Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

A ja się przymierzam do kagańca dla mojej paskudy i intensywnie myślę nad fizjologiem... Tyle tylko, że u mnie pewnie nie będzie w żadnym zoologicznym tego typu kagańców a boję się kupować "na oko" przez internet, bo pewnie będę odsyłać po pięć razy :roll: Czy ktoś takie kagańce sprzedaje na wystawach? W Lublinie wystawa jest w czerwcu, do tego czasu jakoś przeżyjemy może bez kagańca... No i suka to typ śmieciożercy niestety, chyba będę musiała zrobić to samo, co Agnes z tym sznurkiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']No i suka to typ śmieciożercy niestety, chyba będę musiała zrobić to samo, co Agnes z tym sznurkiem :evil_lol:[/QUOTE]

sznurek dziala, ale jak sie okazuje, mozna kupic fizjologa dluzszego i wtedy pies nie siegnie po smieci!:evil_lol: Nie dotyka suka nosem do dna kaganca, obojetnie jak bardzo sie postara;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']sznurek dziala, ale jak sie okazuje, mozna kupic fizjologa dluzszego i wtedy pies nie siegnie po smieci!:evil_lol: Nie dotyka suka nosem do dna kaganca, obojetnie jak bardzo sie postara;)[/QUOTE]

Tylko obawiam się, że suk i tak będzie wyglądał jak zryty beret w fizjologu (jest trochę większa niż sheltie), a jak wezmę trochę dłuższy to już w ogóle :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']A ja się przymierzam do kagańca dla mojej paskudy i intensywnie myślę nad fizjologiem... Tyle tylko, że u mnie pewnie nie będzie w żadnym zoologicznym tego typu kagańców a boję się kupować "na oko" przez internet, bo pewnie będę odsyłać po pięć razy :roll: Czy ktoś takie kagańce sprzedaje na wystawach? W Lublinie wystawa jest w czerwcu, do tego czasu jakoś przeżyjemy może bez kagańca... No i suka to typ śmieciożercy niestety, chyba będę musiała zrobić to samo, co Agnes z tym sznurkiem :evil_lol:[/QUOTE]

właśnie dzisiaj słyszałam, że są na wystawach, można pomierzyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']właśnie dzisiaj słyszałam, że są na wystawach, można pomierzyć :)[/QUOTE]

Ale jaki sklep to sprzedaje? Bo nie wiem czy wożą cały asortyment czy tylko te większe modele? Bo ja potrzebuję na sznaucera mini albo jamnika :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Ale jaki sklep to sprzedaje? Bo nie wiem czy wożą cały asortyment czy tylko te większe modele? Bo ja potrzebuję na sznaucera mini albo jamnika :P[/QUOTE]

z tego co słyszałam to Ipo sklep :) ale co do asortymentu to pojęcia nie mam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wymierzyłam mojego niewymiarowego potwora, i tak...
Długość pyska to jakieś 8,5 cm.
Szerokość, mierzona w srodku paszczy :P przy samym końcu "uśmiechu", to 8 cm.
To tak "na styk", nic nie powiększałam.
Teraz mam dylemat, jaki kaganiec.

Airedale terier, suka
Wymiary: długość ok. 11cm; szerokość ok. 10cm

Bulterier, suka
Wymiary: długość ok. 10cm; szerokość ok. 9,5cm

Dalmatyńczyk, suka
Wymiary: długość ok. 10cm; szerokość ok. 9,5cm

Coś innego?
To będzie nasz pierwszy fizjolog, i kaganiec w ogóle - muszę zamówić go w tym tygodniu, więc będę wdzięczna za pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dzisiaj fizjologa mojemu małemu potworowi i obydwie jesteśmy z niego mega zadowolone :multi:. Nareszcie nie mam poobijanych kolan, pies mi pod nogami się nie plącze i nie ociera się, a całą drogę od sklepu (trzema autobusami i później pół godziny spaceru) szła w kagańcu :-o. Myślałam że to nigdy nie będzie możliwe, a tu niespodzianka ;). A kaganiec ma na ... sukę bullteriera :evil_lol::evil_lol:. Jak zrobię fotkę to wrzucę mojego 'bulla' :evil_lol: w kagańcu.

