Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
JOLY

Jaka szczotka dla nowofundlanda?

Recommended Posts

Witam
Niufa nie da się czesać jedną szczotką. Inna szczotka do łap/piór na łapach, inna do brzucha inna do grzbietu. Ogólnie mam ze 3-4 szczotki. Potrzebne są tzw igiełki (miękkie, gęste) potrzebna taka z drewnianą rączką typu szczotka dla ludzi. No i taka rozczesująca podszerstek nad ogonem ( zbity gęsty włos który tam bywa, sprawia wrażenie iż zad jest przebudowany ). Niuf w lecie ma rzadszy włos, w zimie gęściejszy i dużo podszerstka. Więc nie da się uogólnić wszystkiego jedną szczotką...
Najlepiej podpatrzyć na wystawie czym są czesane niufki.
pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tez chętnie dowiem się jak dokładnie powinien wyglądać taki zestaw, ponieważ na rynku jest pełno szczotek,grzebieni i trymerow, że nie wiadomo co byloby najlepsze ;) polecacie cos?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyszłam z założenia, że trzeba po trochu próbować każdego narzędzia do pielęgnacji, aż znajdziemy takie które będą odpowiadać i nam i psu. Przeczytałam ze 100stron informujących w co się zaopatrzyć do pielęgnacji niufa i powiem szczerze, że zgłupiałam. Każdy ma inna teorię, więc idąc za ciosem próbowałam różnych rzeczy. zostaliśmy na grzebieniu, zgrzeble z metalowymi końcami, które w trakcie czesania układają się proporcjonalnie do ciała psiaka i do szczotki takiej na rączce jak dla ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam mnóstwo wszelkiej maści grzebieni, szczotek i trymerów, ale mimo wszystko najlepiej mi się czesze przy pomocy zgrzebła obrotowego. Nie ciągnie, ładnie rozczesuje i zbiera martwy włos. Mam jeszcze zgrzebło obrotowe-teleskopowe, ale to mi tak nie pod pasowało, bardziej szarpie, przez co psina się irytuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×