Jump to content
Dogomania

Poziom zaawansowania...

Paskuda_Bandzior

Recommended Posts

Mam takie dziwne pytanie... kiedy można powiedzieć w agility, że jest sie już np. średniozaawansowanym, a kiedy są to nadal podstawy?
Jeśli pies potrafi przebiec tor składający się z kilkunastu przeszkód, ale są to treningi "domowe" (nie mielismy styczności z żadnym instruktorem) to nadal jest "podstawowy" ?
Rozumiem, że nie idzie ująć tak tego dla ogółu, ale chyba są jakieś delikatne graniece.... :roll:
z góry dziękujemy za odpowiedź.
Paula i Bandzik

[quote name='Rauni']Ja bym uznała, że pies średniozaawansowany ma klasę A2 lub przynajmniej zaliczony jeden bezbłędny przebieg w klasie A1.[/quote] Kłóciłabym się z tym stwierdzeniem, ale przemilczę;) Każdy w końcu ma swoje zdanie...:)

[quote name='Rauni']Ja bym uznała, że pies średniozaawansowany ma klasę A2 lub przynajmniej zaliczony jeden bezbłędny przebieg w klasie A1.[/quote]
Ale żeby przejść do A2 nie trzeba mieć bezbłędnych przebiegów w A1.
Poza tym sformułowanie "zaawansowany" czy "średniozaawansowany" jest dosyć względne.
Ja skłaniałabym się do opinii, że pies [B]średniozaawansowany[/B] to taki, który potrafi pokonywać wszystkie przeszkody, a także pokonuje tor, czyli jest gotów do startu w zawodach open.

[quote name='Mokka']Ale żeby przejść do A2 nie trzeba mieć bezbłędnych przebiegów w A1.[/quote]

tylko w Polsce:evil_lol:
z regulaminu:
[QUOTE]
[FONT=Arial]The ‘FCI AGILITY CERTIFICATE’ will be awarded to dogs having obtained the qualification ‘Excellent’ 3 times, [B][B]with clear rounds[/B][/B], under two different judges in Agility 1 competitions.[/FONT]
[/QUOTE]

zakla "nie obraź się" bo nie o to mi chodzi
ale na ilu zawodach wystartowałaś i ile trenujesz ze Żwirkiem? (pytam bo nie wiem)
chodzi mi o zawody typu open nie o "zerówki", które są właśnie dla początkujących i na których niekiedy startują już psy po 4 treningach

[quote name='OlaAB']czyli tylko RAZ wystartowałaś na zawodach i to w "zerówkach"
czy RAZ w "zerówkach" - to ile razy w "openach"?[/quote] powiedz mi jeszcze, ze nigdy mnie z malym nie wdzialas na zawodach...:roll:
W openach do tej pory tylko 10 razy:lol: Ale mamy zamiar jeszcze kilka razy wysartowac, zeby nie bylo:eviltong:

Żaklina, to że widziałam Cię w miejscu zawodów nie świadczy o tym, że wiem czy biegłaś w "zerówkach" czy "openie":eviltong:
a moje pytanie dotyczyło uściślenia Twojej wypowiedzi :cool3:

a cała dyskusja pokazuje to (co i tak chyba każdy wie), że ile osób tyle zdań - każdy ocenia siebie i psa wg własnych kryteriów

ty oceniasz Żwirka na średniozaawansowanego a ja Blue - czyli są w tym samym worku ;)

[quote name='OlaAB']Żaklina, to że widziałam Cię w miejscu zawodów nie świadczy o tym, że wiem czy biegłaś w "zerówkach" czy "openie":eviltong:
a moje pytanie dotyczyło uściślenia Twojej wypowiedzi :cool3:

a cała dyskusja pokazuje to (co i tak chyba każdy wie), że ile osób tyle zdań - każdy ocenia siebie i psa wg własnych kryteriów

ty oceniasz Żwirka na średniozaawansowanego a ja Blue - czyli są w tym samym worku ;)[/quote] Blue jest szetlandem, a Zwir malamutem, i nigdy nie bylabym w stanie pwoeidziec, ze moj pies ebdzie beigal lepiej czy tak jak sredniozaawasowany szetland, bo on nie ejt w stanie tak biegac :lol:
Ale masz racje, Ty sadzisz, ze Zwir jst pczatkuajcy, ja ze sredni, a tak naprawde wynika to tylko i wylacznie z roznicy zdan i podejscia. :p

