Jump to content
Dogomania

Uwaga na ogłoszenia - hod. Romantyczne Spotkanie!!!


bety

Recommended Posts

Dla zasady nie wypowiadam się na publicznym forum na temat poczynań hodowli, ale tym razem zrobię wyjątek - bo to co hodowla (a może raczej hodoffffffffffffla) :angryy: Romantyczne Spotkanie wyprawia woła o pomstę do nieba. :mad::mad::mad:

Na Alegratce pojawiło się takie oto ogłoszenie tejże "hodowfli":

[URL="http://img835.imageshack.us/img835/4415/rm8h.jpg"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://img835.imageshack.us/img835/4415/rm8h.jpg[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Co za głupota, bezmyślność i bezczelność.:angryy: I takie rzeczy :crazyeye: robi hodowla szczycąca się "30-letnim doświadczeniem w hodowli psów" - jak to można wyczytać na ich stronie/blogu.

Dla niezorientowanych już wyjaśniam w czym rzecz.

[I][B]PRYSYLA Romantyczne Spotkanie[/B][/I] - matka miotu z ogłoszenia - urodzona 9.08.2009 r., jej rodzice to: ojciec -[B][I]VOYAGER Nocne Życzenie[/I][/B], matka - CZARNA MIFUNE Strażnik Beskidu.[B][COLOR=red]Prysyla ma w tej chwili 13 m-cy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jeszcze psie dziecko!!!!!!!!!![/COLOR][/B]

[COLOR=black][B][I]VOYAGER Nocne Życzenie [/I][/B]- ojciec miotu z ogłoszenia - [/COLOR][COLOR=red][B]jednocześnie ojciec PRYSYLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR]

[COLOR=black]Miot urodził się 19.08.2010 - czyli zaledwie 10 dni po tym jak Prysyla skończyła rok swojego życia[/COLOR][COLOR=red][B]!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR]

Cóż za "przemyślane krycie" !!!!!! :shake:

Ktoś może powiedzieć, że to przypadkowe krycie, właściciele niedopilnowali itd. itp. - Przecież to są ludzie "doświadczeni" ???????? Jak mogli dopuścić do takiego "przypadku"[B][COLOR=red]!!!!!!!!!!!!!!!! TO NIE JEST WYTŁUMACZENIE!!!!!!!!!!![/COLOR][/B]

Na dodatek te szczeniaki są sprzedawane jako RODOWODOWE :crazyeye: - a na jakiej podstawie???[B] ZNOWU :angryy:[/B] na warunku z ZKwP??? (Piszę "ZNOWU" bo tak było z poprzednim miotem tejże "hodoffffffli" ale o tym za chwilę).

Aby miot był rodowodowy na pełnych prawach trzeba spełnić szereg warunków zawartych w przepisach ZKwP - poniżej link.
[URL="http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf"][FONT=Calibri][SIZE=3]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf[/SIZE][/FONT][/URL]

O tyle o ile Voyager może i ma uprawnienia reproduktora, to Prysyla na 100% ich nie ma:
- nie ma odpowiedniego wieku,
- nie zaliczyła odpowiedniej ilości wystaw, z odpowiednimi ocenami

Dla przypomnienia "kariera" wystawowa PRYSYLI
- Koszalin 25.VII.2010 (wystawa krajowa) - ocena[I][U] podobno[/U][/I] "bardzo dobra" - i to wszystkie wystawy na jej koncie. Na tej wystawie była już szczenna, jak łatwo zauważyć.[COLOR=red][B]!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR]

[COLOR=black]A teraz cofnijmy się do poprzedniego miotu AA urodzonego w Romantycznym Spotkaniu. Był to pierwszy miot Akit Amerykańskich w tej hodowli/hodofffli - w tym miocie urodziła się Prysyla - ten miot też był na WARUNKU bo mamusia nie spełniła wymagań hodowlanych[/COLOR][COLOR=red][B]!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR]

[COLOR=black]Ogłoszenia jakie wtedy krążyły po internecie - wywoływały śmiech i zdumienie. np:[/COLOR]

