Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

Patusiove - nie, jeszcze nigdy nie trenowałyśmy. :) Bo do agility raczej skakanie kilku hopek w ogrodzie się nie zalicza. Ale póki najważniejsze jest żeby Nika doszła do siebie po sterylce. Już jest po operacji, wszystko doszło świetnie, a o 18 odbieramy małą. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja kastrowalam kota persa. Moze to nie pies ale tez wrazliwy. Na drugi dzien rozrabial jakby nic mu nie ucieto. U psa mysle ze po wybudzeni z narkozy bedzie normalnie funkcjonowac a cwiczenia agi po wygojeniu ran w zaleznosci moze to trwac 1-3 tygodni

Link to comment
Share on other sites

[B]Caine[/B] - ja też nad tropieniem myślałąm, bo Kala jak coś zwęszy (zazwyczaj nieszczęsną sarnę -.-) to nie reaguje na nic - mogę drzeć się, flaki sobie wypruwać - ona leci jak w mordę strzelił przed siebie xd. To pomyślałam, że jak tak węszyć lubi i to takie ważne, to może z nią pochodzę na to tropienie... też wysiłek tyle, że fizyczny. Jakie masz zdanie o zajęciach z tropienia [U]w tej[/U] szkółce?

Link to comment
Share on other sites

Eta - wydaje mi się, że jest dość 'profesjonalne'. Trenerka z góry mówiła, że to nie są zajęcia przygotowujące do żadnych konkursów, typu PTT. Pani zna się na rzeczy, prowadzi seminaria dt. właśnie tropienia. Do psów na świetne podejście, zwraca uwagę, jak coś robimy źle (ja np. oduczyłam się krzyczeć "ejjjj!" jak Nika robi coś złego, bo to nakręca psa jeszcze mocniej), ale nie narzuca swoich metod. Jeśli chodzi o samo tropienie - świetna zabawa. Wszystko jak najbardziej pozytywne, początkowo małymi kroczkami, np. tropienie osoby, która schowa się za najbliższym drzewem, do 15minutowych śladów w las. :D Ogólnie zajęcia wyglądają tak, że na początku zanim dojdziemy do jakiegoś miejsca to biegają luzem (w większość to są owczarki, labki, jest też gończy, więc Kala będzie miała się z kim bawić :D), żeby się trochę zmęczyły fizycznie. Potem na smycze i trenerka nas dzieli na 2 "grupy" pod kątem zaawansowania i w tych "grupach" dobieramy się parami i jedna osoba zostawia ślad (razem z psem, ofc), a druga tropi. Później znowu "przerwa", czyli idziemy w inne miejsce i znowu tropienie. :)
Zajęcia są ogólnie świetne, Nika się strasznie cieszy jak tam jedziemy. :]
Dla mnie jedynym minusem jest fakt, że jestem tam jedynym, hm, dzieckiem, uczęszczającym regularnie na szkolenie. Większość to dorośli mężczyźni i kobiety, ale na szczęście jakoś szczególnie mnie nie dyskryminują. xd Jednak nie pogardziłabym towarzystwem kogoś w mniej-więcej moim wieku. xd

Link to comment
Share on other sites

Skoro tutaj mowa o tropieniu, to ja właśnie też nad tym myślałam.. Nadia jak coś wywęszy to może to z 45 minut wąchać i iść z nosem przy ziemi, oglądałam filmiki zajęć ze szkoły "SzkołaJB" i powiem szczerze, że bardzo fajnie to wygląda.. Być może dlatego, że to był śliczny klimat.. Hmm.. nie wiem, ale z filmików wnioskuję, że ta Pani naprowadza, mówi jak coś jest źle, i chodzi tam moja znajoma z parku ze swoim w typie rasy labkiem czekoladowym, ale to tylko posłuszeństwo i są[B] bardzo[/B] zadowoleni.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=3bIjCjIBbAI&feature=channel[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tylko wtrącę, że najprawdopodobniej jedziemy tylko na OZP1, bo wpadł mi w oko obóz frisbee, który zahacza o termin OZP3. OZP2 odpada, bo chcę dać Fancie trochę odpocząć, bo jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mamy OZP1, obóz frisbee i 2 turnusy obozu fortowego - wyjdzie na to, że nasze OZP1 to będzie wieelka rekreacja, jeszcze tylko z kadrą dogadać, na jakiej podstawie - ewentualnie wpadnę z dwoma psami i "pomęczę" psa babci:loveu:
Ale na liście nic nie zmieniam, bo to jeszcze niepewne, co do obozu frisbee, najpierw trzeba się dostać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']My tam się wybieramy raczej na 3 i 4 ;D Wolałabym 2 ale jakoś za dużo ludzi jak dla mnie..[/QUOTE]