Żaklina - wyluzuj
nigdzie nie napisałam ani słowa o tym za jakiego psa uważam Żwirka - jeżeli napisałm to pokaż mi gdzie?

a poza tym mówimy o stopniu wyszkolenia a nie o porównywaniu ras
Blue nigdy nie będzie biegał jak border co nie znaczy, że nie mogę porównywać stopnia wyszkolenia Blue z innym psem

i akurat mnie nie chodzi tylko o znajomość przeszkód, umiejętność pokonywania toru podczas moich zmian (chociaż tu w niektórych przypadkach powinniśmy wrócić(i na treningach wracamy) do "przedszkola") ale także o prędkość pokonywania toru, prędkość reakcji na gest/słowo przewodnika, chęć pokonywania toru

[quote name='OlaAB']a poza tym mówimy o stopniu wyszkolenia a nie o porównywaniu ras
Blue nigdy nie będzie biegał jak border co nie znaczy, że nie mogę porównywać stopnia wyszkolenia Blue z innym psem

i akurat mnie nie chodzi tylko o znajomość przeszkód, umiejętność pokonywania toru podczas moich zmian (chociaż tu w niektórych przypadkach powinniśmy wrócić(i na treningach wracamy) do "przedszkola") ale także o prędkość pokonywania toru, prędkość reakcji na gest/słowo przewodnika, chęć pokonywania toru[/quote] Wiec nie da sie tu nie brac pod uwage rasy psa. Ja zdaje sobie sparwe z tego, ze z malym wiele nam do idealu brakuje, i niektore z tych rzeczy sa nei do odwrocenia, bo zaczelam pracowac z juz bardzo zepsutym i bojazliwym, tzryletnim psem. Mi nie zalezy na wygranych, wiec nie bede sie upierac nigdy, ze mam super zaawansowanego psa, bo nie mam. Ale przynajmniej dajemy z siebie wszystko, startujemy w openach, a nie w zerowkach czy debiutach, bo czujemy sie na tyle zaawansowani i fair, zeby po dwoch latach treningow w tych openach biegac (i przynajmniej konkurencji nikomu nie robimy :lol: ).

Czyli nawiązała się dziwna (?) dyskusja...
nie podchodziłam do tego w sposób "na ilu zawodach, w jakiej klasie", ale to rzeczywiście może być jakis wskaźnik "poziomu" psa, chociaż mój pies pokonuje tor, zna i umie przeszkody (problemy z huśtawką niestety:/) ale na zawodach bałabym się, bo nie jest przyjaźnie nastwiony do innych psów. Zdaję sobie sprawę, że jeśli reprezentowalibyśmy jakiś porządny poziom to powienien słuchać mnie w KAŻDEJ sytuacji...:roll:

co do ras to ma to jakieś znaczenie i uważam że Żwirek raczej początkujący nie jest (chociaż na żywo niw widziałm), ale początkujący to jak sama nazwa wskazuje taki co stawia w tym sporcie pierwsze kroki :)
Widzę, że jak w każdej dziedzinie są różne spojrzenia :) przynajmniej mniej więcej wiem o co chodzi i dzię ki za odpowiedź :))

pozdrawiam, Paula z Bandziorkiem.

[quote name='PATIszon']Jak dla mnie to proste:
[B]poczatkujace [/B]psy startuja w[B] A1[/B]
[B]sredniozaawansowane w A2[/B]
[B]a zaawansowane w A3[/B]
Takie jest moje zdanie.
Ale na szczescie kazdy ma prawo do wlasnego.:cool3:[/quote]
A te, które startują w zerówkach?