie nauczy się że człowiek to służy też do czegoś innego niż micha i smycz tzn jedzenie i spacer
on sam może nigdy nie podejść , może trzeba go jednak wrzucić na głęboką wodę
a jak Niunia ? Sami widzi że ją głaszczecie ? i co wtedy robi ?

jak przyszła do nas Kredka ewidentnie bała się bicia , podniesionej ręki , a my mamy w zwyczaju klepać naszego Figulca po pupie , ona to lubi i cieszy się , Kredkę jakoś tak z przyzwyczajenia klepnęłam po pupie ...i co ? wzdrygła się i prawie przywarła do ziemi , Fiśka była obok , więc ją też klepnęłam w pupę , coś tam do niej słodko mówiąc... i spowrotem do Kredki ... już reakcja była inna , cieszyła się mniej niż Fiśka , ale już nie było strachu ...
psy to doskonali obserwatorzy , przejmują zachowania grupy w której są
Batman też bardzo obserwował na początku Fiśkę ....:hmmmm: a może mam sukę nauczycielkę i o tym nie wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']tak sobie myślę że to może przejściowe jest ? ale myślę też że to to cofnięcie , o którym też jamor pisał, że jest ok , a potem znowu do tyłu [/QUOTE]
Być może...
Bo chyba niemożliwe by się aż tak rozluźnił po tym Styress Oucie:roll:
A miał robione jakeś badania pod tym kątem?

[quote name='lilk_a']no ale co " żeby go nie dotykać " no to nigdy nie nauczy się że człowiek to służy też do czegoś innego niż micha i smycz tzn jedzenie i spacer
on sam może nigdy nie podejść , może trzeba go jednak wrzucić na głęboką wodę
a jak Niunia ? Sami widzi że ją głaszczecie ? i co wtedy robi ?
[/QUOTE]
Niby przynajmniej na razie nie mmy go głaskć, a jak będzie lepiej to wtedy już tak.
Mi też się głęboka woda podoba, choć wiadomo, że z umiarem, a nie od razu napuścić na niego "bandę" przedszkolaków;)
Gdy głaszcze się Niunie to Sami tylko obserwuje, ale nie wydaje mi się by jakoś to do niego trafiało bo jak się coś do niego wtedy powie to zaraz wzmaga się czujność i gotowość do ucieczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777'](...)

Niby przynajmniej na razie nie mmy go głaskć, a jak będzie lepiej to wtedy już tak.
Mi też się głęboka woda podoba, choć wiadomo, że z umiarem, a nie od razu napuścić na niego "bandę" przedszkolaków;)
Gdy głaszcze się Niunie to Sami tylko obserwuje, ale nie wydaje mi się by jakoś to do niego trafiało bo jak się coś do niego wtedy powie to zaraz wzmaga się czujność i gotowość do ucieczki.[/QUOTE]
wg mnie to przede wszystkim trzeba się skupić na tym żeby oswoić go z dotykiem człowieka , monotonnie dzień za dniem , niech się przyzwyczai np do położonej na nim ręki , że ona nic nie robi złego ..... choć lepszy byłby sposób opisany przez jolę_li


nauczyłam się dzisiaj nowego słowa ;) habituacja

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [SIZE=3][FONT=georgia][I] [SIZE=2][B][B][URL="http://www.lilka.grabalski.gre.pl/sami2012.xls"][B]Arkusz kalkulacyjny rozliczeń Samiego[/B][/URL][/B][/B][URL="http://www.lilka.grabalski.gre.pl/sami2012.xls"](kliknąć trzeba i sobie ściągnąć albo otworzyć ;-) )[/URL]
[COLOR=#ff0000]
[U][B]w dalszym ciągu zaległosci z zeszłego roku :[/B][/U][/COLOR]

[B]Agata.Sonia[/B] 4 mce ----wrzesień-grudzień 2012 ----- [B]120 ,-[/B]
[B]zdrojka[/B] 3 mce --- październik-grudzień 2012 --------- [B] 60 ,-[/B]

__________________________________________________ ___
razem [B][COLOR=#ff0000]180,-[/COLOR][/B][/SIZE][/I][/FONT][/SIZE][SIZE=2]

