Jump to content
Dogomania

Korkosmok- czarny dog niemiecki


Sylvia_76

Recommended Posts

[quote name='mrowa23']Sylwia opowiesc o włoskich przebojach- makabra jakas...

Wasza bermenka?berneńska dama?(tez nie wiem jak odmienic;) )

uwielbiam tak żywiołowe psy... a Korek co tu dużo mówić piękny jest...[/quote]

Sunia nie nasza, niestety. Dostałam ją tylko do potrzymania :)

Żywiołowości Korka mamy, hmmm... po kołnierzyk :) Kiedyś usłyszałam teorię, że pies uspokaja się w okolicach 2 lat, teraz wierzę w magiczne 3...

Na razie - bez zmian :cool1: ADHD doszło do granic możliwości :)

Za moment postaram się wkleić resztę fotek z tego "spaceru".

P.S. O słonecznej Italii na razie nie chce mi się pisać... Żednada i tyle. Im dłuzej siedzimy w tym światku, tym mniej sympatycznie wokół.

Link to comment
Share on other sites

Fanka ma prawie dwa ale juz przestalam sie ludzic ze kiedys przejdzie jej adhd :diabloti: ale kocham to adhd troche mniej jak leje ale... i tak kocham;)

ja z przymruzeniem oka traktuje wystawy, ide swoim zamierzonym celem hodowlanym, dlatego swiat wystaw traktuje jak sposob na "inny weekend" niz np trening na torze agility ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szachrajka']no po prostu ja odpadam, jest boski na tym ujęciu :loveu:[/quote]


Dzięki :)

To proszę, oto kolejne:

[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://s61.radikal.ru/i171/0810/d9/5f424a7b88ca.jpg[/IMG][/URL]

[IMG]http://s43.radikal.ru/i100/0810/ea/922c2a0adb29.jpg[/IMG]

a to już klasyka :)

[IMG]http://s59.radikal.ru/i163/0810/6f/835757eb4fc7.jpg[/IMG]

[IMG]http://s60.radikal.ru/i168/0810/a8/84675792be06.jpg[/IMG]

[IMG]http://s45.radikal.ru/i109/0810/46/65d2b1e0eb8a.jpg[/IMG]

[IMG]http://i024.radikal.ru/0810/f6/314e20173390.jpg[/IMG]

[IMG]http://s56.radikal.ru/i153/0810/41/33f7b9e38338.jpg[/IMG]

[IMG]http://s43.radikal.ru/i101/0810/53/ea8f5e4c4967.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrowa23']Fanka ma prawie dwa ale juz przestalam sie ludzic ze kiedys przejdzie jej adhd :diabloti: ale kocham to adhd troche mniej jak leje ale... i tak kocham;)

ja z przymruzeniem oka traktuje wystawy, ide swoim zamierzonym celem hodowlanym, dlatego swiat wystaw traktuje jak sposob na "inny weekend" niz np trening na torze agility ;)[/quote]

my kochamy wystawy, dlatego tak nam niemiło, gdy ktoś nam psuje zabawę :angryy:

P.S. u nas gdy pada, pies śpi (Duży też śpi) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szachrajka']El Korek pieknie progresuje, jest coraz fajniejszy!!
ma to cos niezaprzeczalnie ,

bardzo chciałabym aby dogi rodziły sie z takimi uszami, nic na to nie poradze,
kopiowane jest piękne:)
tez mam w domku ADHD - ;)[/quote]


oj, żeby jeszcze progresował jesli chodzi o opanowanie, majestatyczność, wyciszenie... :)
Mój pies zna komendy, potrafi wykonać każdą w ułamku sekundy (jak owczarek, nie dog), sprawia mu przyjemność, gdy ćwiczymy, cudnie aportuje (sznurek wręcz wzorcowo - przynosi, siada przede mną trzymając w pysku i oddaje, frisbee nie wiedzieć czemu - przynosi i nie ma zamiaru oddawać :) ), ale jak włączy mu się opcja "wariat" NIC nie dociera do łepetyny. Trzeba przeczekać. Wykona kilkanaście wyskoków do góry, kilka sprintów tam i z powrotem z błyskiem szaleństwa w oczach i staje się normalny :)
Najgorsze jest to, że ja lubię te momenty :) (choć wolę, gdy przede mną stoi drzewo, gdy wpada w trans)

Jeśli chodzi o uchole...
ech...

Szkoda, ze coraz więcej krajów zamyka możliwość wystawiania kopiowanych psów (jak ostatnio Austria), a część robi z tego sposób walki z kopiowaną konkurencją (jak np. Włosi, wprowadzając zakaz w miesiącu najważniejszych wystaw w roku, tylko na okres odbywania się klubówek w Finale Emilia).

