Jump to content
Dogomania

POMOCY !! Mój pies ma 4 lata i sika w domu ( pies ze schroniska ) Co robić ??!!


AlaRottweiler

Recommended Posts

Witam !
3 tygodnie temu wzięłam psa ze schroniska ( 4 lata ). Nie znam jej jeszcze aż tak dobrze żeby jej zaufać i ją zostawić samą w domu, dlatego zamykam ją w kuchni z zabawkami, włączonym telewizorem i moją bluzką. Niestety kiedy wracam ze szkoły widzę na podłodze jej mocz. Wyprowadzam ją 2 razy przed pójściem do szkoły, mój tata kiedy przyjeżdża do domu o 10 i o 12 też ją wyprowadza, więc nie wiem co mam robić??
Moja mama twierdzi że jest to spowodowane strachem przed samotnością, więc co mam zrobić żeby przestała sikać i jakoś zająć ten czas zabawą ?? Myślałam o jakiś zabawkach które zajmują czas psu na długie godziny ale nie wiem. POMOCY !!

Link to comment
Share on other sites

pamiętaj że nauczenie czystości psa ze schroniska może potrwać długo szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie był tego uczony. Wyprowadzaj jak najczęściej na spacer. Gdy się załatwi na dworze to jak najwięcej chwal psa, dawaj mu jakieś nagrody żeby wiedział że najbardziej opłaca się załatwiać na zewnątrz.

3 tygodnie to nie jest dużo, sunia być może nie czuje się jeszcze całkiem pewnie u was. Sporo psów boi się zamknięcia w samotności w pomieszczeniu i mogą się ze strachu załatwiać. Nie można psa zostawić od razu samego na kilka godzin. Na początku powinno być to najwyżej kilka minut, a potem trzeba ten czas stopniowo wydłużać.
Jakie zabawki zostawiasz psu jeśli na końcu piszesz że zastanawiasz się nad zabawkami zajmującymi psa na dłużej? Bo zostawianie psu zabawek do aportowania, piłek itp. nic nie daje. Pies sam nimi się nie pobawi, to są zabawki do wspólnej zabawy z właścicielem. Najlepiej zaopatrzyć się w zabawki typu kong, piłkę z której wysypują się smakołyki. Dobrze mogą sprawdzić też się naturalne gryzaki czyli np. świńskie uszy

Link to comment
Share on other sites

swietnie sprawdzaja sie tu psie feromony ( D.A.P - u dobrego weta lub ALllegro ) - jednym ze wskazan jest stosowanie przy zaburzeniach behawioralnych w tym leku lokacyjnego ( zostawianie w samotnisci ). jesli jest to na tym tle powinno pomoc tylko trzeba czasu ( tydzien mnimum ) . poza tym moze to byc wlasnie problem nawyku schroniskowego czyli " leje gdzie popadnie"

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Pies może faktycznie sikać bo był nienauczony czystość, lub z nerwów w obawie, że zamkniesz go w domu, pójdziesz sobie i więcej nie wrócisz. Uczyć go nalezy czystości tymi metodami co szczeniaka. W lecznicach i sklepach zoologicznych dostępne są różne preparaty neutralizujące zapach psiego moczu. Nawet jeśli my przetrzemy podłogę ajaxem i nam pachnie , pies i tak wyczuje swój mocz i kolejnym razem bedzie miał problem z powstrzymaniem się.
Aby mu odwrócić uwagę i odstresować na czas nieobecności można mu kupić taką zabawkę z mocnej gumy do której wkłada się mięsko i różne smaczki. Całkowite wyjedzenie nadzienia z zabawki zajmie mu dosyć sporo czasu i psiak zapomni o tym, że jest sam w domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...