[URL="http://img153.imageshack.us/img153/4923/rm2t.jpg"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://img153.imageshack.us/img153/4923/rm2t.jpg[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

cyt. [I]"doskonała sunia z[/I][U] wnioskami[/U] [I]na championa"[/I]

Kariera wystawowa CZARNEJ MIFUNE Strażnik Beskidu:
Chojnice 30.07.2006 (krajowa) - CWC, NSwR, BOB - pominę co myślę o werdykcie sędziego, bo o zmarłych źle się nie mówi.
Sopot 12-13.08.2006 (międzynarodowa) - nieobecna
Poznań 9-12.11.2006 (światowa) - nieobecna
Koszalin 25.07.2010 (krajowa) -[U] podobno[/U] ocena bardzo dobra
Białystok 28-29.08.2010 (międzynarodowa) - ocena dobra (to rok po urodzeniu miotu)

No i gdzie te WNIOSKI na Championa? I gdzie uprawnienia hodowlane??????? :angryy:

cyt. [I]"szczenięta z przeznaczeniem do hodowli i na wystawy"[/I]

To chyba jakiś żart był - wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Współczuję tym co dali się nabrać a mieli plany hodowlano-wystawowe.

[URL="http://img834.imageshack.us/img834/4903/rm5x.jpg"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://img834.imageshack.us/img834/4903/rm5x.jpg[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. [I]"propagujemy rasę"[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]A niby gdzie i jak? Raczej "szkodzimy rasie". :mad:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. [I]"zarazić miłością do rasy" [/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Sami chyba nie rozumieją znaczenia tych słów. :shake:[/SIZE][/FONT]

[URL="http://img811.imageshack.us/img811/7351/rm4o.jpg"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://img811.imageshack.us/img811/7351/rm4o.jpg[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. "[I]staramy się uświadomić [U]miłośnikom rasy[/U][/I]"[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Sami do nich nie należą robiąc to co zrobili.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. [I]"uświadomić potrzeby tak wspaniałej rasy"[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Najpierw trzeba znać te potrzeby - czyny mówią wszystko.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Z jednym się zgadzam to WSPANIAŁA RASA, tylko szkoda że za jej hodowlę biorą się takie osoby jak wł.hod. Romantyczne Spotkanie.[/SIZE][/FONT]

[URL="http://img696.imageshack.us/img696/7251/rm6n.jpg"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://img696.imageshack.us/img696/7251/rm6n.jpg[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. [I]"utytułowanej parze hodowlane[/I]" [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Wystawy Mifune były to czas na wyniki wystawowe VOYAGERA:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Słupsk 31.05.2009 (krajowa) - CWC, BOB[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Szczecin 20-21.06.2009 (międzynarodowa) - CWC, res.CACIB - tej wystawy nie zapomnę to była druga w życiu Voyagera wystawa a on szedł po wystawie obwieszony medalami jak choinka aż mu się kark uginał :evil_lol::evil_lol: Pomijam fakt że piesek był najzwyczajniej w świecie brudny. Gdyby na wystawę dotarł jego konkurent z Holandii to wynik pewnie by był inny.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Koszalin 26.07.2009 (krajowa) - był jedyną AA zgłoszoną i pewnie dostał wszystko ale pewności nie mam.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Sopot 8-9.08.2009 (międzynarodowa) - nieobecny[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Hm,[/SIZE][/FONT] i gdzie te tytuły (tzn. championaty - bo to są dla mnie tytuły)???

[FONT=Calibri][SIZE=3][URL]http://img26.imageshack.us/img26/862/rm7y.jpg[/URL][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. [I]"linie hodowlane"[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]A o jakiej tu linii mowa - bo ja nie widzę tu "hodowli na linię"[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Dodatkowo w ogłoszeniu wyraźnie widać, że Prysyla była w maju na sprzedaż a tu nagle - zrobiła się z niej suka hodowlana.:roll:[/SIZE][/FONT]

[URL="http://img835.imageshack.us/img835/6338/rm3q.jpg"][FONT=Calibri][SIZE=3]http://img835.imageshack.us/img835/6338/rm3q.jpg[/SIZE][/FONT][/URL]

