Jump to content
Dogomania

Likwidacja schroniska w Swarzedzu - ratujmy psiaki !!!


What May NN

Recommended Posts

[QUOTE]A czy on sobie jakoś radzi tam??[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/194025-Likwidacja-schroniska-w-Swarzedzu-ratujmy-psiaki-!!!/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Czy jest zrezygnowany[/QUOTE]
Postaram się o nim coś dowiedzieć. Ale coś mogę wiedzieć dopiero za tydzień, bo teraz wyjeżdżam.
W schronie sytuacja jest nieciekawa. Psy dostają kiepskie jedzenie: makaron z wody. W klatce po Czarusiu, który był chory na parvo, wsadzili innego psa. Psy idą do adopcji, do ludzi, którym źle się patrzy z oczu. Wolontariuszy jest mało. Psiaki nie maja ogłoszeń i żadnych szans na dobrą adopcję. Jednym słowem jest coraz gorzej:-(:-(:-(:-(
Żal tylko tych psiaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia']Postaram się o nim coś dowiedzieć. Ale coś mogę wiedzieć dopiero za tydzień, bo teraz wyjeżdżam.
W schronie sytuacja jest nieciekawa. Psy dostają kiepskie jedzenie: makaron z wody. W klatce po Czarusiu, który był chory na parvo, wsadzili innego psa. Psy idą do adopcji, do ludzi, którym źle się patrzy z oczu. Wolontariuszy jest mało. Psiaki nie maja ogłoszeń i żadnych szans na dobrą adopcję. Jednym słowem jest coraz gorzej:-(:-(:-(:-(
Żal tylko tych psiaków.[/QUOTE]

całkiem niedawno poszedł do dobrego domu Biały Kieł, ostatnio z tego co wiem Buli.. teraz walczymy by wyciągnąć Biszkopta- Szafira, coś się dzieje - az takiej tragedii nie ma!
ja ostatnio nie mam czasu, ale niebawem wpadnę do schronu i porobimy nowe fotki..
fakt jest taki, że między wolontariuszami a schronem były małe zatargi ostatnio, ale na to nic nie poradzimy! psy jedzenie dostają złe, bo pracownicy są leniwi i z tym możnaby coś zrobić - tylko nie wiem jak???????????

Link to comment
Share on other sites

What nic z tym nie zrobisz. Bo nie masz na to wpływu. Robią co chcą. I jak chcą. A karma jest, bo to nie chodzi o to że jej nie mają. Biały Kieł to ostani psiak, który poszedł pod naszą ochroną do domku. Buli poszedł do domu wolontariusza. Szafirek cały czas czeka i ma robione ogłoszenia. A inne psiaki? Wiemy dobrze jak jest. Tu nie chodzi o to że pracownicy są leniwi. Oni po prostu nie mają serca i uważają że mogą być bezkarni. Bo przeciez to już nie jest schron. Miała być zrobiona kontrola, ale czy to coś zmieni?! Oby, bo może Szafir w końcu znajdzie dom, ale taki Szarak czy Miś już pewnie ma mniejsze szanse, a żyć też chcą. Pozdrawiam.
Dziś widziałam jakiegoś nowego bokserowatgo psiaka. Siedzi tam gdzie kiedyś na początku BK. Czyżby na przechownie?

Link to comment
Share on other sites

Tak też jestem tego zdania. Jak najwięcej fajnych domków. A i cuda się zdarzają. Idą czasami psiaki które latami czekały na domek. Tekila - amstafka - znalazła ostatnio dobry dom, a czekała bardzo długo z chorymi łapami....
Nowe zdjęcia się przydadzą. Ja w następnym tygodniu mogę Ci przesłać kilka nowych zdjęć. Wstawimy na wątek i trzeba porobić choć niektórym ogłoszenia. A Ty What kiedy byś była w schronie?
Itaka pomożesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia']Postaram się o nim coś dowiedzieć. Ale coś mogę wiedzieć dopiero za tydzień, bo teraz wyjeżdżam.
W schronie sytuacja jest nieciekawa. Psy dostają kiepskie jedzenie: makaron z wody. W klatce po Czarusiu, który był chory na parvo, wsadzili innego psa. Psy idą do adopcji, do ludzi, którym źle się patrzy z oczu. Wolontariuszy jest mało. Psiaki nie maja ogłoszeń i żadnych szans na dobrą adopcję. Jednym słowem jest coraz gorzej:-(:-(:-(:-(
Żal tylko tych psiaków.[/QUOTE]