Agata .Sonia obiecał[SIZE=2]a uzupełnić deklaracje , ze zdrojką nie mam żadnego kontaktu na wiadomości ode mnie nie odpowi[SIZE=2]ada [/SIZE][/SIZE]
[FONT=georgia][I][B][COLOR=#FF0000]
stan konta na dzisiaj 460 zł[/COLOR][/B][/I][/FONT] [/SIZE]


i ja może poproszę o jakieś wpisy na wątku bo nieregulaminowo piszę post pod postem ;)
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a'] [SIZE=3][FONT=georgia][I][SIZE=3]m[/SIZE][/I][/FONT][/SIZE]oże poproszę o jakieś wpisy na wątku bo nieregulaminowo piszę post pod postem ;)
[/QUOTE]
Pod pod postem jest regulaminowy, jeśli nie jest pisany w b. krótkim odstępie czasowym :).

A Samulek - no cóż, chyba trzeba próbować, obserwować reakcje i cierpliwie czekać na efekty.
Marzy mi się kontakt z dobrym behawiorystą, który naprawdę chciałby i umiałby pomóc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Z tym głaskaniem Samiego to (mi się wydaje) dobry pomysł, ALE co jeśli dostanie zawału? Nikt nie chciałby mieć Samiego na sumieniu...
Z drugiej strony to on już miał tyle "traumatycznych" przeżyć, że powinien i to przetrwać:roll:[/QUOTE]
no myślę ;)
postaram się zadzwonić jutro do Asi , do Psanatorium, wcześniej niż dzisiaj bo dzisiaj już było za późno :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Z tym głaskaniem Samiego to (mi się wydaje) dobry pomysł, ALE co jeśli dostanie zawału? Nikt nie chciałby mieć Samiego na sumieniu...
Z drugiej strony to on już miał tyle "traumatycznych" przeżyć, że powinien i to przetrwać:roll:[/QUOTE]
A gdyby tak na początek muskać go po boku ręką? (Właśnie po boku, a nie z góry, nie po głowie). Gdyby zacząć dosłownie od sekundowego dotyku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']A gdyby tak na początek muskać go po boku ręką? (Właśnie po boku, a nie z góry, nie po głowie). Gdyby zacząć dosłownie od sekundowego dotyku?[/QUOTE]
Tylko, że właśnie ta pierwsza sekunda jest najgorsza bo zawsze się wzdrygnął. Później jakoś już leciało i rozluźniał mięśnie (w przypadku masowania), choć kto wie czy nie z poczucia bezsilności.

[quote name='magdyska25']podczytuje...ale nie wiem sama czy czekać aż on wykona pierwszy krok, czy już działać.[/QUOTE]
To może być tak jak z budą - dopóki mu nie zabraliśmy to się w niej ukrywał.
Może da się z tego wyrobić rytuał, że co spotkanie to musi być wytarmoszony;)

Link to comment
Share on other sites

Magdyska dziekujemy bardzo :loveu: już Cię wpisałam ;)

rozliczyłam dług aty wykreślając ją z deklaracji , i tak już tu nie zagląda , mam z nią tylko kontakt telefoniczny lub sporadycznie na fb
będzie rezeba wykreślić też zdrojke , nie am jej już o dłuższego czasu na dogomanii a na fb nie odpowiada na moje wiadomości więc chyba deklaracja nieaktualna
tym bardziej Magdysko spadłaś nam jak z nieba , bo brakowało 10 zł do pełnej kwoty :)