[quote name='Arden']Wymierzyłam mojego niewymiarowego potwora, i tak...
Długość pyska to jakieś 8,5 cm.
Szerokość, mierzona w srodku paszczy :P przy samym końcu "uśmiechu", to 8 cm.
To tak "na styk", nic nie powiększałam.
Teraz mam dylemat, jaki kaganiec.[/QUOTE]
Dalmatyńczyk suka mi się wydaje jakiś taki dziwny, jest niższy niż bulterierowy (suka). Airedale będzie raczej za wielki.
Collie suka jeszcze ewentualnie by mógł być na długość, ale on jest węższy i moim zdaniem trochę za niski.
Namierzyła się moja biedulka tych kagańców trochę i ciasteczka jej dawałam, żeby sprawdzić czy da radę jeść. W collaku nie dało rady dobrze przeżuć z otwartą paszczą, dalmatyńczyk w miarę ale mi nie odpowiadał. W ONkowych łepek się topił :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']o a my sie zastanawialismy nad bulterier suka ale pzreszkadzal nam jajowaty ksztalt (zaokraglony ) kaganca
pokaz foty koneicznie [/QUOTE]
To zaokrąglenie psu nie przeszkadza.

[quote name='Karilka']bullterrier? Ło matko. Przecież to jajco jest. [/QUOTE]
Wcale nie jajco :eviltong:. Tylko się tak wydaje. Leży ok, wodę z kałuż pić Shinula może, ciastka wżera bez problemu, ludzie nas omijają :evil_lol:, a wroga swojego zjeść biedna nie mogła. Caluśki spacer w tłumie bez smyczy, policjanci tylko patrzyli (a mijałyśmy kilkunastu), psy zdziwione oglądały to coś dziwnego czym Shinę skrzywdziłam. Chrzest bojowy kagańca zaliczony na 6 + :).

[quote name='Ewa&Duffel']Monia, a gdzie kupowałaś ? [/QUOTE]
Na ul. Budy 3D, to jest przy Górczewskiej. Mają sklep internetowy, ale lepiej pojechać do tego stacjonarnego i pomierzyć na spokojnie. Pani cierpliwa i pomocna ;).

Zdjęć na spacerze nie miałam jak zrobić, bo na nasze miejsce spacerowe w nasze super krzaczki policja nas wpuścić nie chciała ("fala" szła), a na wale dzikie tłumy i musiałam co chwilę się rozglądać czy nikt nas rozdeptać nie chce :shake:. Teraz pies żre cielaka i muszę poczekać aż skończy :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Te kagańce jak jest możliwość to trzeba przymierzać, bo niby wymiary mogą mieć bardzo podobne a leżą zupełnie inaczej. Shina śmieci nie zjada, tylko świeże końskie kupy próbuje za każdym razem zeżreć ale zawsze zauważę :evil_lol:. W tych kagańcach są dosyć duże te otwory, więc przeciśnięcie czegoś mniejszego nie stanowi problemu. Dla zżeracza to kaganiec z podwójnym dnem powinien być i wtedy nie da rady nic wciągnąć ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']W tych kagańcach są dosyć duże te otwory, więc przeciśnięcie czegoś mniejszego nie stanowi problemu. Dla zżeracza to kaganiec z podwójnym dnem powinien być i wtedy nie da rady nic wciągnąć ;).[/QUOTE]
Ta...Duffel jest mistrzem świata w jedzeniu przez kaganiec :evil_lol::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']To chyba też będę musiała się tam wybrać...Chciałam kupić fizjologa, ale nie lubię tak bez przymierzania. A Shina zjada śmieci na spacerach ?Bo nie jestem do końca pewna, czy taki kaganiec się sprawdzi w naszym przypadku...[/QUOTE]

To zalezy czy dobierzesz odpowiedni. Poniewaz moja suka zjada smieci w kagancu a kupilam fizjologa szukalam czegos dluzszego. Poprzedni fizjolog byl taki, ze sucz schylala sie do ziemi przyciskala pysk do dna kaganca i mogla szamac az milo. Teraz kupilam dluzszy i nie ma mozliwosci, zeby dosiegnela do dna. Dluzszy oznacza wiekszy z reguly - my mamy doberman pies, idealny (moja suka widzialas ;) )

Link to comment
Share on other sites

Takie na szybko zrobione, bo psisko po w sumie ponad 6 godzinach aktywności miało dość.
Kaganiec jak widać bardzo czysty :lol:
[img]http://www.photoape.com/album/photo/getPhoto.cfm?albumID=29636&photoID=1558011[/img]

tak się prezentuje z boku
[img]http://www.photoape.com/album/photo/getPhoto.cfm?albumID=29636&photoID=1558012[/img]

i z przodu (ten wzrok mówi wszystko o jej nastroju :evil_lol:)
[img]http://www.photoape.com/album/photo/getPhoto.cfm?albumID=29636&photoID=1558013[/img]

Chyba nie jest tak źle? ;)

Link to comment
Share on other sites

Niby jest długi, ale jak zostawiłam smaki na łóżku i poszłam po aparat to te smaki zniknęły - bez problemu zeżarła wszystko. Jeszcze kilka miesięcy ma na nabranie masy, więc nie mogłam kupić na styk ;) (młoda ma niecałe 11 miesięcy). I w końcu pies chętnie namordnik zakłada, nie ucieka przed nim i sama mordę wpycha bez pomocy smakołyków :cool3:. Ten kaganiec to chyba jakiś zaczarowany jest, bo Shina w nim staje się psem idealnym, w 100% posłusznym :loveu:, nawet smycz mi nie jest potrzebna. Hexolina też dostanie i zobaczymy czy na nią tak podziała :lol:.