ADHD - nie jest złe, jak się mieszka w domu :) w centrum Warszawy jest dość kłoptliwe ;) ale mam nadzieję, że już wkrótce to się zmieni (nie ADHD - ono nas raczej nie opuści, mam na myśli centrum).

[I]Edit: jeszcze znalazłam takiego Korkosmoka: [/I]

[IMG]http://i003.radikal.ru/0810/8f/824f1f3e6c1b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sylvia ja Ci powiem ze ja tez poruszam sie autem z psami, na spacer per pedes idziemy tylko wieczorem bo mi sie juz nie chce odpalac,
poza tym traktuje to jak cwiczenie chodzenia na smyczy zeby przypadkiem komus sie nie zapomniało,
tak normlanie to pakuje psy i jedziemy w swoje miejsca, czesto jak zawozę Majek do szkoły, albo wracam -jedziemy wszyscy i przy okazji zaliczamy "wypuszczenie leśne", wiec teoretycznie prawie cały zcas jestem z nimi , sama rzadko doszło do tego ze jak sie zatrzymuje po cos to pytaja sie mnie gdzie sa psy, ale to i dobrze bo ludzie sami widza ze to nie agresywne potfory tylko normalne zwierzaki - bo o swiadomosci czasem niektórym brak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szachrajka']Sylvia ja Ci powiem ze ja tez poruszam sie autem z psami[/quote]

Gosiu,

cudnie że to napisałaś! Moje pytanie brzmi: jakie masz auto???
Własnie szukamy czegoś dla ewentualnie dwóch dogów.
Mamy już powoli swoje typy, ale każda informacja jest dla nas teraz na wagę złota.

Myślimy o samochodzie, w którym dwa dogi nie tylko się mieszczą się ale będzie im wygodnie w długich trasach.

Oj, trzeba było kupić sobie spanielka...

Link to comment
Share on other sites

jedyne auto ktore teraz miesci moje staado (dwa dogi i bf-ka i don-ek) do tego psiaki psiapsioly czyli pitka i minibullka i jest jeszcze miejsce dla 3 luda i mozna na wakacje jechac czyli zapakowac wszytsko do auta a pomimo to jest jeszcze miejsce to xara picasso a w dieselku oszczedna, az milo patrzec na poziom paliwa :evil_lol:

ja zeby porzadnei wybeigac dzieciaki tez musze jechac, tyle ze ja jezdze albo na tor wtedy z nimi, albo do rodzicow w odwiedzinki gdzie sa tylko pola lasy rzeka i krowy :diabloti:(rodzice postanowili na emeryturze zyc w spokoju:roll:)

Link to comment
Share on other sites

Sylvia to zależy czy lubisz wygode:)
ja mam VV Caddy 1,9 d
szukalismy dobrego auta dla mnie takiego na lesne sciezki i wiekszego wygodnego zeby nie było żal,
mamy wersje z promocji wiec tył bez obic na nadkolach , plastik is fantastik przynajmniej sie nie brudzi mozna szmata umyc
dwa dogi sa wrecz urodzone do Caddówki, ja kocham moje auto
ma wielka przedna szybe, siedze wysoko -lubie go prowadzic
jest troche głosny ale cos za cos, na psie wypady w sam raz, bardzo polecam
poza tym jest dosc wysoki wiec jeszcze nic nie urwałam-a zdarzalo mi sie wczesniej w golfie i najwazniejsze psy maja duzo miejsca tył jest wysoki wiec nawet swobodnie staja i siadaja, tylnia klapa jedyne jest dosc duza , mozna poczekac dłuzej wtedy Ci zrobia takie drzwiczki ale mi sie spieszyło, ja bardzo lubie volkswageny , choc moj maz mowi ze to taczki:))

Link to comment
Share on other sites

Oj, ja bym chciała, żeby było [B]duuuże[/B] (przestrzeń bagażowa, czyli psia większa niż w moim Volvo V70 min. dwukrotnie), wyjątkowo [B]komfortowe[/B] [B]w prowadzeniu[/B], aby nadawało się na trasy i do Moskwy i do Madrytu.

Do tego - [B]skrętne[/B] jak diabli, żebym mogła tym spokojnie parkować w moim mieście, [B]z wielkim silnikiem[/B], [B]wygodną kanapą[/B] w drugim rzędzie siedzeń (gdy jedziemy na wystawy z kierowcą podczas drogi leżę na niej odciążając kręgosłup, więc odpadają oddzielne fotele), najlepiej [B]ze skórzaną tapicerką[/B], żeby kłaki ścierać szmatą i mieć spokój.