na początku marca wyślę Ci dane do wpłaty

[quote name='lilk_a'][CENTER][LEFT][LEFT][SIZE=2][FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][U][B]Deklaracje stałe [/B][/U][/I][/COLOR][/FONT]
[/SIZE]
[SIZE=2] [FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B]*5zł ----- jola_li [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B] 20zł ----- UBOCZE [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B] 10zł ----- Javena [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B]10zł ----- Bjuta [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B] 10zł ----- monika55 [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=#ff0000][I][B]25zł[/B][/I][/COLOR][COLOR=Navy][I][B] ----- Anna10025 [/B][/I][/COLOR][/FONT][FONT=georgia][I][B][COLOR=#ff0000]zawieszona[/COLOR][/B][/I][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B]20zł ----- Ma6da [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B]10zł ----- Nikus[/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I] [B][COLOR=Navy]30zł ----- Agata,Sonia [/COLOR][/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I] [B]50zł ----- Leyla[/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=#ff0000][I][B]10zł[/B][/I][/COLOR][COLOR=Navy][I][B] ----- ata[/B][/I][/COLOR][/FONT][I][COLOR=#006400]( nie wchodzi w sumę deklaracji , deklaracją aty rozliczony jest dług u niej )[/COLOR][/I]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I][B] 10zł ----- Ciencienia [/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I] [B]20zł ----- kosu32[/B][/I][/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Georgia][COLOR=Navy][I]50zł ----- Ghanima [/I][/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]*5zł-----Awit (10 zł co drugi miesiąc)[/B][/I][/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Georgia][COLOR=DarkRed][I][COLOR=navy]20 zł----zdrojka[/COLOR][/I][/COLOR][/FONT][/B] [I][COLOR=#006400]chyba nieaktualna bo nie ma wpłat od jakiegoś czasu ( do wyjaśnienia)[/COLOR][/I]
[B][FONT=Georgia][COLOR=DarkRed][I] [COLOR=magenta]2012 rok[/COLOR][/I][/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]docha [/B][/I][/COLOR][/FONT][FONT=Georgia][COLOR=navy][B][I]--------------------10zł/mc[/I][/B][/COLOR][/FONT]
[COLOR=navy] [FONT=Georgia][I][B]Aleksandra_B[/B][/I][/FONT] [/COLOR] [COLOR=navy][I][B][FONT=Georgia]-------- 20zł/mc[/FONT][/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy] [I][B][FONT=Georgia]Karolina ----------------50 zł/mc[/FONT][/B][/I][/COLOR]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]Mazowszanka--------------10zł/mc[/B][/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]madziasza[/B][/I][/COLOR][/FONT][COLOR=navy][I][B]------------------30 zł/mc[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy] [B][I][FONT=Georgia][B][B]atena21[/B][/B] [/FONT][FONT=Georgia]---------------------10 zł/mc[/FONT][/I][/B][/COLOR]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]eloonia[/B][/I][/COLOR][/FONT][COLOR=navy][B][I][FONT=Georgia]---------------------10 zł/mc[/FONT][/I][/B][/COLOR]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]Dark-------------------------10zł/mc[/B][/I][/COLOR][/FONT] [B][FONT=Georgia][COLOR=seagreen][I](od lutego 2012r)[/I][/COLOR][/FONT][/B] [COLOR=navy][I][B][FONT=Georgia] 20zł/mc [/FONT][/B][/I][/COLOR][B][FONT=Georgia][COLOR=seagreen][I](od listopada 2012r)
[/I][/COLOR][/FONT][/B][/SIZE][SIZE=2][B][FONT=Georgia][COLOR=DarkRed][I][COLOR=magenta]2013 rok[/COLOR][/I][/COLOR][/FONT][/B][/SIZE][SIZE=2][B][FONT=Georgia][COLOR=seagreen][/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Georgia][COLOR=navy][I][B]magdyska-------------------------10zł/mc[/B][/I][/COLOR][/FONT][/SIZE][SIZE=2][COLOR=navy][I][B][FONT=Georgia][/FONT][/B][/I][/COLOR][B][FONT=Georgia][COLOR=seagreen][I](od marca 2013r)[/I][/COLOR][/FONT][/B][/SIZE][SIZE=2][FONT=Georgia][COLOR=navy][/COLOR][/FONT]
[I][B][FONT=Georgia][COLOR=red]suma sprawdzonych deklaracji _______ 420zł[/COLOR][/FONT][COLOR=red][FONT=Georgia]/mc[/FONT][/COLOR][/B][/I]
[COLOR=#008000][B][I][FONT=georgia]mamy pełną kwotę na hotel[/FONT][/I][/B][/COLOR]