[FONT=Calibri][SIZE=3]cyt. "osobniki zajmujące czołowe pozycje na wystawach międzynarodowych i krajowych"[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Taaaaaaaaaaaaa, wystarczy popatrzeć na ich kariery wystawowe - ani tych wystaw dużo nie było ani tych czołowych lokat w oszałamiających ilościach. :evil_lol:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Dziwię się oddziałowi Koszalin, że pozwala na takie praktyki - cała władza tego oddziału powinna się wstydzić za takiego hodowcę a nie jeszcze pozwalać NA TAKIE mioty warunkowe. I oddział i ta hodowla na równi szkodzą hodowli, akitom amerykańskim jak i całemu ZKwP. Wstyd proszę państwa, wieeeeeeeeeeeeelki WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Do potencjalnych nabywców szczeniąt akit amerykańskich:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=red][B]NIE WIERZCIE WE WSZYSTKO CO JEST NAPISANE W OGŁOSZENIACH, BO PO TYM PRZYKŁADZIE WIDAĆ JAKIE TO KWIATKI SIĘ TRAFIAJĄ. ZANIM KUPICIE SZCZENIĘ ZASTANÓWCIE SIĘ, ZASIĘGNIJCIE JĘZYKA, ODWIEDŹCIE KILKA WYSTAW I HODOWLI DANEJ RASY. NIE KUPUJCIE KOTA W WORKU!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Pozdrawiam[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Katarzyna Łazarska[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

CZytajac ten post cisna mi sie na usta tylko nie cenzuralne slowa.Poprostu wlos sie jezy na glowie ze pod szyldem ZKwP oddz. Koszalin/ przeglad miotu .metryki itd itp /dochodzi do sytuacji gdzie suka nie posiada uprawnien---o zgrozo to juz druga w tej hodowli a ktora to hodowla szczyci sie w swoich ogloszeniach AZ 30 letnim stazem----pytam w czym???Podpisuje sie pod powyzszym postem obiema rękoma ze trzeba ta sprawe napietnowac gdzie tylko jest to mozliwe, a czy to odniesie jakikolwiek skutek to sie okaze wkrotce.Nie bede juz wiecej nic dodawac ,poniewaz ,świetnie to zostalo ujete i napisane w poscie K.Lazarskiej .Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

To ja w imieniu AwP poproszę Kasiu o przeklejenie tej info również na nasze fundacyjne forum. Trzeba to NAGŁOŚNIĆ. Mamy tam taki dział "[URL="http://www.awp.site11.com/"]Walka z PSEUDO miłośnikami rasy i bezmyślnymi rozmnażaczami"[/URL].
Rzadko wypowiadam się tutaj w "amerykańcach" bo i rzadko trafiają do nas te w potrzebie. Miałam nadzieję, że tak zostanie. Czytając jednak powyższy post obawiam się, że złudne.
Ech....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy']To ja w imieniu AwP poproszę Kasiu o przeklejenie tej info również na nasze fundacyjne forum. Trzeba to NAGŁOŚNIĆ. Mamy tam taki dział "[URL="http://www.awp.site11.com/"]Walka z PSEUDO miłośnikami rasy i bezmyślnymi rozmnażaczami"[/URL].
Rzadko wypowiadam się tutaj w "amerykańcach" bo i rzadko trafiają do nas te w potrzebie. Miałam nadzieję, że tak zostanie. Czytając jednak powyższy post obawiam się, że złudne.
Ech....[/QUOTE]

Wrzuciłam na AwP, dzięki za podpowiedź - nie pomyślałam o tym.
No niestety taki los spotyka wszystkie rasy, które zyskują na popularności :-(
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

A czego się spodziewacie?
Będzie jeszcze mocniej.

Kryje się wszystko wszystkim byle kasa poszła na stół.
Sprzedaje sie wszystko i wszystkim byle kasa była na stole.
Piesek jest kochany, chyba że okaże się niezbyt piękny to się go opycha handlarzowi.
A badania to strata pieniędzy.


A te bezpapierowe psy, produkowane w psudohodowlach to właśnie wynik beztroski hodowców
którzy uważają siebie za porządnych.