Kiedyś potrafiono je karmić samymi kluchami 3 miesiące.
Czyli oddają psy byle komu?
Nie da rady sprawdzać chat choć sporadycznie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']Kiedyś potrafiono je karmić samymi kluchami 3 miesiące.
Czyli oddają psy byle komu?
Nie da rady sprawdzać chat choć sporadycznie?[/QUOTE]

a ,moze by wyslac ogloszenie-apel do poznanskich mediow np.na alarm-wtk?najlepiej ,ktos z wolotariuszy..kto doskonale zna sytuacje,opisze opowie ,moze przyjada i zrobia newsa i prosba tez o patronat medialny adopcji,moze umieszcza jakies ogloszenie ,ktore bedzie przez kilka dni?wiem,ze Animalsi pomagaja?????moze do nich?Bo te wszystkie psiaki maja takie dobroduszne mardki!!!buuuuuuuuuuuuuuu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']Kiedyś potrafiono je karmić samymi kluchami 3 miesiące.
Czyli oddają psy byle komu?
Nie da rady sprawdzać chat choć sporadycznie?[/QUOTE]

teraz tez tak karmią!
psy, które idą przeze mnie mają sprawdzane domy - te adoptowane przez schron nie i nie ma szans by dostac dane, adres osoby adoptującej..
dają psy różnie - czasami odmawiają, a czasami oddają bez problemu - nie wiem jaka jest reguła (może kasa??)

do schronu wpuszczają! dziś opuścił schron Biszkopt - Szafir, labradory.info wyciągnęły go na DT! pies z łatką agresora, dogaduje sie z kotami, psami, dziećmi.. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='What May NN']teraz tez tak karmią!
psy, które idą przeze mnie mają sprawdzane domy - te adoptowane przez schron nie i nie ma szans by dostac dane, adres osoby adoptującej..
dają psy różnie - czasami odmawiają, a czasami oddają bez problemu - nie wiem jaka jest reguła (może kasa??)

do schronu wpuszczają! dziś opuścił schron Biszkopt - Szafir, labradory.info wyciągnęły go na DT! pies z łatką agresora, dogaduje sie z kotami, psami, dziećmi.. :-)[/QUOTE]
ktory to ten kontaktowy z kotami ,psami i dziecmi?moge fotke?na pw,a co z Szarakiem

Link to comment
Share on other sites

Szafir-mix Labka.. teraz pod opieka labradory.info
[URL]http://labradory.info/viewtopic.php?t=15051&postdays=0&postorder=asc&start=135[/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7382c1c49fe0b1ba.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/602/7382c1c49fe0b1bamed.jpg[/IMG][/URL]

niestety dzis nie udało mi sie dowiedziec nic o Szaraku..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='What May NN']Szafir-mix Labka.. teraz pod opieka labradory.info
[URL]http://labradory.info/viewtopic.php?t=15051&postdays=0&postorder=asc&start=135[/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7382c1c49fe0b1ba.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/602/7382c1c49fe0b1bamed.jpg[/IMG][/URL]

niestety dzis nie udało mi sie dowiedziec nic o Szaraku..[/QUOTE]

on mial latke agresora?dlaczego? slodki taki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pyziokot']on mial latke agresora?dlaczego? slodki taki![/QUOTE]

No tak,jak brałam ze schronu,mojego pierwszego psiaka,to odradzali,mówiąc że ma podły charakter....okazało się ,że to raczej pracownicy taki mieli-pies ,był wspaniały i kochany i żył u mnie 15 lat

Link to comment
Share on other sites

Hej! Szafirek już w drodze do domku :) Tymczasowego, ale ważne, że opuścił schron :) Był u mnie przez pół dnia i super dogadywał się z moim mixem labka :) On też miał łatkę agresora, a okazało się, że obydwa raczej unikają konfliktów :) Niestety trochę poszczekiwał i zawarczał na widok nowych opiekunów, zwłaszcza nowego Pana - ja pierwszy raz widziałam u niego taką reakcję, ewidentnie mógł zostać skrzywdzony przez jakiegoś faceta :( :( :( Poza tym tyle się dzisiaj działo, pierwszy raz zobaczył dziesięciu ludzi na raz, do tego znał Magdę, jej męża, prawie całą moja rodzinę, a oni byli nowi... A obcych w schronisku też witał szczekaniem. Jemu trzeba dać trochę czasu, jest oszołomiony całą tą sytuacją... Do Magdy i do mnie też z początku podchodził z dystansem, a po kilku spacerach świrował na nasz widok :) Ale podobno w samochodzie już się przytulał do nowej pani :) Musi być ok! Oby jeszcze tylko fajny DS znalazł :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pyziokot']a ,moze by wyslac ogloszenie-apel do poznanskich mediow np.na alarm-wtk?najlepiej ,ktos z wolotariuszy..kto doskonale zna sytuacje,opisze opowie ,moze przyjada i zrobia newsa i prosba tez o patronat medialny adopcji,moze umieszcza jakies ogloszenie ,ktore bedzie przez kilka dni?wiem,ze Animalsi pomagaja?????moze do nich?Bo te wszystkie psiaki maja takie dobroduszne mardki!!!buuuuuuuuuuuuuuu[/QUOTE]

Jasne, to byłby dobry pomysł...

Link to comment
Share on other sites

Hej :) Wczoraj byłam w schronie i widziałam Szaraczka. Naprawdę miły psiak, garnie się człowieka i widać, że smutno mu w schronisku, żal że musi tam siedzieć :( A boks po Czarusiu faktycznie zajęty przez innego psiaka :( Dobra wiadomość to taka, że można spokojnie wychodzić z psiakami na spacerki :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...