Zależy mi też na [B]klimatyzacj[/B]i - to podstawa moich "fanaberii" - [B]ma mieć wyloty klimy na tył, gdzie będzie pies/psy[/B], czyli nie do drugiego rzędu siedzeń, a jeszcze dalej - to na wypadek jazdy latem do miejsc gdzie jest ciepło. Przerabialiśmy w tym roku Iberię z klimą, która dochodziła do drugiej kanapy. My z przodu zamarzaliśmy, pies w bagażniku ziupał z gorąca (do momentu gdy nam raczyła się zepsuć - wtedy wszyscy ziupaliśmy).

Robimy rocznie ok. 70 tys km, 95% tego z psem z tyłu, wiec kolejne auto musi być bardzo wygodne i bardzo "pod nas" (czyt. pod psa :) )

Jeśli z tyłu jest [B]klapa do bagażnika - musi byc otwierana cała[/B], nieważne czy do góry czy w bok(nie dzielona na dwie części, jak jest np. w Volvo V90, czy innych "terenówach")

Kurczę... ma być do tego[B] i wielkie i wysokie i zgrabne jednocześnie[/B].
I najlepiej, żeby jakoś fajnie wyglądało z zewnątrz, ale to już mogę odpuścić :evil_lol:

Palić nie musi mało, ale niech zmieści się w [B]15l/100km[/B].

Dam radę znaleźć coś takiego? :roll:

Link to comment
Share on other sites

hmm to ja mam pomysł: dwa auta, jedno w koło komina a drugie wyjsciowe

a tak na serio Nissan Terano jest fajny, mi sie podobał, tylko inaczej sie prowadzi te jeepowate auta, byłam chora na citroena C8 własnie z wypasem ale szkoda nam było go zniszczyc potem, poza tym wole niemieckie auta-na moje uzytkowanie w sam raz:)
wiem ze duzo dogarzy ma Chryslery

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Oj, ja bym chciała, żeby było [B]duuuże[/B] (przestrzeń bagażowa, czyli psia większa niż w moim Volvo V70 min. dwukrotnie), wyjątkowo [B]komfortowe[/B] [B]w prowadzeniu[/B], aby nadawało się na trasy i do Moskwy i do Madrytu.

Do tego - [B]skrętne[/B] jak diabli, żebym mogła tym spokojnie parkować w moim mieście, [B]z wielkim silnikiem[/B], [B]wygodną kanapą[/B] w drugim rzędzie siedzeń (gdy jedziemy na wystawy z kierowcą podczas drogi leżę na niej odciążając kręgosłup, więc odpadają oddzielne fotele), najlepiej [B]ze skórzaną tapicerką[/B], żeby kłaki ścierać szmatą i mieć spokój.

Zależy mi też na [B]klimatyzacj[/B]i - to podstawa moich "fanaberii" - [B]ma mieć wyloty klimy na tył, gdzie będzie pies/psy[/B], czyli nie do drugiego rzędu siedzeń, a jeszcze dalej - to na wypadek jazdy latem do miejsc gdzie jest ciepło. Przerabialiśmy w tym roku Iberię z klimą, która dochodziła do drugiej kanapy. My z przodu zamarzaliśmy, pies w bagażniku ziupał z gorąca (do momentu gdy nam raczyła się zepsuć - wtedy wszyscy ziupaliśmy).

Robimy rocznie ok. 70 tys km, 95% tego z psem z tyłu, wiec kolejne auto musi być bardzo wygodne i bardzo "pod nas" (czyt. pod psa :) )

Jeśli z tyłu jest [B]klapa do bagażnika - musi byc otwierana cała[/B], nieważne czy do góry czy w bok(nie dzielona na dwie części, jak jest np. w Volvo V90, czy innych "terenówach")

Kurczę... ma być do tego[B] i wielkie i wysokie i zgrabne jednocześnie[/B].
I najlepiej, żeby jakoś fajnie wyglądało z zewnątrz, ale to już mogę odpuścić :evil_lol:

Palić nie musi mało, ale niech zmieści się w [B]15l/100km[/B].

Dam radę znaleźć coś takiego? :roll:[/quote]

WV Multivan :evil_lol:

Ja mam T5 :roll: pali 6/100. Jedzie 180/h ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']WV Multivan :evil_lol:

Ja mam T5 :roll: pali 6/100. Jedzie 180/h ;)[/quote]

Zobaczyłam to na zdjęciach :crazyeye:
To się jeszcze łapie na kategorię B? :evil_lol:

Ostatnio oglądaliśmy Toyotę Siennę. W środku, gdy złoży się trzeci rząd siedzeń miejsca jest mnóstwo. Klima ma nawiewy również na sam tył.
Niby wszystko OK... ale to takie brzyyyydkie wizualnie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...