[url]http://motoallegro.pl/item1159658586_akita_amerykanska_szczenieta.html[/url]

Może poznajecie parkę z ostatniego zdjęcia?
Czy to że hodowca pozbył się piesków do handlarza zwalnia go już z odpowiedzialności za to co
zostanie naprodukowane?
Kto kupi rodowodowe Akity Amerykańskie po rodowodowych rodzicach za 500zł?
(pomińmy zupełnie ten wątrobiany kolor)
Jestem pewien że za rok będą po nich szczeniaki na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Z całym szacunkiem licho ,chyba nie zrozumiałeś jakie 2 problemy zostały zawarte w pierwszym poście.
1.to poczynania związku,czyli dopuszczanie do hodowli psów bez uprawnień !!!
2.krycie suki w tak młodym wieku !!!

To o czym piszesz miało miejsce, ale suka była dorosła,a szczeniaki bez rodowodów, więc sam widzisz- rozmawiamy zupełnie o czymś innym.
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Elcia, doskonale zrozumiałem.
Ale to są skutki.
Walka ze skutkami z zasady jest pozbawiona sensu.
Jak spojrzysz na allegro to jest takich przypadków więcej, dla przykładu proponowanie krycia psem który jest w trakcie zdobywania uprawnień za 300zł.

Trzeba walczyć z przyczynami.
Jeśli hodowcy zwracaliby większą uwagę komu kryją i komu sprzedają psy to ukróciłby się ten proceder.
Starczy przeanalizować rodowody, i samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czy ta kolej rzeczy której skutkiem jest pierwszy post tego tematu jest dla nas zaskoczeniem?

Mówisz że nie zrozumiałem pierwszego posta.
A kto kupi te szczeniaki po 500zł ?
Jak jeden czy dwa trafią w ręce osoby która go będzie tylko kochać to dobrze.
Reszta wróci na allegro ze szczeniakami. I nikt się wtedy nie będzie zastanawiał czy suka ma 12 czy mniej miesięcy, byleby miała cieczkę.
Za rok będzie tego jeszcze więcej.
A za dwa lata nikt się nie będzie już dziwił.
To jest piramida.

Szkoda że związek się zgodził, ale czy by się zgodził czy nie to szczeniaki i tak by były i tak by były sprzedawane. W ten sposób związek ma jeszcze jakąkolwiek kontrolę nad tym. W przykładzie który ja dałem te same szczeniaki są już bez papierów.
Ale w obu jest ten sam problem, psy dostały się w ręce osób które chcą zrobić z tego interes.

Psy bezpapierowe zaczynają się od papierowych, a to jest nasza odpowiedzialność hodowców gdzie trafiają nasze "dzieci" i co z nimi potem się stanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Licho'].... W ten sposób związek ma jeszcze jakąkolwiek kontrolę nad tym...[/QUOTE]

KONTROLĘ?!?!?!? A niby nad czym ZK ma kontrolę - chyba tylko nad poprawieniem sobie statystyk w ilości urodzonych miotów danej rasy i nad wpływem pieniędzy do kasy z metryk, tatuowania itp. Bo na pewno nie nad dalszym losem szczeniąt ani nad tym co robi ta i inne tego typu hodofffffle!!!!!!
Parafrazując - "byle kasa była na stole" w oddziale ZK.

Nie ma co szukać winnego zaistniałej sytuacji - bo wszyscy są winni - i hodowcy i ZK a przede wszystkim państwo Polskie - bo żaden przepis, ustawa nie reguluje rozmnażania psów. Każdy robi co chce.

Trzeba działać a nie biadolić i mówić, że i tak każde działanie z zasady nie ma sensu. Nie zapominajcie, że takie "czarne owce" jak Romantyczne Spotkanie pracują również na reputację pozostałych hodowli (tych działających zgodnie z przepisami ZK) - i to na tą złą reputację. A jak widać niektóre oddziały ZKwP przykładają do tego łapę. Takie hodowle działają również na szkodę danej rasy - bo to w takich hodowlach jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób genetycznych, wad w psychice itp. - bo tam się nikt tym nie przejmuje. A potem krążą opinie, że rasowe psy są chore pod każdym względem i potencjalni nabywcy idą kupić pieska za 300, 500 zł bo po co przepłacać i jeszcze kupić chorego psa.