Tez sie nad tym zastanawiam bo dwojka stala sie popularna. Ale bol w tym ze wiekszosc ekipy z zeszlego roku jedzie na 2. Wiec szkoda tak samemy. Zobaczymy jeszcze do wkacji kupa czasu. Moze bedzie tak jak w zeszlym roku ze duzo osob sie deklarowalo a bolo nas 14 jak dobrze pamietam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':**']Wie ktoś coś może o karmie happy dog? [url]http://www.karmy24h.pl/producent-karmy/21199.html[/url][/QUOTE]
ja używam New Zealand i chwalę sobie bardzo. Przez chwilę byliśmy z moim miksem posokowca na Arionie, ale kupy jakieś miał zielone i dużo śluzu wydalał. Próbowaliśmy też Dog Chow, ale nie podszedł nam jakoś. Mój psiak zje wszystko, ale ja zawsze obserwuję kupy. Przy HD są ok - nie za duże, śmierdzą umiarkowanie, itd. Poza tym, HD ma mało białka, co uspokaja takich nadpobudliwców jak mój psiak:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciej Trojanowicz']ja używam New Zealand i chwalę sobie bardzo. Przez chwilę byliśmy z moim miksem posokowca na Arionie, ale kupy jakieś miał zielone i dużo śluzu wydalał. Próbowaliśmy też Dog Chow, ale nie podszedł nam jakoś. Mój psiak zje wszystko, ale ja zawsze obserwuję kupy. Przy HD są ok - nie za duże, śmierdzą umiarkowanie, itd. Poza tym, HD ma mało białka, co uspokaja takich nadpobudliwców jak mój psiak:)[/QUOTE]

Heh dzieki za info. W sklad wchodzi duzo ziol. Ma o jakis wplyw na "jadalnosc" karmy?

Link to comment
Share on other sites

Też się właśnie tak męczę i męcze nad tym 2 turnusem :/ Zależy mi na osóbkach z zeszłego roku i kadrze, jednak szukam jeszcze czegoś bliżej nas bardziej pod kątem agility...No i sporo osób się wybiera na 2 co też mnie nie bardzo cieszy, bo na pewno mniej się nauczymy. No cóż jeszcze się pomyśli :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli [B]Fantowa[/B] w końcu jedziesz czy jak? :) bo już się trochę zamotałam w tym wszystkim :D
Ja zastanawiam się nad wzięciem drugiego psa, ale dużo ludzi będzie i nie wiem czy ten pies nie oszaleje..
My na dwójkę na pewno, jak nam się uda z kasą. Ale raczej tak, bo zależy mi na osobach. Dużo jedzie moich znajomych z neta co prawda, ale znajomi :)

Link to comment
Share on other sites

Oddzielny temat - piszę w innym poście:

[B]OZP1 (01.07.-12.07)[/B]
Klaudia.(15l.) + Fanta (mix)
Hela + Bafi (mix)
Aga + Lora (mix)
Nina + Tiga (DON)
basza95 (17l.) + Basza (nowofundland)

[B]OZP2 (13.07 - 24.07)[/B]
Klaudia. (15l.) + Fanta (mix)
Eta_carinae (15l.) + Kala (w typie ONka) [B]P.Gdańsk[/B]
Hela + Bafi (15l.) (mix)
Marta (14l.) + Fido (labek)
Ola + Ivo (12l.) (golden)
patusiove (12l.)+ Nadia (w typie labka)
Dominika (13l.) + Vanilia (mix)
Karolina + Vasco (golden)
Weronika (15l.) + Luna (w typie labka)
Natalia + Fanta (Cavalier King Charles Spaniel)
Caine (13l.)+ Nika (Jack Russel Terrier) [B]P.Gdańsk[/B]
Gabi + Keja (labek) [B]P.Słupsk[/B]
Marysia (14l.)+ Emi (golden)
Weronika + Flo (border collie)
Natalia + Lenka (mix)
Oliwia (13l.) + Xara (w typie shar-pei)

[B]OZP3 (25.07 - 5.08 )[/B]
Klaudia.(15l.) + Fanta (mix)
Zuza + Maniek (w typie basseta)
Marta + Fido (labek)
Ola + Ivo (golden)
Kamila + Laki (w typie goldena)
Karolina + Vasco (golden)
Weronika + Luna (w typie labka)
Marysia + Emi (golden)

[B]OZP4 (6.08 - 17.08 )[/B]
Nala + Inu (basenji)
Ala + Chrup (mix)
Kamila + Laki (w typie goldena)

[B]OZP5 (18.08 - 29.08 )[/B]
Kasia + Jack (Golden Retriever)

Edited by patusiove
Link to comment
Share on other sites

[B]OZP2 (13.07 - 24.07)[/B]
Klaudia. (15l.) + Fanta (mix)
Eta_carinae (15l.) + Kala (w typie ONka) [B]P.Gdańsk[/B]
Hela + Bafi (15l.) (mix)
Marta (14l.) + Fido (labek)
Ola + Ivo (12l.) (golden)
patusiove (12l.)+ Nadia (w typie labka)
Dominika (13l.) + Vanilia (mix)
Karolina + Vasco (golden)
Weronika (15l.) + Luna (w typie labka)
Natalia + Fanta (Cavalier King Charles Spaniel)
Caine (13l.)+ Nika (Jack Russel Terrier) [B]P.Gdańsk[/B]
Gabi + Keja (labek) [B]P.Słupsk[/B]
Marysia (14l.)+ Emi (golden)
Weronika + Flo (border collie)
Natalia + Lenka (mix)
Oliwia (13l.) + Xara (w typie shar-pei)
Kasandra (14l.) + Casablanca (chihuahua długowłosa) [B]P. Gdańsk[/B]

Jeszcze nie pewne, ale jakby co to się dopiszę :D
Może są chętne ludki z planowanego OzP2 na dodanie zdjęcia swojego i psa? Propozycja, dla zobrazowania grupy :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...