Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Ten filc wytarł sierść na nosie do tego miał nos brązowy, a w miejscu filcu zrobiła mu się mała różowa plamka jakby się odbarwił. Robiłam też dodatkowe dziurki w pasku, żeby się lepiej trzymał, a ostatnio zostawił go na krzakach.

Majkowska  polecam firmę Kaganiec. Zamawiałam u nich kaganiec robiony na wymiar. Genialny jest. Leży świetnie a zapłaciłam za niego nie całe 30 zł. Pół roku jeździłam po zoologach i szukałam ideału a w efekcie nic nie udało mi się kupić.

https://www.facebook.com/pages/Kaganiec-ręcznie-produkowana-galanteria-skórzana-dla-psiaków-i-nie-tylko/390538867707508?fref=ts

http://www.kaganiec.pl

Hej otrzymałam dziś kaganiec baskerville rozmiar 5 jednak jest trochę za mały na dole jest jeszcze z 1 cm wolnego miejsca czy rozmiar 6 będzie dobry? 

[attachment=16612:20150831_170931.jpg]

[attachment=16613:20150831_170928.jpg]

[attachment=16614:20150831_170922.jpg]

[attachment=16615:20150831_170917.jpg]

Teraz odpięłam ten pasek trochę się obniżył, ale nadal jest mało miejsca na swobodne otwarcie pyska. Chyba zamówię rozmiar większy mam nadzieję, że wtedy będzie dobry, chociaż to różnica tylko 3 cm. 

No, ma o wiele za malo miejsca, i mysle ze w rozmiarze większym tez nie będzie mial go zbyt wiele, jednak bulle przy ziajaniu nie tylko potrzebuja miejsca na wysokość ale tez na szerokosc, minus baskerow jest taki ze jest po prostu za mało rozmiarów i rodzai. Ja w moim chopo wymienilam filc na miekki polarek, moze to będzie sposob?

z tym, ze ja mam pro, w wersji standard filc jest zszyty tak, ze trzeba by bylo odpruwac tez cześć skory, więc to bardziej robota dla szewca

6_zps0vhchuf5.jpg

88_zps07d6z3t7.jpg

8_zpsrzkf7kim.jpg

chopowski filc w ogole mi się nie podoba, wychodzą z niego "igiełki" i jest bardzo gruby (przynajmniej pro)

Dzięki, ja też mam wersję pro. Sama przyszywałaś ten polar? Wydaję się to skomplikowane tej skóry chyba się nie odpina od kagańca? Po dzisiejszym spacerze ma nos zdarty do krwi więc muszę coś z tym zrobić.

Moja mama przerabiala, bo bardziej sie na tym zna. I to juz dwa razy, pierwszy raz było podszyte filcem, ale cienszym, miekkszym i bardziej zbitym. Ale ze juz byl na wykonczeniu, to ostatnio podszylam tym co bylo pod ręką. To polar tez mocno zbity, dwie warstwy. To nie jest az tak skomplikowane, bo wbija sie w dziurki ktore juz są w skórze, największym problemem jest to zeby w nie wcelowac od dolu :p ja jeszcze przed szyciem sklejam mocnym klejem (oryginalnie tez jest sklejone) zeby po prostu nic sie nie przesuwalo przy szyciu.
Zawsze mozna spróbować samemu, jak nie wyjdzie to oddać do szewca ;)

Oj sprzedawca to tube da ;) najlepiej w ogole olac sprzedawce chyba ze naprawdę sie zna, ale tacy zdarzają się niestety rzadko. Plastiki maja to do siebie ze na dole maja taką czesc ktora przy krótkim pyszczku wbija się w szyje. Zawsze można to ulamac i zamocować inaczej. Kupiłam ostatnio dla mojego bezzebnego yorka plastik i właśnie wszystko jest ok tylko ta część na dole, nieprzemyslane to troche. Ale pomyslalam ze sprzedam, szczególnie ze bardzo rzadko z nim gdzieś jeżdżę km. A nawet jeśli to trudno, dogo mnie zje że maly pies ma większe prawa i jeździ bez kaganca! :p