Jump to content
Dogomania

Jak poradzić sobie z kołtunkami?


Fibiś

Recommended Posts

Tak szczotkę, grzebień i swoje palce oraz coś do natłuszczenia kołtuna (może być to ludzki jedwab jak nie masz nic innego albo po prostu psia odżywka rozcieńczona z wodą) .
Trochę natłuścić/zwilżyć kołtun ale nie mocno jeśli jest duży to porozdzielać palcami, wyszczotkować tak od końcówek ku górze resztę wyczesać delikatnie, włosek po włosku grzebieniem.
Nie śpiesz się im wolniej i dokładniej to zrobisz tym lepiej zapamięta to psiak, bo nie będzie czół bólu.
Napisz jak Ci poszło.

Link to comment
Share on other sites

No zgadza się inne ph, chiciaż wielu hodowców używa ludzkich szponów czy odżywek ale to już inny temat ;)
Co do jedwabiu to myślę że tak doraźnie zastosowany nie zaszkodzi, aczkolwiekby nie ma on zbawiennego wpływu ani na nasz włos ani na psi. Daje on efekt natychmiastowy lecz nie trwały i należy unikać jedwabi z alkoholem (patrzeć na skład) np. Biosilk ma alkohol nawet czuć go w zapachu, wtedy wiadomo że taki specyfik będzie wysuszał. Jeśli chodzi o ilość to już trzeba wyczuć tak żeby nie zatłuścić zbyt mocno bo włos wtedy będzie się tak jak by kleił i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Na dłuższą metę nie polecam, lepiej zakupić psią odżywkę i rozcieńczyć ją z wodą i w takiej postaci pryskać psiaka w czasie rozczesywania :)
Ważne żeby kołtunka nie rozczesywać na sucho.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lindas']Bardzo ciekawe rozwiązanie z tym jedwabiem. Czy zwykły kupiony w drogerii może być? I Ile powinnam go zużyć na sierść psiaka? Kiedyś czytałam, że raczej nie powinno się stosować kosmetyków dla ludzi ponieważ psy mają inne ph skóry.[/QUOTE] Oprócz innego Ph mają pięciokrotnie bardziej wrażliwą skórę od ludzi, większość kosmetyków ludzkich niestety także dla zwierząt jest zagęszczanych - koncentrowanych przy użyciu soli. Jest to powszechna praktyka , należy wystrzegać się kosmetyków marketowych , które w zdecydowanej większości produkowane są w ChRL (odnosi się to także do kosmetyków ludzkich). Niestety w UE nie mamy przepisów , które by to uniemożliwiły. Polecam produkty z atestem na USA jest wtedy pewność , że nie zrobimy pupilowi krzywdy. Tam działa troszkę inaczej prawo (instytucja precedensu i olbrzymie odszkodowania dla obywateli za wyrządzone przez jakiś kosmetyk szkody). Polecam Jahn Paul Pet , a z tańszych - Pet Society , lub Megamazon . Można o tym poczytać na [URL="http://www.jppet.pl/"]http://www.jppet.pl[/URL] lub [URL]http://www.psiekosmetyki.pl/manufacturer.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Bo jest to produkt nie skażony jeszcze Chińskim badziewiem znam skład chemiczny i groomerów, którzy to stosują i sobie chwalą . Pet Society jest firmą , która produkuje komponenty dla wielu znanych na świecie firm kosmetycznych np. " L'Oreal , Vichy , itp." lecz pod swoim brendem ma tylko kosmetyki dla zwierząt. Posiada certyfikaty do produkcji leków na USA zresztą wszystkie kosmetyki tej firmy są w obu Amerykach certyfikowane jako Weterynaryjne co o czymś świadczy.
Poza tym używa je moja żona zarówno dla psów jak i dla siebie. Czyli są testowane na ludziach.

Link to comment
Share on other sites

Może znasz się na kosmetykach lepiej ode mnie w końcu masz ponad 3 tys postów a ja tylko studia i zaledwie 20 lat praktyki ale tylko 8 postów znasz przemysł kosmetyczny od podszewki i zdajesz sobie sprawę jak działa marketing i co jest najlepsze dla twojej cery i włosów . Masz pełną świadomość co stosujesz i co jesz - czym się staniesz jedząc genetycznie modyfikowaną kukurydzę , która jest w składzie większości "Danonków" " Zottów" itp. ( bo w USA jest nadprodukcja kukurydzy muszą to sprzedać i walą to prawie do każdej potrawy i sprzedają gdzie ? no w UE ) To samo z kosmetykami pięknie zagęszcza się je wszelkiego rodzaju solami , pięknie się pienią , są gęste i w ogóle super . A jak się pojawi produkt oparty na naturalnych wyciągach z owoców i ziół to cena jest niestety trochę wyższa ale nikt już nie patrzy na to że jest 10 razy wydajniejszy , że suszenie sierści jest o 1/3 krótsze , że nie wydajemy kasy na wodę do spłukiwania i prąd , że oszczędzamy czas i że w końcu ładnie to pachnie i nie zawiera chemii. Ale ty masz większe doświadczenie i na pewno wiesz co doradzić ludziom na tym forum, więc sorry.