Kończąc tą jałową dyskusję - ja nie ma zamiaru dawać cichego przyzwolenia na takie rzeczy - wolę działać niż mówić że nic nie ma sensu, że wszystko jest skazane na niepowodzenie itp. itd. - bo tak jest wygodniej i łatwiej. W związku z tym na wystawie klubowej w Łodzi u mnie będzie petycja/skarga (jak zwał tak zwał) do ZG ZKwP w sprawie poruszonej w pierwszym poście - każdy kto chce będzie mógł to pisemko przeczytać i podpisać. A w poniedziałek zostanie ono wysłane do ZG.
Może i nie przyniesie to efektu teraz, ale może w przyszłości.

Ode mnie tyle.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Weszłam tutaj z czystej ciekawości (hoduję inną rasę, ale także w gr. V FCI). I co ja widzę...?
Koszmar.
Ale walczyc można i ze skutkami i z przyczynami...

Mam nadzieję, że znajdę bety na wystawie i dopchnę się do jej "stolika" z petycją:) Podpiszę.
Mam w ten sposób nadzieję, że w mojej rasie taka sytuacja nie nastapi. A jeżeli nawet - to oby jak najpóźniej...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś dostałam potwierdzenia, że petycja dotarła do obu docelowych miejsc (tzn. ZG i Klubu Szpica). Teraz tylko pozostaje czekać na jakąkolwiek reakcję ze strony ZKwP.

Dziękuję wszystkim tym, którzy zechcieli swoimi podpisami wesprzeć tą sprawę. :lol:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Sorki temat mi zniknął z subskrybcji i cały czas mi pokazywało jako "przeczytany".

Oficjalnej odpowiedzi wciąż brak, ani z Komisji Hodowlanej, ani od jej głównej przewodniczącej (bo do takowej też wystosowałam maila).

Mam tylko wieści jakby to określić "z drugiej ręki" - ale, że są niepotwierdzone to nie będę o nich pisać.

Jeszcze cierpliwie czekam, ale ja uparta jestem jak odpowiedzi nie dostanę to będę gnębić odpowiednie osoby "twarzą w twarz" - a ci co mnie znają to wiedzą na co mnie stać. :diabloti::evil_lol:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

A może wejść na "drogę administracyjną".
Bo jest tak, że w kodeksie postępowania administracyjnego sa wyznaczone terminy na udzielenie odpowiedzi w konkretnej sprawie. I - w zalezności od skomplikowania sprawy - na odp. można czekać nawet do 30 dni. Więc może jakiś sympatyczny monit do zaineresowanych organów...?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej
Wczoraj na moje ponowne, zdecydowane ponaglenie w sprawie hodowoli Romantyczne Spotkanie, otrzymałam maila z odpowiedzią od przewodniczacej Głównej Komisji Hodowlanej.

Komentarz mój jest jeden - KOMPROMITACJA ZKwP, Komisji Hodwlanej i przewodniczącej Głównej Komisji Hodowlanej. Opinie o sobie wydali "bajeczną". :diabloti:

Po przeczytaniu tego maila odniosłam wrażenie, że sprawa wogóle nie została oficjalnie rozpatrzona, a przewodnicząca sama nie wie co ma napisać w odpowiedzi.

Argumentacji i uzasadnienia praktycznie tam nie ma, a to co tam jest napisane wywołuje śmiech na sali.

Aż trudno uwierzyć, że taki tekst mógł napisać wieloletni hodowca i sędzia kynologiczny.

Ponieważ treść tego maila jest skierowana do osób, które podpisały się pod petycją - to został on udostępniony im do wglądu. Jeśli kogoś pominęłam (z powodu braku adresu kontaktowego) to proszę o zgłoszenie się do mnie na PW.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie ta pani juz dawno się skompromitowała...
A pisząc o pismie, które podpisało kilkanaście/kilkadziesiąt osób, [B]"donos[/B]", to zakrawa na jawną kpinę z nas wszystkich...
Ja się dziwię, że ta pani miała na tyle odwagi podpisać się pod [I]odpowiedzią...
[/I]
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...