Link to comment
Share on other sites

no myslalam ze bedzie gorzej na psie wygladal ze wzgledu na ten ksztalt
my kupilismy sznuacer sredni pies ale zamienilam sie z kolezanka na suke bo byl za gleboki jednak
Twoja napewno nabierze masy jescze, moja dopiero po skonczeniu 2 lat skonczyla pelne rosniecie rowniez te w szerz :)

to zdjecie mojej suki w nowym kagancu
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/295/c535d2cec3c62b45med.jpg[/IMG][/URL]
(widizalas pewnie w galeri)

a to suka koelzanki w naszym starym kagancu
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images36.fotosik.pl/181/856fde16fc305453med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

My mamy nylonowy kaganiec Trixie. W zasadzie mamy go na wypadek,gdyby była konieczność poruszania się w nim. Moim zdaniem jest bardzo dobry- dobra wentylacja,nie jest ciężki,wygląda estetycznie. Pies nie wcina niczego.

Link to comment
Share on other sites

A gdzie w nylonowym kagańcu jest wentylacja??:cool3:
Chyba ,że masz taki z regulacją.Albo kupiłaś rozmiar na bernardyna i pies ma luz na otwarcie mordy.Jeśli masz taki na styk to nie bardzo widze w nim psa w upał np.w autobusie czy pociagu.
Te nylony z regulacją nie są takie złe.Moja babka ma dla swojej suki i pies ma morde otwartą na cały regulator ,aportuje piłeczke itd.A kaganiec nosić musi ,bo zdarza jej się wp......ć innemu psu.A w kagańcu jakoś nie czuje się na tyle pewnie ,żeby wdawać się w bójki.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']no myslalam ze bedzie gorzej na psie wygladal ze wzgledu na ten ksztalt
my kupilismy sznuacer sredni pies ale zamienilam sie z kolezanka na suke bo byl za gleboki jednak
Twoja napewno nabierze masy jescze, moja dopiero po skonczeniu 2 lat skonczyla pelne rosniecie rowniez te w szerz [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE]
Mi się ten opływowy kształt podoba ;).
Jak Shinul będzie tak jadł jak w ciągu ostatnich kilku dni to już wcale nie urośnie :mad:.

Misię widziałam już w tym kagańcu i ona mnie zainspirowała do poszukania namordnika na już ;).
[url]http://images36.fotosik.pl/181/856fde16fc305453med.jpg[/url] - a ten kaganiec nie za krótki? Na tym zdjęciu wygląda jak by nosa dotykał.

Nylonowy kaganiec z regulacją mam dla Hexoliny, kupiony bo podobno straż miejska się wtedy zaczęła czepiać (dawno temu). Bez problemu w nim nosi patyki, zabawki, pije, je, paszczę rozdziawia, ale chyba nie jest zbyt wygodny bo niezbyt lubi w nim chodzić. Na szczęście nieczęsto używamy bo już tak dużo nie podróżuje ze mną. Nasz estetycznie nie wygląda, bo jest ogromny :evil_lol:.

Tak w ogóle to dzisiaj wiele osób się z Shinuli śmiało :mad:. Jeden koleś mało się nie przewrócił tak się oglądał mając ubaw :mad:. Ale z policją mamy spokój i jako jeden z niewielu mój kundel biegał luzem ;) (w tłumie, bo wszyscy na wał wylegają patrzeć na wodę, a moje miejsca spacerowe zalane i nie mam gdzie z psem pójść :roll:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Mi się ten opływowy kształt podoba ;).
Jak Shinul będzie tak jadł jak w ciągu ostatnich kilku dni to już wcale nie urośnie :mad:.

Misię widziałam już w tym kagańcu i ona mnie zainspirowała do poszukania namordnika na już ;).
[url]http://images36.fotosik.pl/181/856fde16fc305453med.jpg[/url] - a ten kaganiec nie za krótki? Na tym zdjęciu wygląda jak by nosa dotykał.



:).[/QUOTE]
co do wygladu kwestia gustu heh jak zwykle
co do kaganca koleznaki to jak ma na tej dziurce tak jest jak wezmie dziurke dalej to kaganiec nie dotyka nosa i jest lepiej ,zalezy jak zapnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...