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem znów to co pisałam wcześniej, używałam kosmetyków Pet Society i Megamazon i efekt jest bardzo średni... Jeżeli chodzi o jakość to umieściłabym je w kosmetykach bardzo przeciętnych... Faktycznie są lepsze od tych popularnych marek, ale na prawdę nie ma w nich nic nadzwyczajnego... włosy po nich jak dla mnie nie są w takiej kondycji jaka mnie by zadowalała... A jeżeli chodzi o chemię to są kosmetyki które zawierają dużo naturalnych składników...
Co do kołtunów to jak najdelikatniej należy się ich pozbyc... Najlepiej jeżeli to możliwe porozdzielać pacami, a dopiero później rozczesywać... Jeżeli chodzi o preparaty to jest dość sporo na rynku... ja zawsze używam preparatu do rozczesywania... specjalnie jedwabiu nie stosuję, bo wtedy po rozczesaniu włosy są tłuste, po prostu psikam preparatem do rozczesywania... I tutaj polecam Chrisa, jest na prawdę super, albo vellusa, który nie zawiera olejów ani lanoliny, plush puppy też się ładnie sprawdza, a Pet Society, hmm... żadnych rewelacji...

Link to comment
Share on other sites

A jakie kosmetyki z Megamazonu stosowałaś i w jakim rozcieńczeniu bo przecież każdy z nich jest przeznaczony do innej sierści i to samo dla Pet Society . Myślę , że dla Maltańczyka była by idealna green coconut albo guarana & Acai lecz niestety w tej chwili dostępne są w Polsce tylko szampony a odżywki czekają na atesty . Ale proszę się zgłosić do któregoś z dystrybutorów a na pewno wyślą do zamówionych produktów jakieś próbki nowych produktów. Testowaliśmy już nowe odżywki i green coconut jest naprawdę niezła . Chociaż zarówno dla Maltańczyków jak i dla Yorków ta z masła owoców Acai była też rewelacyjna i zastępowała jedwab ( efekt był podobny a włos nie przetłuszczał się jak w przypadku jedwabiu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Philia']Zakup filcak.Sam w sobie stworzony jest to ''rozczesywania'' kołtunów.
A oto z opisu produktu:
''[B]Pomaga bezboleśnie rozciąć skołtunioną sierść."[/B][/QUOTE]

Tak i zostawić poszarpany strzępek ;)
Chyba że ktoś strzyże psa albo nie zależy mu na jakimkolwiek wyglądzie to może jest to jakieś wyjście. W przeciwnym razie nie polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Philia']Zakup filcak.Sam w sobie stworzony jest to ''rozczesywania'' kołtunów.
A oto z opisu produktu:
''[B]Pomaga bezboleśnie rozciąć skołtunioną sierść."[/B][/QUOTE]

Tylko nie to!!!!! "Rozczesanie" filcakiem to poprzecinanie i skatowanie reszty wlosow - kiedys takim ustrojstwem BRIARDA rozczesala mi GROOMERKA!!!! Pies wygladal jak po chorobie! Tak z wlosa zszedl!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Też mi sie ten pomysł nie podoba:( Ja co prawda nigdy nie miałam aż tak dużego problemu,ale czasami miewam jakieś drobne problemy z rozczesywaniem włosów psa. Nie stosuję jednak żadnych ludzkich kosmetyków, bo uważam,że to nie jest właściwe. Mam zaufanie do linii all systems( na krakvet.pl są w miarę tanie) . Wydaje mi się,ze najważniejsza jest jednak regularna pielęgnacja

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja słyszałam, ze bardzo dobry jest ten produkt [url]http://www.krakvet.pl/systems-fabulous-grooming-spray-spray-rozczesywania-siersci-355ml-p-5136.html[/url] Z tego co wiem faktycznie bardzo skutecznie pozwala usunąć kołtuny. Zdecydowanie ułatwia rozczesywanie i skraca czas pielęgnacji. Myślę, że czasem warto wydać trochę więcej pieniędzy i przynajmniej nie męczyć psa długim rozczesywaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...