[FONT=Georgia][COLOR=Navy][I]finanse Samiego , rozliczenia z Hotelem [/I][/COLOR]
[/FONT] [FONT=Georgia][COLOR=Navy][I] i inne wydatki do stycznia 2012 roku prowadziła[/I][/COLOR][/FONT][FONT=Georgia][COLOR=Navy][B][I] ata[/I][/B][/COLOR][/FONT][FONT=Georgia]
[U][COLOR=Navy][I]posty # 4 ,#5 , #6 ,[/I][/COLOR][/U]
[U][COLOR=indigo][I][B]od lutego 2012 wpłaty na rzecz hotelu i zbórka deklaracji - lilk_a[/B][/I][/COLOR][/U]
[/FONT] [FONT=Georgia][I](zmiana nr konta dla Samiego [/I])
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/FONT]
[FONT=georgia][I][B]w 2011 roku , z powodu wykruszenia się części deklarujących powstał dług [/B][/I][/FONT]
[FONT=Georgia][I][COLOR=Navy][COLOR=red][B]dług u aty wynosił____________1513,- [/B][/COLOR][/COLOR][/I][/FONT]
[FONT=Georgia][I][B][U]dług u aty wynosi teraz [COLOR=red]0,- ! [/COLOR][/U][/B][U][COLOR=red][COLOR=black](aktualizacja 07.02.2013)[/COLOR][/COLOR][/U][/I][/FONT]


[/SIZE][FONT=Georgia][SIZE=2][I][COLOR=red]rozliczenia finansowe Samiego w[/COLOR][/I][I][B][U][COLOR=red]
[/COLOR][/U][/B] [URL="http://www.lilka.grabalski.gre.pl/sami2012.xls"][B]Arkuszu kalkulacyjnym rozliczeń Samiego -klik![/B][/URL][/I][/SIZE]

[/FONT][/LEFT]
[/LEFT]
[/CENTER]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

do cwiczen z lekliwymi psami mozna stosowac sztuczna reke na kijku,zeby psa przy kazdej okazji dotykac ta reka tylko na moment .Pies musi sie przyzwyczic do tej reki i najpierw do dotyku.Taka reke to zrobilam z rekawiczki do pracy w ogrodzie z materialu ,wypchalam wata i wlozylam kijek ca.60 cm i umocowalam sznurkiem.Dotykalam psa przy kazdej okazji , jak byl kolo mnie np.w kuchni korytarzu.Na poczatku sie wystraszyl ,ale z biegiem czasu sie do tej sztucznej reki przyzwyczail.Po czasie jak piesek do mnie przyszedl dotykalam moja reka boku szyi i dawalam maly smakolyk.Zawsze to czynilam siedzac na podlodze lub na schodach .Nigdy nie glaskalm w pozycji stojacej.Sztuczna reke stosuje sie tez u psow ,ktore moga ugryzc ze strachu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']do cwiczen z lekliwymi psami mozna stosowac sztuczna reke na kijku,zeby psa przy kazdej okazji dotykac ta reka tylko na moment .Pies musi sie przyzwyczic do tej reki i najpierw do dotyku.Taka reke to zrobilam z rekawiczki do pracy w ogrodzie z materialu ,wypchalam wata i wlozylam kijek ca.60 cm i umocowalam sznurkiem.Dotykalam psa przy kazdej okazji , jak byl kolo mnie np.w kuchni korytarzu.Na poczatku sie wystraszyl ,ale z biegiem czasu sie do tej sztucznej reki przyzwyczail.Po czasie jak piesek do mnie przyszedl dotykalam moja reka boku szyi i dawalam maly smakolyk.Zawsze to czynilam siedzac na podlodze lub na schodach .Nigdy nie glaskalm w pozycji stojacej.Sztuczna reke stosuje sie tez u psow ,ktore moga ugryzc ze strachu[/QUOTE]
Niedawno natknąłem sie na wątek lękilwego psa i też tam mieli sztuczną rękę bo gryzł. Na Allegro jest taka gumowa i w realistycznym rozmiarze. Tyle, że jest nieco zakrwawiona i wygląda na oderwaną, ale to już estetyka;) Innej tam nie znalazłem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Niedawno natknąłem sie na wątek lękilwego psa i też tam mieli sztuczną rękę bo gryzł. Na Allegro jest taka gumowa i w realistycznym rozmiarze. Tyle, że jest nieco zakrwawiona i wygląda na oderwaną, ale to już estetyka;) Innej tam nie znalazłem...[/QUOTE]o takiej mówisz ?[URL]http://allegro.pl/smieszne-i-straszne-sztuczna-reka-meska-odcieta-i3007747860.html[/URL] :D
niezła , jak spełni swoja rolę może potem służyć jako zabawka dla psa ,i koniecznie zdjęcia z takiej zabawy , najlepiej z jakmś amstaffem :lol:

Edited by lilk_a
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...