Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

hej :)
Pomogłybyście mi się zorientować czy ten obóz ogólny<btw Wy ciagle piszecie o tym dla początkujących czy zaawansowanych?) jest powiązany z tym z PT? W sumie terminy się nakładają i miejsce też to samo... nie wiem jak to w końcu jest...?

Link to comment
Share on other sites

Obóz PT1 jest organizowany pierwszy raz. Będzie to obóz, który odbywał się będzie równolegle do normalnego OZP.
Różnica polega na tym, że na obozie PT w programie nie ma Agility, jest za to dużo więcej godzin zajęć z posłuszeństwa, a egzamin przeprowadzany jest przez sędziego prób pracy, a nie, jak w wypadku OZP, tresera, który prowadził wasze zajęcia na obozie. Poza tym domki te same, stołówka ta sama, łazienki te same, miejsce to samo:p
Pozdrawiam,
Karolina

Link to comment
Share on other sites

@anka11: egzamin nie jest obowiązkowy, sama decydujesz czy czujesz się na siłach aby do niego podchodzić. To tak jak z obozami żeglarskimi, płyniesz na rejs, szkolisz się a kilka dni przed końcem decydujesz czy podchodzić do egzaminu czy nie.

Pozdrawiam M.

Link to comment
Share on other sites

A jakie umiejętności powinien posiadać pies, z którym chciałabym się wybrać na taki obóz? Na stronie jest napisane " [FONT=verdana]Pies musi posiadać podstawy szkolenia.". O jakie podstawy dokładnie chodzi? [/FONT]Czy nierasowy pies może przystąpić do egzaminu?
Poza tym jak to zorganizowane będzie? Ozp zwykły i ozp PT lub psie przedszkole będą miały inną kadrę? Gdzie będą odbywały się zajęcia ozp PT?
Przepraszam za tyle pytań xD

Link to comment
Share on other sites

o właśnie mi też się przydadzą takie informacje!:)

[QUOTE]Czy nierasowy pies może przystąpić do egzaminu?[/QUOTE]
tutaj jest też to napisane:
"[b]Do egzaminu mogą przystąpić psy rasowe i mieszane[/b]. W przypadku psów rasowych potrzebny jest rodowód. [b]Przewodnik psa rasowego i mieszańca musi być członkiem związku kynologicznego.[/b] Podczas egzaminu pies nie może być nagradzany smakołykami. Uczestnik musi mieć dla psa drewniany koziołek do aportowania. "
też dlatego pytałam o ten egzamin, bo nie jestem członkiem związku ;) no i ten obóz różni się tym, że jest od 14 lat.

Link to comment
Share on other sites

Psie przedszkole będzie miało taką samą kadrę jak OZP, obóz PT będzie miał oddzielną kadrę.
W obozie mogą brać udział psy rodowodowe i kundelki. Dla psów rasowych zabieramy rodowód. Przewodnik, czyli wy musicie być członkami związku kynologicznego. Jeśli nie jesteście, to musicie się zapisać, można to też będzie zrobić w ZkwP w Olsztynie.
Podstawowe wyszkolenie tzn. pies umie siadać i warować przy nodze właściciela, umie chodzić na smyczy, spuszczony ze smyczy przychodzi do właściciela. Chodzi o to, żeby nie przyjeżdżały na obóz PT psy, które nigdy wcześniej nie zetknęły się ze szkoleniem z posłuszeństwa. Każdy z was zna swojego pieska i wie na co go stać.
Większość z piesków, które były już na OZP posiada podstawowe wyszkolenie.
Treningi obozu PT będą odbywały się na terenie ośrodka oraz poza ośrodkiem (miasto, łąka, las)
Pozdrawiam,
Karolina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina_Kowalska']Psie przedszkole będzie miało taką samą kadrę jak OZP, obóz PT będzie miał oddzielną kadrę.
W obozie mogą brać udział psy rodowodowe i kundelki. Dla psów rasowych zabieramy rodowód. Przewodnik, czyli wy musicie być członkami związku kynologicznego. Jeśli nie jesteście, to musicie się zapisać, można to też będzie zrobić w ZkwP w Olsztynie.
Podstawowe wyszkolenie tzn. pies umie siadać i warować przy nodze właściciela, umie chodzić na smyczy, spuszczony ze smyczy przychodzi do właściciela. Chodzi o to, żeby nie przyjeżdżały na obóz PT psy, które nigdy wcześniej nie zetknęły się ze szkoleniem z posłuszeństwa. Każdy z was zna swojego pieska i wie na co go stać.
Większość z piesków, które były już na OZP posiada podstawowe wyszkolenie.
Treningi obozu PT będą odbywały się na terenie ośrodka oraz poza ośrodkiem (miasto, łąka, las)
Pozdrawiam,
Karolina[/QUOTE]

Czy pies uczestniczący w zwykłym OZP (podczas turnusu kiedy jest ten PT) będzie miał możliwość po zapłaceniu zdać egzamin? :)

[quote name='MakeBelieve']no a jak to ma byc z tym psim przedszkolem? ;) Ze raz zajecia bd miec my, a raz oni? Nie czaje.. A znana juz kadra jest na normalne turnusy?:D[/QUOTE]

podpisuję się obiema łapkami pod pytaniami !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']No ok, czaje czaje ;dd Ale jak to ma mniej wiecej wygladac? Ze np. co, rano bedziemy miec agility zalozmy, a po nas np szczeniaczkowo? I my w tym czasie co, mamy miec wolne? Chodzi mi tylko o to, czy te szczeniaczkowo nie bedzie kosztem naszych zajec etc..[/QUOTE]

znów się podpisuję :>
Niestety tym razem p. Karolino się nie spotkamy, bo ja jeśli jadę to na czwóreczkę :< A Boss Maro kiedy będzie? :D
i mam dzwonić do biura, się zapytam, bo z Estą przydałoby się tyłek ruszyć XD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...