Jump to content
Dogomania

owczarek niemiecki - jaka czestotliwosc karmienia? jakie godziny karmienia?


gimmesomo

Recommended Posts

Witam. Chcialem sie dowiedziec jak czesto i w jakich porcjach nalezy karmic owczarka niemieckiego ? dodam ze moja suczka ma 3 miesiace. Poki co dostaje dwa syte posilki, pozny ranek/przed poludniem i poznym popoludniem/blizej wieczoru. Suczka powoli oswaja sie do nowego podworka, musze ja jeszcze przyzwyczaic do spedzania czasu i nocowania w domu wiec chcialbym aby tez godziny zalatwiania sie byly w miare wygodne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gimmesomo']Witam. Chcialem sie dowiedziec jak czesto i w jakich porcjach nalezy karmic owczarka niemieckiego ? dodam ze moja suczka ma 3 miesiace. Poki co dostaje [B]dwa syte posilki[/B], pozny ranek/przed poludniem i poznym popoludniem/blizej wieczoru. Suczka powoli oswaja sie do nowego podworka, musze ja jeszcze przyzwyczaic do spedzania czasu i nocowania w domu wiec chcialbym aby tez godziny zalatwiania sie byly w miare wygodne.[/QUOTE]

taki maluch zamiast dwóch sytych posiłków powinien dostać 4 lub 5 mniejszych posiłków.

Link to comment
Share on other sites

popieram, maluch musi jeść częściej!
Powiedzmy, że mam prawie-owczarka. Z zaburzeniami trawienia, przeszliśmy przez kilka rodzajów karm, przez barfa i nawet przez gotowane. Wyglądało to mniej więcej tak, że w wieku 3 miesięcy jadł co najmniej 5 posiłków dziennie, po każdym oczywiście na siurki wychodził (w tym jeden długi spacer połączony z tresurą), w wieku 4-6 miesięcy jadł 4 posiłki, potem jadł trzy. Dopiero w wieku 13 miesięcy - obecnie ma 17 - przeszliśmy na dwa posiłki dziennie. Konsultowaliśmy z wetem wszelkie poczynania odnośnie żywienia naszego burka, ponieważ praktycznie wszystko stanowi dla niego alergen. Były oczywiście momenty "odmawiania jedzenia".
Co do godzin.. w nocy psa nie karmisz, wieczorem wyciszasz, skoro posiadasz szczeniaka to musisz mieć dla niego czas i poświęcać mu sporo uwagi. Najlepiej karmić szczeniaczka przy okazji tresury - świetnie sprawdza się przy klikerze. Najlepiej ustalić godziny dogodne dla Ciebie i dla psa... chociaż nie zawsze posiłek powinien być podawany z miski, ale np. z ręki :)
Teraz kształtują się suni zachowania społeczne - polecam psie przedszkole, my przegapiliśmy z powodu operacji połowę zajęć i mam psa z problemami, mimo dobrego ułożenia (sporo mojej pracy), pies jest niepewny siebie i nie toleruje innych psów (poza dwoma, które zna i z którymi przebywał jako szczeniak).
Życzę powodzenia, owczarki to świetne psy, ale są też wymagające :)

Link to comment
Share on other sites

gimmesomo, do 6 miesiecy powinienes karmic minimalnie 3 razy dziennie, częściej jesli normalnie pracujesz będzie cięzko, także podziel posilki na 3 rowne porcje. Pamietaj, że posiłki należy podawać po spacerze tak aby psiak mogl odpoczac po jedzeniu. Tak jak tu kolezanka napisala, ze po jedzeniu od razu na spacer, szkolenie :crazyeye: to blad - spytaj weta przy wizycie, na pewno potwierdzi to co piszę. Mniejsze porcje oraz odpoczynek po jedzeniu zapobiegna skretowi zoladka. Od 6 miesiaca mozesz spokojnie przejsc na 2 posilki.

Link to comment
Share on other sites

Boogie - ale to zależy wszystko ;) z tymi posiłkami i spacerami. przecież szczeniaki mają tak, że załatwiają się po spaniu po zabawie po jedzeniu - i tak jest. więc jak dla mnie metoda coby dać michę - i jak tylko zje to hop na dwór na 5 minut na toaletę - jest dobra w nauczaniu czystości ;) mój jeszcze ok. 5 miesiąca po jedzeniu próbował mi sikać w domu, nawet jeśli miał pusty pęcherz - jak automat to szło - z żołądka do pęcherza :D

Link to comment
Share on other sites

oj, najmocniej przepraszam, za brak sprecyzowania... u naszego małego potwora jak coś wleciało do przewodu pokarmowego to i musiało wylecieć - często w odstępie kilku sekund, więc po jedzeniu były właśnie krótkie spacerki na siurki (udało się nam potem nauczyć go komendy "siurki"), faktycznie przyznaję, że przed długimi spacerami i przed tresurą pies nie dostawał wielkiej porcji karmy, ale przed dłuższym spacerem niewielką, żeby coś w brzuszku było, bo od razu były żółte wymioty, natomiast przed tresurą nie dostawał nic, bo karma była wykorzystywana jako nagroda... chyba wyjaśniłam dobrze:) aktualnie pies dostaje dwa razy dziennie po spacerze jeść, chociaż nie zawsze je o stałych porach - micha czasem stoi pół dnia, a zjada kiedy ma ochotę. Niestety nasz stwór pochłania dwa razy więcej karmy niż jest podana na opakowaniu wg jego wagi i wieku, ale jest zdrowy, szczupły i takie zachowanie jest konsultowane z wetem - mamy wybrakowanego psiaka :P
Uważam, że dawki na opakowaniu mogą być dla psa za duże lub za małe, należy szczeniaka (w szczególności) obserwować czy nie jest głodny - nasz był wiecznie i dalej jest wiecznie głodny... ot taki nienażarty model :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...